X
Forum

Forum

Doplnění o miniserv...
 
Notifications
Clear all

Doplnění o miniserver 2

25 Posts
7 Users
0 Likes
2,139 Views
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

Dnes jsem chtěl stávající instalaci doplnit o miniserver 2 s cílem, že nový miniserver bude hlavním (komunikace přes něj) a stávající, na který jsou zapojené veškěré extensiony zůstane v instalaci. Bohužel se představy nepotkaly s realitou....

Přidal jsem MS do loxplanu, viděl jsem ho, ale nevím jak z něj udělat ten hlavní a aby dokázal pracovat s programem pro MS 1. gen. 

Mám nastavit stejné ip adresy, nebo každý MS má mít jinou?

Musím přepojit extensiony na nový MS, nebo stačí něco poladit v loxplanu?

Díky předem za rady!


   
Quote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Určitě nemůžou mít oba MS stejnou IP adresu. Podle mě by měl být do sítě připojen jen jeden ( ten hlavní ) a mezi sebou propojené přes loxone link. Jeden z nich by měl být master ( ten hlavní ) a druhý slave


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@kully

pravdu máš, že nemohou mít stejnou IP adresu, nicméně jsem si jistej, že nesmí být propojeny spolu přes link!

 

Asi jsem dokázal vyřešit problém tím nastavením jiné IP adresy!


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

To nevím, nezkoušel jsem to. Jen jsem napsal, co bych asi udělal já. On se totiž ten druhý MS bude chovat jako extension podle mě... 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @jimyjims

Dnes jsem chtěl stávající instalaci doplnit o miniserver 2 s cílem, že nový miniserver bude hlavním (komunikace přes něj) a stávající, na který jsou zapojené veškěré extensiony zůstane v instalaci. Bohužel se představy nepotkaly s realitou....

Přidal jsem MS do loxplanu, viděl jsem ho, ale nevím jak z něj udělat ten hlavní a aby dokázal pracovat s programem pro MS 1. gen. 

Mám nastavit stejné ip adresy, nebo každý MS má mít jinou?

Musím přepojit extensiony na nový MS, nebo stačí něco poladit v loxplanu?

Díky předem za rady!

To děláš na reálném zapojení nebo na zkušebním panelu?

A není lepší si o tom nejprve něco přečíst

Hlavně co od toho očekáváš?

 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@koldavideo

snažím se na reálném zapojení, takže jsem nahrál zpět předchozí program. Snažím se číst co naleznu, nebo kdo mi co poradí. Bohužel jsem jen nadšenec a na podobnou diskuzi/návod jsem nenarazil, takže se snažím tím vším prokousat sám....

 

můj cíl je, abych používal MS 2 pro externí přístup přes apku kvůli zabezpečení a doplnil rozvaděč o tree na NFC přístup. Nechtěl bych předělávat loxplan a zároveň nechtěl přepojovat rozvaděč. 

V současné době mi to hlásí viz screen

Výstřižek

 až uložim děti, zkusim víc načíst. Díky!

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jimyjims Pouzi funkciu na nahradit MS. Prehod lox link na novy MS2.
Potom si pridaj stary ako klienta, a manualne prehadz tych par vstupov a vysupov, ak sa ti to nechce prepajat na novy.
Ale najviac ma toho asi natestovane Kolda.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@smotek7

přesně tuhle variantu udělat nechci a nemůžu. Mám natahané od svorkovnic 1 mm kabely, které nestrčím do těch nových vstupů, navíc na MS 1. generace jsou 4 analogové výstupy, které mám rovněž zapojené a na MS 2 chybí.... To už je pro mne přijatelnější předělat loxplan....

Do teď jsem postupoval, co mě naváděl config - přidat miniserver, hned to nabídlo gateway z dvojky na jedničku a teď musím pokročit dál. Bohužel návody díky aktualizacím úplně ne vždy sedí a do toho hrajou velkou roli moje vědomosti tímto směrem, které jsou dosti omezené....


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jimyjims sak ale som ti napisal aby si spravil nahradenie a potom prehadzal v konfigu to co ti nahradenie hodi na novy MS , das naspat na stary.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

Mám za sebou zřejmě úspěšnou integraci MS2 do stávající instalace při zachování MS1. Dle odkazu od @koldavideo (i když návod díky upgradům není úplně totožný) a pozorného čtení jsem na třetí pokus zatím vyhrál. Píšu zatím, protože jsem při druhém pokusu chvilku byl také úspěšně v provozu, ale pak jsem něco vytvořil a zase jsem musel vše od začátku....

Shrnutí:

  1. připojení MS do podsítě ethernetem každý zvlášť - nepropojovat MS mezi sebou přes LINK
  2. Miniserverům nastavit odlišné IP adresy 
  3. připojit se přes Loxone config současně na oba MS
  4. Nastavit Gateway u obou MS a potvrdit podružný MS
  5. Uložit si program z původního MS
  6. Zkontrolovat zda uživatelé u jednotlivých MS jsou stejní!!!
  7. Nahrát program do nového MS
  8. Pak už jen přepsat IP adresy v appkách na nový MS

Všem děkuji za pomoc a snad se budete trápit méně než já.  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Podle mého názoru je to ale komplikace. Já mám takto "propojené" dva miniservery MS2 jako hlavní a MS1 jako slave. Mám to jen z toho důvodu, že jsem si chtěl ověřit, zda bude fungovat KNX. Funguje to ale s omezeními, které nestojí za to. Navíc občas dochází ke ztrátě komunikace atd... Takže teoreticky to jde ale v praxi se tomu raději vyhnu.

Nyní mně čeká výměna MS1 za MS2 v mém domě. Už se ktomu chystám asi dva měsíce, protože budu muset přepojit pár kablíků co se nevlezou průměrem do vstupů MS2.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@koldavideo to omezeni se tyka jen KNX? Nebo co konkretniho me jeste muze cekat? Mam pripraveny jeste jeden ms k tomu podruznymu rozvadeci k bazenu, jak jsme spolu resili (solnicka)... Splasil jsem ho celkem za dobre a myslel jsem, ze to plnohodnotne muze fungovat, alespon jeden clovek primo z loxonu mi to tvrdil. 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: @koldavideo

Mám to jen z toho důvodu, že jsem si chtěl ověřit, zda bude fungovat KNX. Funguje to ale s omezeními, které nestojí za to. Navíc občas dochází ke ztrátě komunikace atd... Takže teoreticky to jde ale v praxi se tomu raději vyhnu.

Nyní mně čeká výměna MS1 za MS2 v mém domě. Už se ktomu chystám asi dva měsíce, protože budu muset přepojit pár kablíků co se nevlezou průměrem do vstupů MS2.

@koldavideo KNX pořešíš jak? Extensionem?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zřejmě ano, nebo na MS1 zapojím jen to KNX. MS1 mám doma ještě 2ks, takže jsem je chtěl využít. Asi ale nemá cenu šetřit a raději koupit ten extension.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @jimyjims

@koldavideo to omezeni se tyka jen KNX? Nebo co konkretniho me jeste muze cekat? Mam pripraveny jeste jeden ms k tomu podruznymu rozvadeci k bazenu, jak jsme spolu resili (solnicka)... Splasil jsem ho celkem za dobre a myslel jsem, ze to plnohodnotne muze fungovat, alespon jeden clovek primo z loxonu mi to tvrdil. 

 

Další MS kvůli bazénu je nesmysl. Já jsem natáhnul jen loxone sběrnici (cca 50m). Vše funguje spolehlivě.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: