Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.3 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj, jak máte umístěny venkovní čidla teploty na fasádě? Máte to v nějaké (jaké) krabičce na fasádě, nebo nějak zapuštěný ve fasádě (by bylo asi hezčí)??


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Ahoj,

já mám jednu instalaci s originálním Loxone venkovním teplotním senzorem a jednu s čidlem od Conrada a oba senzory jsou již v krabičce a celou krabičku jsem přidělal na severní stranu ke krovu pod podbití. Aby na senzor nemohlo svítit slunce, aby se nezahříval od tašek a aby byl částečně chráněn před ovlivněním třeba větrem.

Do fasády bych to osobně nedával, bál bych se toho, že mi teplota fasády bude ovlivňovat naměřenou teplotu. Ale to je jen můj názor, jelikož nepoužívám polystyrenové desky na zateplení, nemám s tím zkušenost a do cihly bych to zasekávat nechtěl.


   
ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Mám venkovní senzor teploty/vlhkosti Loxone přímo na fasádě domu (severní strana). Nicméně po cca pěti letech se ta bílá plastová koncovka na měřící trubičce rozpadla na prach a od té doby vlhkost dává nesmyslná data a teplota je cca 3°C mimo. Velké zklamání.

Uvažuji o této náhradě: https://www.tme.eu/cz/details/ar252_u/cidla-vlhkosti/apar/ nebo toto https://www.tme.eu/cz/details/ar252_lcd_u/cidla-vlhkosti/apar/


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Já chci použít 1w teplotní cidlo  ,takže uvažuji pouze o krabičce . Ale měla by  vypadat trochu k světu a být i  funkční


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@Kops, mam otazku, mam zrejme rovnaky vonkajsi senzor vlhkosti a teploty od Loxone s bielim koncom (teraz predavaju nieco so sedym koncom, ktory sa mozno nerozpadne), kazdopadne na webe spominaju dve informacie naraz, ze rurka by mala smerovat nadol a aj nizsie uvedene zase ze nahor. Ako to ma byt spravne? Mne by sa to hodilo nadol. 🙂 Ale ak sa to da aj opacne, bude tam nejaky velky rozdiel v merani? Dik. 


   
ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

@scrollik Zdravím, mno já měl trubičku směrem dolů. A osobně si myslím, že je to zcela jedno co se týče samotného měření, větší rozdíl udělá místo měření. Jediné, co by mohlo hrát roli je ochrana proti kapající vodě. Ale přes vstup kabelu (byl shora) mi nikdy nenateklo. Vnitřek senzoru je intaktní.

Já už jsem jinak koupil náhradu, ten AR252 s LCD a zatím velká spokojenost. Dvě pozitiva hned na úvod: První je možnost konfigurace převodníku 0-10V, takže lze definovat rozsah teplot min a max. No a pak ten displej, kdy venku na zahradě při pohledu vidím, kolik je stupňů.

Uvidíme, jak dlouho vydrží tento senzor na povětrnosti venku.


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@Kops, dakujem za info. Asi potom tiez kupim ten, ktory odporucas, ked sa tento pokazi. Ja ho chcem umiestnit na severnu stenu fasady domu, aby na neho nesvietilo slnko. Nad nim je pohybovy senzor ale ten by priamemu dazdu nemal branit. Kam je to najlepsie teda umiestnit? Malo by na neho priamo prsat?


   
ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

@scrollik Já ho měl na severní straně, normálně na fasádě domu. Pokud pršelo jen trochu šikmo, tak to na něj normálně padalo. Protože to nebyl úplně přesný sever, letní pozdní západ slunce mi tam vždy udělal menší peak v hodnotách, ale jinak vše OK.


   
scrollik reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj, všiml sem si že jedno 1w čidlo v boileru mi stále skáče na hodnotu - 0.1

Je připojeno k railduinu jako jedno z deseti. Ostatní vrací hodnoty ok. Už sem jej jednou měnil ale dělá to stále. Netušíte proč? 

Screenshot 2021 05 12 14 26 28 162 com.loxone.kerberos

 


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@kudykam

Ahoj, ja jsem mel podobny problém s cidlem osvitu na Railduinu.

Nemenili se hodnoty.

Přepojil jsem čidla tak, že na 1W na jednom Railduinu je max 7 cidel a vše jede bez problémů. Nevím jestli to bude i tvuj případ...


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
 

Ahoj, nemáte někdo tip na levný modbus vodoměr na teplou vodu? Nechci impulsní, když už mám modbus, tak ho chci využít. Prošel jsem net, ale moc jsem toho nenašel. Díky


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

@hl-jarda

Hodil sem to teplotní čidlo na samostatné railduino kde je na 1w pouze jedno a už to tedy měří bez výpadku ale z nějakého duvodu mi tam skáče náhodně teplota o cca 15 stupnů vyšší (a pak nějakou dobu ukazuje správně a pak zase skočí vyšší teplota a drží se třeba celý den...)


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@kudykam

Předpokládám že si kontroloval i hodnoty co to posílá, je možné že bude opravdu vadné čidlo.

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj,

existuj nějaký malý impulsní anemometr, který by mi vyčítal rychlost proudění vzduchu v potrubí?

Chtěl bych řídit otáčky odtahového ventilátoru rekuperace abych dosáhl co nejoptimálnější výměny tepla ve výměníku (rovnotlaké větrání se tomu tuším říká). Nyní se mi zdá ten rozdíl moc velký (např vstup 5°C do reku a výstup ve z reku 11°C)


   
ReplyQuote
Page 9 / 9
Share: