X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Klasika Somfy asi ako každý. Robia všetko zameranie aj montáž. Ale dopytuj asi všetkých v KE, a vyber podľa ceny. Mne prídu tie žalúzie materiálovo skoro rovnaké od každého.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cau, pozna niekto motory Elero JA 06 Soft? Dal som si nacenit zaluzie s poziadavkou na tichy pohon a navrhli mi tieto. Podla schemy to vyzera na identicke zapojenie - PEN, nulak a 2 fazy, takze asi aj nastavovanie dorazov a vsetkeho bude identickym stylom (napatie na oboch fazach).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ahoj,

mam JA 06 Confort 1ks na spalni, je dvoj rychlostny a ked sa zatvaraju lamelyje to bez buchnutia. Stale mi vadi hlucnost prevodovky, ale to je asi mojimi boxami a prekladmi.
Programuje sa trochu inak ako somfy ale podobne.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@pavelf ahoj, potřeboval bych propojit Somfy motory s Loxone jaký máš typ motoru a integraci  ? Děkuji 🙂


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@dalibor ja mam úplně obyčejné jedna faze nahoru druhá dolů. řízené přes relay extension v rozvaděči. Můžeš použít i tu Lox jednotku https://shop.loxone.com/cscz/zaluziovy-aktor-air.html což ma koncovky primo pro žaluzie a jen privedes fázi a N vodič s PE vodičem a komunikace je bezdrátová přes AIR extension.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@pavelf jo to je jasné ale dělají taky s radiovým modulem abych nemusel jít přes Air nebo ztrácet dva relé výstupy v Ext. jen nevím jestli a jak se to dá integrovat do L


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@dalibor no to bezi na jejich somfy protokolu a radsi bych vzal ten jejich obyc motor a integroval to pres ty prvky loxonu pac si to umi i samo rozpoznat koncove polohy žaluzií a je to jednoduché. A nebo použít nějaké to relé do krabicky pres tree. Rozhodně bych nesel přes ten somfy protokol. Je to hrozně drahé řešení a integrace do lox to vubec netusim ale asi to nebude tak jednoduchy.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 
Posted by: @dalibor

@pavelf jo to je jasné ale dělají taky s radiovým modulem abych nemusel jít přes Air nebo ztrácet dva relé výstupy v Ext. jen nevím jestli a jak se to dá integrovat do L

jeden vystup loxone je za 500 takze integrace rolety kdyz mas natazeny drat je za litr to je vyrazne levnejsi nez jakykoliv vyfikundace s nejakym proprietary protokolem

 

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@cijoml jj s tím souhlasím. Právě proto to mám přes relay EXT protože se nemusím pak pídit po tom proč nemám zatažené žaluzie nebo odtažené. A navíc je to uplně hloupej motor bez nějaké logiky.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 
Posted by: @pavelf

@cijoml jj s tím souhlasím. Právě proto to mám přes relay EXT protože se nemusím pak pídit po tom proč nemám zatažené žaluzie nebo odtažené. A navíc je to uplně hloupej motor bez nějaké logiky.

hlavne loxone si kdyz pouzijes jejich blok pohlida ze ti nepusti naraz stavu do obou dratu takze mas zadarmo i ochranu motoru

 


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 
Posted by: @dalibor

abych nemusel jít přes Air nebo ztrácet dva relé výstupy v Ext.

Pro úplnost dodávám, že dalším řešením jsou externí relátka místo Relay Extension. Pokud by někdo chtěl jít přes externí relátka, tak doporučuju toto. Za předpokladu, že v rozvaděči máte tak jako tak Loxone DMX Modul, tak je to zdaleka nejlevnější a zároveň poměrně jednoduché řešení:

Loxone DMX Modul ->

-> D24 ( https://www.aliexpress.com/item/32840212924.html - kdysi se dal sehnat za 40USD, dnes bohužel trochu zdražil) ->

-> Nějaké úzké relé, podle mě stačí HF41F s max zátěží 230V 6A ( https://www.aliexpress.com/item/32933708348.html )

Letmo jsem to spočetl a za 24 relátek dáte sakumprásk 153 USD (D24 + patice + externí relátka). Integrace do Loxone je primitivní, jediný rozdíl je v tom, že relátka se budou ukazovat v Lox configu pod DMX Extension jako DMX aktory.

Nevýhody:

  • Musíte natahat drátky mezi D24 a relátky

Výhody:

  • Relé můžete kdykoliv vyměnit
  • Jako bonus máte i LED signalizaci sepnutého relé
  • Řešení nezávislé na proprietárních protokolech (Loxone Link, Loxone Air, Somfy protokoly atd.)
  • Cena

Několik relátek mi běží cca třetí rok. Spokojenost maximální.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

technik co mi tady rolety instaloval rikal ze na jedno 16A jistic davaj 15 rolet. Moc sem tomu neveril ale zmeril sem si klestakem okruh kde mam nejvic rolet (pet) a tam kdyz zaholduju max a v loxonu kliknu stahnout vse naraz tak mi tam naskoci 1.9A pri 220V takze to asi bude pravda


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

V tom případě je tam tak vysoký jistič na ho*no, pokud to netahají 2,5mm2 průřezem.

Jde o to, zda jistí jističem vedení, nebo spotřebič (roletu nebo žaluzii). 


   
budulinek reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@dalibor moznosti je vela, niekde som to uz popisoval.

1) klasicke rele priamo z loxonu , potom motor Somfy J406 WT, alebo Elero  JA 06 confort
     cena podobna elero ma tichsiu brzdu

2) AIR aktor pre zaluzie, tie iste motory

3) cez DMX ako budulinek, D24 a ext rele, ja to mam tak isto 

4) Somfy RTS (somfy bezdrat) ak je malo zaluzii tak jednotlive vysielace na rele vystup loxone
    vhodne tak na 1-2 zaluzie, alebo na nejaku markizu ked nieje 4 zilova kabelaz.
    motory Somfy J406 RTS

5) Somfy RTS transmiter RS485, z Loxone cez RS485 a potom cez RTS do zaluzii.
    motory Somfy J406 RTS, obmerzenie tusim na 160 motorov.
    
    


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Zdravím, mohl bych poprosit pár zdejších, kteří mají venkovní žaluzie Z70, aby mi za denního světla, při zavřených žaluziích udělali fotku zatemnění?

Chci vědět jak jsou na tom žaluzie obecně, zda dovření na 100% je od vrchu až úplně po poslední lamelu dole. Moje Kasko žaluzie ve zhruba spodní třetině nedovírají úplně a pouští mi to do baráku dost světla. Tak bych rád porovnal, abych případně řešil s prodejcem.

Když já zavřu žaluzii, vidím takto ven, viz foto..

Je to normální?

 

díky

242350371 604908593836475 2715507664882808838 n

 


   
ReplyQuote
Page 7 / 10
Share: