Forum

Forum

Android Loxone app ...
 
Notifications
Clear all

Android Loxone app 11

14 Posts
5 Users
3 Likes
1,118 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Cau, prinucen okolnostma, budu muset zacit pouzivat tu prisernost v 11 v mobilu ;-). Pouzivani pres prohlizec je dost pruda a opravit stara verze uz asi nepujde.

Jak prosim odeberu ty velke hnusne dlazdice favorite v kazde zalozce? Lze to?

Myslel sem, ze to je nejak oznaceno v LoxConfigu, ale nikde to tam nevidim. Napriklad zalozka "mistnosti" mam ve favorite obyvak a loznici. Jde to dat uplne pryc, aby tam byl jen seznam?

Dale pak, lze nastavit, aby se po otevreni apka otevrela v seznamu mistnosti, nikoli na strance favorite, kde jsou naprosto random veci?

Diky

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Tak asi uz vim, postupne odmazavam veskere "pouzit jako oblibene" a odstranuju hvezdicky z Loxconfigu. Netusim jak se to vubec kdy nastavilo, ale vypada to, ze kdyz to odeberu, tak ty hnusny dlazdice mizi.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Po kliknuti na ikonku v lavo hore > Appearance > vypni Tile view.


   
radek reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Posledni otazka co zustava, lze donutit apku otevrit jako vychozi zalozku "mistnost", namisto prazdne zalozki Favorites? (btw fakt vtipne, jak motaji anglictinu a cestinu dohromady....)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@dav Diky. Title view sem nasel a vypl. a uz sem i nasel "Default screen", kde lze nastavit vychozi obrazovku.

Zacina z toho byt docela pekna aplikace. Jeste by bylo fajn zmensit trochu fonty 😉


   
Dav reacted
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Mne lezie na nervy to, ako je to nepersonalizovatelne....

Tie komponenty su tam zbytocne velke, ale inak som s funkcnostou spokojny. (Po internych testoch vzdy prechadzam na najnovsiu verziu)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@dav presne tak, ta velikost komponent je priserna. proto sem tak dlouho zustaval u v8, protoze se toho na display veslo mnohem vic. Jenze ted uz nesla ani zprovoznit a opravit zrejme taky nepujde.

Druha vec co mi tam vadi, jsou nektere komponenty, ktere nyni vyzaduji o jeden klik vice nez ve stare verzi. ale s tim holt nic nezmuzu.

Chci zkusit pouzivat ty NFC tagy a bez appky se neobejdu. Kazdopadne miniserver zustava ve verzi v8, ten vejs rozhodne nepujde, kdyz vidim jak to domrsili a pritom umi v8 porad vse co potrebuji. Jejich radoby inteligentni bloky na kazdy prd fakt nechci 😉


   
Pavel reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @l

Tak asi uz vim, postupne odmazavam veskere "pouzit jako oblibene" a odstranuju hvezdicky z Loxconfigu. Netusim jak se to vubec kdy nastavilo, ale vypada to, ze kdyz to odeberu, tak ty hnusny dlazdice mizi.

To jsi nemusel dělat tak složitě. 

Stačí v App v nastavení Miniserveru v záložce Zobrazení vypnout volbu Dlaždicové zobrazení.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@kobra23 Taky sem to pak nasel. Ale az co sem to mel cele hotove a zacaly se v dlazdicich nahodne ukazovat jine prvky ;-).

Uplne sem necekal, ze appka nabizi az takove moznosti prizpusobeni. Tim mne Loxone mile prekvapil. Skoda, ze jeste nejde trochu zmensit font a ubrat mezery, pak by to bylo naprosto dokonale.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Zajimavý progress, @l,

zelená aplikace zase jede (nevím, jestli je to u mě Androidem 12 nebo posledníma aktualizacema Android Web View)! Používal jsem teď nějakej čas poslední verze (tmavý design) a dalo se, něco bylo i dobrý (např. otisk prstu místo hesla u extra chráněných prvků), ale rychlost se mi dost nepozdávala. Zvykl jsem si, ale nadšený jsem nebyl. Poslední aktualizace napsala v novinkách, že zrychlili a zlepšili plynulost aplikace. Nevím jak vám, ale mě se to zpomalilo. Ono to zřejmě načítá celou místnost napřed než ji zobrazí. To mi připadá dost zpátečnické, takhle se to dělávalo dřív a od doby průběžného donačítávání si všichni zvykli na okamžité reakce byť za malou cenu postupně se objevujících hodnot.

Schválně jsem to změřil a na poslední verzi se mi obývák otevírá 3 sekundy. TŘI. Proto jsem byl skoro až v šoku, když jsem vrátil zpět poslední zelenou verzi, kde se mi místnost Obývák otevře téměř okamžitě (<0.5s). Celá aplikace působí VÝRAZNĚ rychleji, skrolování nezaškobrtává ani ve velkých místnostech s velkou hromadou prvků.

Takže já se vracím zpět na zelenou verzi, oželím otisky prstů.

Zdar všem,
  A.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@aleq co je zelena aplikace?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

7.4.1 https://apkfun.com/down_Loxone-Smart-Home.8830324.html

Tady je mnou podepsana verze (a s opravenym skrolovanim), aby neotravovala s aktualizacema:

https://www104.zippyshare.com/v/W9LdFgg5/file.html


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Nevím jak moc je to vhodné pro lidi, co mají poslední verzi FW nebo dokonce MSv2. To jsem nezkoušel. Takže je to spíš tak trochu verze pro mě a @l 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Diky za info.

Zajimave, ze to mas pomale. Ja uz jedu tu posledni cernou verzi, odebral sem vsechny dlazdice a jine nesmysly a stala se ztoho docela rozumna apka ;-). 

A rychlost je v pohode, odemykani prstem je pecka, takze ja uz nedowgraduju


   
ReplyQuote
Share: