X
Forum

Forum

SMS brána pro Loxon...
 
Notifications
Clear all

SMS brána pro Loxone

67 Posts
17 Users
6 Likes
10.8 K Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Zrovna jsem to i částečně zahlédl ve vedlejším vlákně "Loxone integrace externích automatizačních služeb", neřešil někdo snadnou a levnou GSM (hlavně tedy SMS) integraci do Loxone? Nejdůležitější pro mě je, abych mohl poslat nějaké důležité alerty? Ostatní funkce jsou vítány, ale nejsou nezbytně nutné (přijímat SMS, volat, přijímat prozvonění).

S Arduinem ani Pi jsem ještě nedělal, ačkoliv se (pro začátek s Pi) na to chystám. Tak jestli už náhodou neexistuje nějaké pěkné, samostatné zařízení, které bych třeba přes ethernet nebo RS485 integroval do Loxone? Nebo si mám vyhradit dlouhé zimní večery na PI, USB GSM modem a trochu skriptování?

Díky


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

nejjednodusi je si u operatora zalozit sms email a tam to pres mail posilat. a nemusis nic resit (treba vodafone to ma jako xxxx@vodafoneemail.cz)


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Nebo O2 nabízí (nebo určitě dříve nabízelo) službu SMS gateway kde jsi měl rozhraní pro správu a pomocí API nebo zasláním emailu v určitém formátu ti ta GW poslala SMS na jedno nebo více čísel dle definice.

Co vím, tak kolega kdysi vzal starou nokii a přes sériový port si ji připojil k linux serveru jako modem a posílal smsky takto (v nokii měl simku s smskama za pár haléřů) - je to už ale dlouho.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

To nehledám, to znám. Navíc dneska push-email funguje podobně dobře (pravda, s novou funkcionalitou doze v Androidech opět o něco hůř, ale pořád použitelně). Hledám ale něco robustního, co bude alternativou k běžným e-mailovým notifikacím - pro případ, že třeba vypadne Internet (nebo mi chcípne pc, co dělá router a mail server). Proto něco, do čeho vrazím SIM a bude závislé jen na napájení a mobilní síti operátora.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Chapu. Dodavatel nam kdyi nabizel toto:  http://www.hw-group.com/products/HWg-SMS-GW/HWg-SMS-gateway_cz.html

http://vyvoj.hw.cz/produkty/gsm-brana-pro-odesilani-sms-zprav-hwg-sms-gw3.html

Od tohoto vyrobce jsem nemel nasazenou tu sms branu takze nevim jak to funguje ale mel jsem nasazeno od nich monitorovaci zarizeni poseidon a to fungovalo vyborne  

snad ti to pomuze

 

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Vypada to pekne. Ale uf, ta cena. Asi zacnu studovat to Pi a pichnu do nej erarni 3G modem (doufam, ze to s nim pujde). Chci to vlastne jen tak z rozmaru, ze si rikam, ze by se to hodilo. Tak tomu musi odpovidat i cena. Snad nepusobim nevdecne, diky za tip.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Kde jsi tu cenu nasel? Ja ji nikde nedohledal. Vim ze ten Poseiden nebyl nejlevnejsi-u tohoto nemam predstavu. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Tady: http://www.obchod.hw.cz/hwg-sms-gw3-sada_d43190.html


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No ono to SMS je podle mě hlavně z důvodu, když není k dispozici internetové připojení. Kdysi se to řešilo na starém loxone fóru. Řešením bylo použití GSM brány UGM1 a loxone RS232 extension. Našel jsem nějaký starý dokument ve wordu, který to přímo řešil, je tam ale špatné kódování a formátování. Třeba to ale někomu pomůže a vytvoří smysluplný návod 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

To začíná vypadat zajímavě. A místo Loxone RS232 zkusit třeba https://www.aliexpress.com/item/Q18041-USR-TCP232-302-Tiny-Size-Serial-RS232-to-Ethernet-TCP-IP-Server-Module-Ethernet-Converter/32685599659.html

 

Dík


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Tak to je fakt palka. To bych jim nedal. Koldovo reseni se mi taky libi vic 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo už jsem zkoušel modbus z aliexpressu ale nějak to blblo. Možná to ale nebylo přímo tím převodníkem ale zařízením na něj připojeném. Chystám se vyzkoušet ty naše slavně elektroměry ABB přes modbus z alíku 🙂

Pokud rozchodíě ty SMS přes UGM1 tak prosím dej vědět. Docela by to bodlo při ovládání věcí na chatě 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Jenom úvaha:

Nešel by k tomu nějak znásilnit alarm? Ten většinou GSM modul obsahuje a komunikaci s Loxone zvládá jak Paradox tak Jablotron.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

V mém případě je to Jablotron, integrován s RS485, ale ta má jen omezenou sadu příkazů, které přímo na GSM sáhnout neumožňují. To je spíš pouze zjistit stav perfierií, zastřežit sekci, odstřežit, ...


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

@kolda - ABB elektroměry chodí s převodníkem bez potíží. Jen mě napadlo, převodník umí zároveň modbus i 232. Což by mohl chodit i s Paradoxkou na druhé větvi.


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: