X
Forum

Forum

inteligentni zamek ...
 
Notifications
Clear all

inteligentni zamek - vstupni dvere

98 Posts
21 Users
5 Likes
18.5 K Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Doplním jednu informaci, která mi vysvětlila jak zámek pozná odemčení klíčem. Mám vložku Tokoz a ta, možná jako jediná, netočí klíčem vloženým na druhé straně. Většina vložek při vložení klíčů z obou stran jimi společně otáčí a z toho může zámek poznat odemčení. Problém s vložkou Tokoz je, že odemčení klíčem rozhodí kalibraci zámku a ten pak nefunguje správně.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@_petr_ taky jsem mel... a tokoz sel z domu. nejvetsi problem bylo to "pootoceni" klicem tam-zpet... to proste NUKI neda


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@elpaso tak v pootočení klíče jsem ještě problém nehledal. Když ho nechci vyndat, tak by mělo být jedno jak zůstane. Asi taky opustím Tokoz, jen musím vybrat náhradu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@_petr_ no to pootoceni klice bude rozhodne problem 🙂 neresitelnej... ja presel na EVVA


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Mám dojem, že pootočení zpět opravdu nevadí, ale to, že se obě strany netočí velký problém je. Tokoz je tedy nepoužitelný.

U EVVA zámků mi vadí, že všude mají marketingové kecy, ale jasnou informaci proti čemu jsou odolné  jsem nenašel.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@_petr_ no ja myslim, ze je potreba si uvedomit jestli zlodej pujde skrz tento zamek skutecne do domu 🙂 a jestli ho bude lockpickovat nebo vezme beranidlo a proste projde dovnitr 🙂

ja to vyhodnotil a koupil EVVU, stim, ze je to UPLNE jedno...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@elpaso je to přesně tak, proto mě zajímá odolnost proti nedestruktivním metodám.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Pro ty co vybírají popíšu Danalock, který jsem si vyzkoušel.

Za plusy považuji design, Zigbee a v případě samostatné rozety i způsob montáže, kdy nedrží jen na vložce.

Za mínusy pak typ baterií, nemožnost zvolit mezi příkazem pro odemknutí a odemknutí se zatažením střelky.

S vložkou, kde se točí oba klíče společně, fungoval zámek bez problémů. Dlouhodobou spolehlivost posoudit neumím.

K vložce Tokoz - Pokud by se odemykalo i zamykalo jen motorkem, tak funguje i s touto vložkou, u které se netočí oba zasunutí klíče společně. Specifické pootočení klíčem u této vložky funkčnosti s potorkem nevadí. Po odemknut/zamknutíí klíčem be se další operace musela udělat zase klíčem, jinak se rozhodí kalibrace. Mimo to změnu stavu zámek ani nepozná, takže reportovaný stav nemusí odpovídat skutečnosti.

Ještě by mě zajímalo srovnání Zigbee - WiFi - Bluetooth z hlediska zabezpečení. Nezabýval jste se tím náhodou někdo?


   
ReplyQuote
Page 7 / 7
Share: