X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Normalne to nieje.
Ale to si si priplatil specialnu funkciu ciastocne tienenie 😀 

Niektory vyrobcovia skracuju jednu stranu rebrika aby to takto tienilo.
Ale aj v tom pripade v krajnej polohe maju lameli uplne dovriet.
Kto nastavoval koncove plohy na motorch?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mam sice Z90, ale taky od Kaska. Nejvetsi zaluzie ma 3x6m a nedela to zadna.

Zetka jsou zetka prave proto, ze se uplne domknou a nepousti mezi lamelami zadne svetlo.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Nestacilo by nechat firmu znovu naucit spodni polohu ?


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 
Posted by: @smotek7

Normalne to nieje.
Ale to si si priplatil specialnu funkciu ciastocne tienenie 😀 

Niektory vyrobcovia skracuju jednu stranu rebrika aby to takto tienilo.
Ale aj v tom pripade v krajnej polohe maju lameli uplne dovriet.
Kto nastavoval koncove plohy na motorch?

no hlavní lanka(pásky) jsou při takto dovřených žaluziích volná což prý má být. Koncové polohy jsou nastaveny prý taky OK. Ale štve mě, že dolní třetina vypadá jinak, než zbytek. A ono za slunečného dne to dovnitř pustí víc světla. Už jsme si na to asi zvykli, přímé slunko to nepustí a to je důležitý. Měl jsem tam technika kvůli jiné věci a na tohle mi řekl, že je to normální, že to venkovní žaluzie dělají a odmítl s tím cokoliv dělat. Odborník....

Naučení spodní polohy...to dělal stavař na začátku při montáži.

Loxone už teď taky umí nastavit koncové polohy, možná zkusím spodní polohu trochu zvednout, aby žaluzie visely napnuté a ne na úplně uvolněných lankách.

This post was modified 2 years ago by Kynio

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ahoj,

za 2 tydny mi prijedou namontovat zaluzky. mam natazeno 4Cx1,5 do kazdeho okan. A cele to jedu na tree-aktorech.

jsem s firmou domluvenej, ze ovladani atd si samozrjeme udelam sam, ale zajimaj me koncove polohy? Ten loxone tree aktor tvrdi, ze pozna koncovou polohu sam podle nastavitelne velikosti proudu 100mA-5A tusim.

1. Mam tu firmu i tak nechas nastavit koncove polohy nebo si to loxone udela opravdu sam?

2. v pripade, ze mam 2 (mensi okna - stary barak) napojen na jeden aktor, protoze v loznici se budou vzdy zavirat spolecne, musi byt ten proud nastaven na dvojnasobek? 🙂 pokud to byla kravina tak jeste kdyztak jeden aktor doobjednam no

3. musi se nastavovat casy nahoru/dolu nebo si je loxone zmeri a zapise do bloku podle tech prahovych proudu? Otaceni lamel se asi musi casove zmerit to je jasne. tech parametru je tam strasne moc a chtel bych v tom mit jasno, nez prijede ta montazni firma...

thx!


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

Ahoj,

urcite bych se vykaslal na nejaky tree aktory a kdyz mas 4xcyky ke kazdymu oknu udelej to pres relatka.

Nech si nastavit dorazy od firmy a urcite si nastav i casy sam v loxone.

Je to nejsnazsi nejbobovdornejsi reseni a i nejlevnejsi.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@elpaso 
1. urcite nech nastavia koncove polohy v motoroch. Jedna vec je koncove polohy v motoroch a druha casy zopnutia v loxone. 

2. maju zaluzie rovnaku vysku? Ak ano nemal by byt problem. 

3. nauci sa Tu, Td , ostatne treba nastavit 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@smotek7 

DIKY!

1. OK

2. Ano maji, po nastaveni casu se da 100mA zmenit na 5A a nechat to dojizdet ty koncaky a ne nechat ridit koncak loxone, ackoli ono to stejne nakonec vyjde nastejno

3. OK

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@cijoml 

no ja ti nevim… na toto jsem se vubec neptal, ale kdyz uz jsi to napsal odpovim 🙂

Tahat 4x1.5 od kazdeho okna do rozvadece (ikdyby to bylo mozne) pri 10ti oknech a prumerne delce vedeni cca 15m pri cca cena 30KC za metr je 4500kc jen za kabely, k tomu pricti 20 vystupu na extension a je jasne, ze to nedava smysl. Kupovat a pachtit se s DMX se mi nechce.

proti tree exntesions do podhledu v kazde mistnosti, elektrice (3x1.5) as UTP z nejblizsi zasuvky to proste nedava smysl ani slozitosti ani financne. 

Nebo?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@elpaso problem mozno bude ze nebudu rovnako nastavene na oboch zaluziach koncaky.
Ze bude napr rozdiel 1s do spodnej polohy, ked to bude robit problem vypnes automatiku a nastavis rucne.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@elpaso ja to tak mam udelane a ceho si cenim ze jsem se tim vyhnul vendor locku muzu kdykoliv prejit na jakohokoliv jineho vyrobce coz s tema aktorama na oknech uz nepujde. A zrovna zaluzie/rolety si kupujes na hodne let

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ahoj vsem,

takze zaluzky jsou in-place a musim se pochvalit, na prvni dobrou vsecho jelo... nicmene nekolik otazek na lidi, kteri to provuzjou uz nejakou dobu:

1. slunecni svit, skutecne ty rakousti experti nemaji vstup slunecniho svitu z meteo station? a resej to systemovou promenou, ktera je naplnovana skrz polohu/datum? wtf? kdyby aspon skrz Weather, ale todle mi prijde teda opravdu mimo 🙁

2. jaky je rozdil mezi AS a AR... aktivace vs re-aktivace mi nejak nedava smysl. Plus jednou ten vstup funguje jednou ne... z aplikace z telefonu a aktivace Automatiky funguje VZDY... nechapu 🙁

3. nema nekdo hodnoty Tl, Tr, Tdt, Tot pro J406WT?

thx

Kuba


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@elpaso

1. ano, do systémové proměnné prostě hoď výstup ze stanice, já tam mám výstup z čidla osvitu, které mám na střeše. Ale samozřejmě používám jen v létě, aby mi dům stínil sám dle polohy slunka. V zimě je to zase nežádoucí, tak používám vlastní sluneční svit (vlastní proměnná)

 

3. je úplně jedno co tam nastavíš, klidně nech výchozí hodnoty, stejně ti to nebude fungovat dobře 😀 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

neumi nekdo prosim odpoved na tu dvojku:

2. jaky je rozdil mezi AS a AR... aktivace vs re-aktivace mi nejak nedava smysl. Plus jednou ten vstup funguje jednou ne... z aplikace z telefonu a aktivace Automatiky funguje VZDY... nechapu 🙁

a pak jeste jeden "problem" obcas se stane, ze kdyz mam zaluzky v poloze "Stinit" a potom prijde prikaz "Full Down" tak se nestane nic, protoze Loxone si mysli, ze jsou zaluzky zavrene. coz je divne, protoze Loxone vi ze udelal "Stinit" (ful down + otocit) a tedy ze nemuzou byt dole 🙂

THX!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Aktivace je aktivace automatického stínění. Tu AS může uživatel zrušit, že ručně např. zvedne tu žaluzii a projde na zahradu. Toto zrušení je platné na celý zbytek dne pokud právě neudělá reaktivaci=AR.

Máš stínění propojeno s blokem Inteligentní regulace teploty?


   
ReplyQuote
Page 8 / 10
Share: