X
Forum

Forum

Ignorování zákazník...
 
Notifications
Clear all

Ignorování zákazníku ze strany společnosti Loxone

17 Posts
8 Users
1 Likes
2,591 Views
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Ahoj,
mám čerstvou zkušenost s Loxone suportem, o kterou bych se s vámi rád podělil. Bohužel bych chtěl, aby věci fungovali jak mají. A to jsem si dovolil příliš! Zakládám toto vlákno, coby důkaz nekompetentnosti helpdesku (a možná i celé společnosti) Loxone.


   
Quote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Nyní bohužel nefungují, tak až se ráno probudí (no já pravděpodobně později) a třeba mi s uzavřením ticketu i něco napíšou, zaktualizuji informace.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, tak ktomu taky neco napíšu. 

Modbus a tydle prvky maji historicky a popravde si myslim, ze by je radeji asi ani nemeli - je to jen zdroj problemu.

Akorat je to zdrzuje  - dotazy od bastliru (duvod proc zrusili forum, psali tam jen bastliri, co si to kupovali -35 procent na svoje ico a pak uz nic (ticha tolerance, pravdepodobne potrebovali  zaplavit trh)). Z bastliru neni zadnej bussines a i montazni partner na nich nic nevydela (pokud instaluje pouze loxone a ten zisk neudela nekde jinde, tak taky nema sanci se uzivit). Partneri na forum nebyli a nepsali.

Z mého pohledu se soustredi na koncove prvky, protoze zjistili, že na tech se vydelava. Nikoho nezajima, co ma clovek v rozvadeci. (porovnani - delaly se cele budovy na KNX za miliony a pak se tam dal jeden miniserver za 10k a najednou meli peknou aplikaci - Loxone place)

Pokud chcete nejakou poradnou odpoved na tydle specialni veci, piste pres nejakou proxy primo do Rakouska.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@zmata:

Oni uz se totiz ani ptat techniku nemuseji, protoze presne na tyhle chybejici funkce sme se jich my ostatni ptali uz milionkrat.

Jak pises, je to na hlavu postaveny. Kdyz udelam cteni, proc chybi zapis. A bohuzel, neni to jedina nelogicnost/demence. Napriklad, proc Loxone umi binarni dekoder, ale uz ne endocder? Proc se to musi skladat z ANDu...

A tech prikladu je vic.  Pred nejakou dobou jsem o tom psal tenhle clanek  https://www.vodnici.net/2016/09/miluju-loxone-nesnasim-loxone/ 😉

Je to z roku 2016 (to to leti) a defakto se vubec nic nezmenilo. Loxone si dal jede svoje koncove predrazene zarizeni, LoxConfig zmenily akorat UX z prehledneho zeleneho na debilni dlazdice a nikdo s tim nic neudela.

Takze nezbyva nez drzet palce konkurenci, ktera vyvine lepsi system a to bud donuti Loxone pridat, nebo nas jit ke konkurenci 😉


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Tak jsem se již dočkal . . . odpovědi. V podstatě si na to ještě nikdy nikdo nestěžoval ? 

Jak již bylo několikrát zmíněno v předešlé komunikaci nepovažujeme tuto chybějící možnost nastavení jako nedostatek. Primárně využíváme pořadí bytů pouze při vyčítání, kdy potřebujeme pracovat s nějakou hodnotou, kterou nám zařízení nějak interpretuje.

Ve většině instalací pak následně miniserver tuto hodnotu zpracovává a ovládá zařízení pomocí běžných aktorů.

Do dnešního dne jsem se nesetkal s integrací nějakého běžného zařízení (rekuperace, tepelné čerpadlo FVE jednotka, která by vyžadovala Vámi popsanou funkci.

Vzhledem k počtu instalací, které máme a tomu, že se zatím takovýto požadavek ještě neobjevil, ani neplánujeme jakkoliv takovouto funkci do našeho systému integrovat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

no jasne, nikdo to nechce, neni duvod to implementovat. Je to furt dokola, kaslou na lidi. A jednou se budou poradne divit.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Víte co, vy jim bussines neděláte. Proste paretovo pravidlo platí všude a tady to bude tak 95/5. Proste se nebudou zabejvat zanedbatelný procentem, kde jsou v minusu. Pochopili, ze vydělají na tlacitkach a tehle komponentech. Nějaký modbusy jim akorát peníze berou


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jj, je to tak. Jenze, diky komunite vyrostli a ted ji hodili pres palubu. A presne takhle na to i dojedou. Prootze komunita se presune jinam, kde s nimi budou jednat slusne.

A prave ta komunita je to, co jde na internetu videt. A kdyz se bude nekdo (stejne jako ja tenkrat rozhodovat), tak veme to, co ma pozitivni reference a ne to, na co kazdy nadava.

A i ten nejvetsi zazobanec si nejakej research udela.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som nad loxone uz 'zlomil hul'. To co vidite na screenshote je mozno buduca opensource/openhardware nahrada. Zatial skumam technologicke (a hlavne svoje) moznosti.

VirtualBox debian 13 04 2018 15 28 01

   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Takže když asi v létě začnu vybavovat rozvaděč, mám se do té doby podívat po něčem jiném? Nebude to nic velkého, vychází mi to na jeden miniserver, jednu extension a jeden malej NoName přes UDP.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@msk: nechces to dat dohromady s Martinem Doubkem (byl ted na poslednim srazu, ten co ma swifitch)? Vyvijeji s jeste jednim kamosem vlastni HW, zatim jsem videl par prototypu plosnaku a vypada to moc pekne. Neco na urovni miniserveru.

Sliboval, ze to predstavi ted na srazu. 


   
ArnieX reacted
ReplyQuote
(@arniex)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Zrovna jdu také psát ;), doufám že dorazíš na sraz, pořešíme co bychom mohli spáchat dohromady.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je to tak 50:50. ale vynasnazim sa. Pokial to nebudem mat v sucasnom (totalne rozjebanom) stave, zoberem to ako demo na nejaky laptop.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@msk: na jakych technologiich a jazycich to mas postavene?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Zatial tapam. Engine bude na 97% jvm+vertx (java,groovy). Editor som zacal ako javascriptovu appku (kvoli kresleniu do html5 2d canvas), ale z predstavy ze budem v javascripte a html robit vsetko okolo (menu, stromy, tlacitka) som to zacal preklapat na vaadin. Zatial je to ale len proof of concept, este v stredu to vedelo ale zakladnu logiku (vid schema na obrazku), dali sa vytvarat mysou nove spojenia a malo to nieco ako loxone "live" mode, tzn. bolo vidiet na ktorom pine je aka hodnota. Teraz ako to prekopavam je to skor nefunkcne ako funkcne, ale je to otazka par hodin prace (dufam) dostat to zas do funkcneho stavu.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: