X
Forum

Forum

inteligentni zamek ...
 
Notifications
Clear all

inteligentni zamek - vstupni dvere

98 Posts
21 Users
5 Likes
18.5 K Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Chápu, ale na to dotaz nebyl. Mám NUKI 4.0 Pro a ptám se, jestli někomu jede bez bridge do Loxone.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

V tom případě mohl tvůj dotaz začít větou "Mám NUKI 4.0 a chtěl bych se zeptat.....

 


   
vita_k and Pavel reacted
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@elpaso NUKI máte přes WEB API nebo přes Bridge?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@koty007 pres bridge... 7 let... nutnost pouziti klice rekneme 5x - bud ze dosla baterka, nebo zaseknuti zamku (1-2x)


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Když máte praktické zkušenosti s Nuki (případně jinými zámky) můžu se zeptat na pár věcí?

1. máte někdo z venkovní strany "kouli"? Umí motorek podržet zobáček?

2. dá se při příkazu k odemčení zvolit, jestli chci i otevřít nebo jen odemknout? Myslím bez změny konfigurace zámku. Jsou to dva různé příkazy použitelné např. z Loxone?

3. předpokládám, že zámek nepozná, že někdo odemkl klíčem. Jak se po ztrátě synchronizace odemykání/zamykání zachová?

4. používáte automatické odemknutí/zamknutí? Jak to prakticky funguje? Poznává to přiblížení z venkovní i vnitřní strany? Souvisí to s koulí a podržením zobáčku. Do hlavy mi zámek nevidí, tak nepozná, kdy chci skutečně projít a když se dveře odemknou a podrží zobáček, tak se i kvůli těsnění trochu pootevřou a někdo je musí zase zavřít.

5. integrujete zámek do Loxone, i když skutečný stav odemčeno/zamčeno nemusí odpovídat skutečnosti?

 

Vzhledově se mi líbí víc Danalock V3. Kdyby někdo napsal zkušenosti s ním, tak to bude super.

Díky


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@_petr_ k NUKI:

  1. Ano umí zatáhnout na učitou dobu jazíček.
  2. Ano, lze to zvolit.
  3. Pozná, bere to jako ruční otevření.
  4. Mám to udělané, když se NFC někdo úspěšně autorizuje, odemknou a otevřou se dveře. Mám na dveřích magnet, tam mám ještě notifikaci, když zůstanou dlouho otevřené.
  5. Tady nedokážu asi odpovědět, integrován ho mám.

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@koty007 Děkuju! Upřesním otázku 2. Jde mi o to, jestli mohu poslat příkaz odemkni nebo odemkni a otevři bez přenastavování zámku, tedy jsou to dva různé příkazy použitelné například z Loxone nebo appky? Danalock to myslím neumí.

Jak pozná zámek odemknutí klíčem? To k Nuki zámku musí být i Nuki vložka? Když z venkovní strany odemknu klíčem, tak se přece vnitřní strana vložky netočí.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

myslis asi takhle nějak:

IMG 0563

odpoved je ano, Nuki umí hodne věci i tohle.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
  1. Danalock sem měl. Sem rád že sem se jej zbavil. Strašně nespolehlivy. Nikdy nevíte jestli zámek zamknul nebo ne. Neustále výpadky s zigbee. Nyní mám nuki a super, naprosto bez problémů. 

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@juras vypadá to zajimavě, díky

@kudykam díky moc za praktické zkušenosti s Danalock a srovnání s Nuki


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Posted by: @_petr_

@juras vypadá to zajimavě, díky

@kudykam díky moc za praktické zkušenosti s Danalock a srovnání s Nuki

 

Pouzivam DANALOCK ku spokojenosti cca 3 roky. Viz me prechozi prispevky. Jedine, co jsem musel poresit je, dat mu zigbee repeater pred cumak. (cca 2m). Mel jsem ho v technicke mistnosti za dvermi cca 5m a co 2 mesice jsem musel nabijet baterie... 

Po tomto upgrade nemohu rict, ze by na nem neco nefungovalo, nebo na nej nebyl spoleh. Slape jak hodinky (dvere klika/koule). Jedine, co bych mu mohl vytknout je mozna to, ze kdyz menim baterie tak ne vzdycky se udrzi ZIGBEE napárování a nekdy ho musím znovu spárovat. Ja jsem ho bral proto, ze se mi designove libill vic, nez NUKI. Mam V3, Zigbee.

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak to máš asi štěstí. Já tedy neměl zigbee repeater 2 metry od zámku ale přímo gateway 4m. Zkoušel sem 3 různé, problém byl vždycky. A když pohledáš na googlu tak nejsem jediný. 

Designově je ale menší a hezčí to ano.

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@gisbern díky za info. Danalock se mi taky líbí víc, ale jestli to dobře chápu, tak podporuje jen odemknutí a zamknutí. U odemknutí se dá nakonfigurovat, jestli se zatažením střelky nebo bez, ale nedá se to podle potřeby zvolit příkazem z aplikace/Loxone. Nuki vypadá, že má propracovanější SW. I když pořád nechápu, jak pozná, když odemknu klíčem.

 

Ještě pěkně vypadá TeDee.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@_petr_ 

Koukal jsem, ze NUKI se pouziva k integraci do LOx asi vice, mozna ma ten SW opravdu lepsi. Ja potrebuju jenom ovladat strelku, vylozene zamknout haky a zapadku pouzivam zridka, myslim, ze to nema kvuli zlodejum 2x smysl... pres vstupni dvere stejne nepujde, a pokud se mu podari hacknout elektroniku, je fuk, jestli je zamknuto na zapadku nebo ne....

Spis by se mi libila moznost pohyblive strelky v pripade, ze jsem doma a mam venku kouli, tak z toho udelat takovy "pruchodak" ze jsou dvere zavreny a strelka je drzi, ale zaroven je mozne ji odblokovat tak, abych dvere tlakem otevrel... ale to by znamenalo kompletni vymenu zamku ve dverich....

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Na střelku mám naštěstí bzučák za pár korun, který se dá snadno přenastavit do režimu průchodu, takže dveře drží a pro otevření stačí trochu zatlačit. Elektrický zámek bohužel stál od výrobce kování v době realizace dveří ranec, který jsem nebyl ochotný dát. Odemknutí/zamknutí by teď byl příjemný bonus. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 7
Share: