X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Já to tesa zase tak moc nesleduji, ale při aktualizaci polohy slunce se automatika vždy zase zapne. I když ji nějakým způsobem vypnu třeba ovladačem. Alespoň to tak vnímám, protože slunko doma prostě nevidím a se žaluziemi občas hýbu ručně, když se chci podívat ven. A za 15min je zase zatemněno. Takže za mě asi fungují...

Zde zmíněné dvojí až trojí přivření žaluzií ovladačem = loxone si myslí, že jsou úplně zavřené, to trvá stále, ale s automatikou to nesouvisí, ta funguje na jedničku. Pojistil jsem si 100% zavření všech žaluzií 0.5s impulsem(noční režim, odchod z domu atd) na směr nahoru se zpožděním 1s na úplně zavření žaluzií. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@kobra23 Děkuju za potvrzení, alespoň nemusím hledat co mám špatně.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 
Posted by: @kynio

při aktualizaci polohy slunce se automatika vždy zase zapne

Tomu moc nerozumím. Asi si přestanu stěžovat a hledat, kde je problém. Je lepší, když se mi automatika sama vypíná, než aby se sama zapínala.

Můžeš sem prosím dát jak mám blok zapojený? Jestli tam třeba nemáš ovládání automatiky z vytápění.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Vypínání automatiky žaluzií jsem spojoval s restarty MS, ale ukázalo se, že když automatiku zapnu, tak se v celou hodinu zase vypne. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Pro ty, kdo by řešil podobný problém shrnu princip fungování. Liší se totiž od toho, co jsem očekával.

 

Důležitých je pár věcí.

1. Loxone předpokládá zapnutou automatiku a uživatel jí bude vypínat nebo znovu zapínat jen na aktuální den. Jinak dům bude dělat to co uzná za nejlepší sám.

2. vizualizace bloku žaluzií neslouží k dlouhodobému zapínání/vypínání automatiky. Neumí to. (myslel jsem, že k tomu slouží změna stavu "A")

3. pokud se má zohlednit sluneční svit, tak ve vizualizaci "A" může měnit stav podle toho, jestli je systémová proměnná Sluneční svit aktuálně aktivní nebo ne. (tohle vůbec nechápu, protože to podle mě to uživatele jen mate, protože něco zapne a ono je to za chvíli vypnuté)

4. u žaluzií, kde už nebude aktuální den svítit sluníčko, se "A" dá ve vizualizaci zapnout, ale časem se samo vypne.

5. případné dlouhodobé zapínání/vypínání automatiky je nutné udělat dodatečnou logikou.

6. automatika funguje jen v okamžiku, kdy je aktivní vstup Sps automatického stínění (logika z bodu 4 bude ovládat tento vstup)

 

Ještě mám dojem, že nefunguje správně naklápění lamel. Na východě mám dojem, že trvale stíní na maximu. Chování na východě, jihu a západě jsem neporovnával. Jen jsem zkusil nastavovat vstup naklopení a to se mi zdá zcela nepoužitelné. Lamely se nastavují zmatečně. Třeba by to vyřešila změna parametrů, nevím.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ahoj vsem, 

 

ja jsem s automatikou spokojeny. U mne je vyuziti primarne na to aby se nerprehrival dum pres okna.

Automaticke pravidlo funguje nasledovne: kazde rano - pracovni den v 8 a o vikendu v 9 se spusti za podminky ze venku vic jak 13 stupnu. Tim se da predpokladat ze pres den bude teplo. Pres den se normalne automaticky naklapi az se postupne vsechny vytahnou. 

Takhle to bezi kazdy den, je to efektivni a od doby vytvoreni pravidla jsem na to nemusel sahnout. Dokonce jsem to delal jenom pres aplikaci, ani jsem nesel do configu...

Screenshot 2022 07 19 at 6.56.52

   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Přidám se s jedním dotazem. Máme venkovní žaluzie cca 2 roky a všiml jsem si, že od žaluzií je už celkem dost podrený parapet. Je to běžné? Neexistuje nějaká ochrana te hrany žaluzie? Nebo by žaluzie na parapet neměla vůbec dosáhnout? Díky moc


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@koci zle nastavene koncove polohy. Otazka ci to je na reklamaciu.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Mne žalúzie na parapet nedosiahnu 


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@kynio Vyřešil jsi to nějak, prosím tě? Já jsem pár let zpátky reklamoval ze stejného důvodu a vyměnili mi komplet celé nábaly žaluzií, ale teď to mám znovu (nově jen na oknech, do kterých se v létě opírá sluníčko) a tentokrát už po záruce...tak by mě zajímaly zkušenosti. Díky!


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@cousma vyřešil i nevyřešil. Úplné zavření celého domu řeším nočním režimem, kdy všechny žaluzie popojedou 1s nahoru a pak úplné zavření. Tím si vyresetuju stav na další den. Samozřejmě stále trvá to, že když to 2x přivřu, napotřetí už to nejde a loxone si myslí, že je na konci(zavřeno). Nevím proč to nejde, ani v Loxone to neví. Zvykl jsem si popojet nahoru a pak zavřít..

 

edit: s automatickým stíněním v létě ale problém není, to funguje v pořádku a dovírá několikrát.

This post was modified 3 months ago by Kynio

   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@kynio Sorry, dal jsem Reply místo Quote...odkazoval jsem se na mechaniku žaluzií a jejich nestejný úhel dovření, resp. že ve spodní části zůstává mezera i při plném zavření.

 

Btw. debilitu Loxone ohledně nesmyslné nemožnosti jet dál dolů po virtuální koncové poloze mám taky řešenou prasácky, viz někde tady k tomu moje vlákno...


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@cousma no přitáhnul jsem ty provázky, které naklápí lamely. Jednu stranu přitáhl a druhou povolil. Nahoře jsou plastový "cvočky" s imbusem. Výsledkem je úplně zavření po celé délce. Zatím jsem to dělal jen na jedné žaluzii, zbytek až letos za tepla.


   
Cousma reacted
ReplyQuote
(@osvald)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 14
 

Do ceho zakoncujete 4 zilove kabely od zaluzii v rozvadeci? Premyslim o nejakych nizsich viceurovnovych svorkach

This post was modified 1 month ago by osvald

   
ReplyQuote
Page 10 / 10
Share: