X
Forum

Forum

Zkusenosti s elektr...
 
Notifications
Clear all

Zkusenosti s elektrozamkem KFV

50 Posts
19 Users
2 Likes
11.9 K Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

To L. : Chtel bych jeste jednou nadhodit tema elektrozamku KFV. Dival jsem se na blog a pises tam, ze mate typ KFV AS 3500 A. Ted se tim dost zabyvam a studuju,co jaky zamek umi a neumi. Nejhorsi je, ze ti kazdy rekne neco jineho….

 

Co se tyce AS 3500 a podle toho jak to chapu, ten ma hlavni zavoru zamykatelnou pouze klicem. Dole a nahore ma haky, ktere jsou ovladany magnetem – dvere se dovrou a magnet haky automaticky vysune. Pokud tedy dvere nezamknes klicem, dvere jsou jsou blokovany pouze spodnim a hornim hakem.

Podle informace vyrobce, kdyz sahnu na kliku, haky by mely vyjet a dvere by melo byt mozno otevrit. Vse by melo byt mechanicky spojeno primo s klikou. Haky by mely vyjet take, pokud do zamku strcim klic a otocim na spravnou stranu. To je zakladni varianta.

 

Pokud bych si chtel k tomuto zamku poridit I A-otvirac, dostanu pridavny motor, ktery ovlada pouze tyto haky, ale nikdy ne hlavni zavoru. Tento A-otvirac je mozno napichnout na ctecku otisku,chip atd. Clovek ale muze zvolit pouze jeden system.

 

Co mi neni jasne – predpokladam ze musis mit tento A-otvirac. Nejde mi do hlavy, ze  zevnitr musis vlastne haky uvolnit impulsem, to znamena nejakym tlacitek. Predpokladal bych, ze sahnes na kliku, haky vyjedou, ale u tebe to tak neni….

Proto premyslim, jestli tim, ze ma clovek A-otvirac se prerusi mechanicke spojeni haku s klikou, a tim padem klika dale nedokaze ovladat haky. Pokud bych totiz A-otvirac nemel, musim prece haky otevirat klikou mechanicky….

 

 

Mas opravdu typ zamku AS 3500 ?


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Uff, tam je technickych dotazu 😉

Toto mi kdysi poslal p. Vasicek

Níže pak odkazy k podkladům (v AJ a NJ) k :

·         Elektromechanickému (mechanické zavření a motorické otevření) zámku KFV AS 3500 A

http://downloads.siegenia.com/siauv3_micro_download_portal/media/tuerbeschlaege/elektro/quickinfo_a-oeffner_typ_a_deutsch_01_08_2013.pdf

http://downloads.siegenia.com/siauv3_micro_download_portal/media/tuerbeschlaege/elektro/h39.elekkfv0003_de.pdf

http://downloads.siegenia.com/siauv3_micro_download_portal/media/tuerbeschlaege/elektro/h39.elekkfv0003_en.pdf

 

 

Z toho usuzuju, ze to ten AS 3500A je, ale nemam to jak overit. 

 

Co se tyka chovani, haky na dverich jsou, ale jak presne funguji bohuzel netusim. Pokud jsou dvere jen zabouchle, tak jdou otevrit klikou. Jakmile se dvere zamknou (bez ohledu jestli rucne nebo elektricky), tak klika nedela nic (naprazdno ji lze zmacknout, ale nic neudela).

 

Casove zony pak resim relatkem, ze do dveru bud nonstop poustim elektriku nebo jen kdyz se maji odemknout/zamknout.

 

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Pisnu ti na mail, sám jsem z toho trochu zmatený, KFV totiž všude tvrdí, že tento typ zámku a jeho záboru nelze zamykat elektricky, ovládat se dají jen háky. Normálně bych zkusil nechat ve dveřích klíč, zavřít je a zkusit pootočit klíčem, schválně jestli je hlavní závora vytažená nebo ne....jsi si jistý,že když máš dveře zamklé, je hlavní závora vyjetá?:)nemáš dveře náhodou zamklé jen na háku nahoře a dole...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

nene, zavora urcite vyjeta je, protoze kdyz tam mas klic, tak to tim klicem primo toci (a stejne tak toci tim vnitrnim motylkem).

Navic kdyz to zavre automat, tak pak musis klicem z venku 2x otocit, nez se dvere otevrou. Takze zavora podle me je normalne naplno uzamcena.

Ten motor v zamku normalne toci tim zamkem, nevim sice jak, ale kdyz zapomenes klic ve dverich a zavres, tak se zacne dost osklive tocit. A kdyz mas vice klicu na svazku, tak je to dost problem 😉


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

musíš mít nějaký hybrid:), podle mě to není AS 3500, máš něco vyššího...nějaký Genius...protože i oficiální zastoupení  SIEGENIA mi dnes napsalo, že u AS 3500 závora prostě elektronicky ovládat nejde...hlavně že ti funguje, jak zkusit napsat ještě kontaktovat obchodní oddělení, ať se to vyjasní,díky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jako je mozny, ze mi tam dal vasicek vic nez co tvrdil. Ale prijde mi to dost divny, ze by to takhle dobrovolne udelal a nic si nenauctoval 😉

V priloze primo nabidka od p. Vasicka na ty nase dvere

Untitled.png

   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Ahoj, a co použít něco jako tohle:

http://4lock.cz/elektromechanicky-samozamykaci-zamek-fab-bera-uzky-35mm-typ-e

zámek se pokaždé po zavření dveří sám zamkne. Z vnitřní strany se dá pokaždé otevřít klikou a z venčí jen pokud je přivedeno napětí což by mohlo ovládat loxone. Přijde mi to nejlepší nemusí se čekat, až motor dveře odemkne a vychází to asi nejlevněji. Jen nevím jak je veden kabel pro impulz ve dveřích.

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zámku je na trhu asi mraky, trochu problém je s výrobci dveří, které na zámek dveře musí připravit. Mají prostě zámky, které dlouhodobě používají a nabízejí, např. Slavona nabízí KFV zámky. Další věcí je, že dnes už je skoro standart zámek vícebodový a to už musí být vše vyfrézováno a připraveno z výroby.  Jestli ale jen kvůli zámku měnit dodavatele dveří je otázka,spíš se budu snažit najít kompromis...nejhorší je, že si je člověk nemá pořádně kde fyzicky vyzkoušet...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@senton - vyvod dvou kabliku ven bych dost nedoporucoval. Pripadnemu utocnikovi pak staci jen vytrhnout nejakou krabici a draty spojit. Vzdycky je lepsi mit tenhle kontakt uvnitr chranene zony a z venku komunikovat necim sifrovanym.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@MartinR - Podla vyrobcu to vyzera predsa na AS 3500 ale s prislusenstvom "Elaktricky A-otvarac" vid linka (strana 16-17).
KFV AS 3500

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Právě že elektrický otvírač u AS 3500 ovládá jen jazýček (střelku) uprostřed a háky nahoře a dole,ale ne hlavní závoru. U Luďka ovládá ale i hlavní závoru a to mi nejde do hlavy 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730

   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Ja šel do 3-bod. G-U zámek L/R samozamyk. panik. E. Mam to ve všech dveřích do domu, tak si držím palce, aby neměli pravdu škarohlídi, kteří mi říkají, že se nedostanu jednou do baráku... 🙂

Dokonce jsem šel do varianty, žádný otvor na vložku zámku (však to taky dodavatel okna u jedněch dveří zapomenul, navrtali to ve fabrice standardně a tak si chlapci u nas asi moc nevydělali).

Výhoda je paniková funkce. "Nevýhoda", že musí být všude madlo/koule z venkovní strany. Stejně bych je tam ale dal...


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

G-U A-Öffner mám aj ja. Otvor na kľúč mám, ale znútra ho radšej zaslepím, aby som sa nezabuchol s kľúčom zvnútra. Plánujem mať v určitom režime (deaktivovaný alarm - "sme doma") aktívne tlačidlo pri dverách z vonkajšej strany aby som nemusel stále nosiť kľúče keď vybehnem z domu a nezabuchol sa.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Přidám se do klubu 🙂 Budeme mít elektromotorický zámek ROTO Eneo 610CC.

Zajímavé je že okolo těch elektro zámků je strašně málo informací, připadá mě to jako opředené tajemstvím. Takže i pro mě bude překvapení zda to rozchodím s Loxone -ikdyž podle specifikace by to jít mělo.


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: