X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kobra23 nemam, napojeny mam jen na slunecni svit, protoze regulaci teploty per-room vubec neresim a nesleduju.

AS vstup nechapu, jednou to automatikuje aktivuje jednou ne, pokud zapnu automatiku z telefonu zapne se vzdy (zelene "A" na zaluzii)...

takze pokud je AS (necim) preruseno, tak re-AS uz ji znovu neaktivuje a je treba dat AR? 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ano


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 
Posted by: @elpaso

na pak jeste jeden "problem" obcas se stane, ze kdyz mam zaluzky v poloze "Stinit" a potom prijde prikaz "Full Down" tak se nestane nic, protoze Loxone si mysli, ze jsou zaluzky zavrene. coz je divne, protoze Loxone vi ze udelal "Stinit" (ful down + otocit) a tedy ze nemuzou byt dole 🙂

THX!

vítej v klubu..stále nevyřešené a asi ani neřešitelné.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: @kynio
Posted by: @elpaso

na pak jeste jeden "problem" obcas se stane, ze kdyz mam zaluzky v poloze "Stinit" a potom prijde prikaz "Full Down" tak se nestane nic, protoze Loxone si mysli, ze jsou zaluzky zavrene. coz je divne, protoze Loxone vi ze udelal "Stinit" (ful down + otocit) a tedy ze nemuzou byt dole 🙂

THX!

vítej v klubu..stále nevyřešené a asi ani neřešitelné.

 

jako resitelne to je 🙂 v pripade full-down je treba tam dat tik-up, delay,full-down a je to 🙂 ale je to teda sracka...


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

ano, to je sračka... 🙂 já to nějak zkusím zase přes ticket vykomunikovat aby se připojili nebo někdo přišel a ukázal své dovednosti, jak je loxone dokonalý a bez chyb...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: @kobra23

Ano

tak potom abych se stim nemusel moc zaobirat poslu impusls na AS i AR s delay 1s a bude 🙂

zajimavy nicmene je, ze funkce AUTOMATIC z aplikace to musi delat jinej nez vstupy z bloku, protoze tam to aktivuje VZDY a je tomu jedno co se stalo/deje (aspon tak se mi to jevi zatim)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nejsem teď u PC, ale nevím jestli víš, že jsou na žaluzie 2 bloky. Jeden je myslím Automatické žaluzie a druhý Automatické inteligentní žaluzie. A jelikož jsou v nich trochu odlišnosti, tak bych si ověřil, zda používáš správné bloky na to co od toho chceš.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Myslel jsem toto:

https://www.loxone.com/cscz/kb/integrovane-automaticke-zaluzie/

https://www.loxone.com/cscz/kb/automaticke-zaluzie/

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kobra23 diky mrknu. mam ty tree aktory, ktere si tam ten blok pridaji samy pretazenim do projketu...

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: @kobra23

Nejsem teď u PC, ale nevím jestli víš, že jsou na žaluzie 2 bloky. Jeden je myslím Automatické žaluzie a druhý Automatické inteligentní žaluzie. A jelikož jsou v nich trochu odlišnosti, tak bych si ověřil, zda používáš správné bloky na to co od toho chceš.

no po precteni moc nevidim rozdil 🙂

ale jak jsem psal Tree actor automaticky pouzije blok "Automaticke Zaluzie" kde nejsou videt vystupy z bloku, protoze snima pracuje automaticky.

integrovane mi prijde jako blok pokud nemas "loxone-native" zarizeni...

ale jinak v tom moc rozdilu z pohledu meho pouziti nevidim.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

OK, já používám oba bloky, ale mám to na screeny a rolety.

Screeny jsou s motory Loxone ready a rolety jsou hloupé.

Řídím to vlastní logikou, což asi u žaluzií tak moc úplně nejde. 

U rolet mne zajímá osvit, čas a teplota místnosti. 

Každopádně jsem s tím více happy, než když bych to vše nechal na Loxone. Tam mají vývojáři jiné představy o funkci než já.

Občas by jim někdo mohl vysvětlit, že v jednoduchosti je krása. Chápu, že kvůli některým zákazníkům tam implementují zajímavé funkce, ale proč proboha, když to 99% ostatních nezajímá a pro těch 99% je to pak zbytečné složité.

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj, měl bych dotaz jak máte nastavenu aktivací stínění dle svitu slunce? Z meteostanice čtu hodnoty svitu slunce, ale ty mi moc nepomáhají.

V zimě může svítit slunce třeba jen 150ws a už mi to ohřívá obývák, při západu slunce má třeba jen 60 ale zase je v takovem uhlu, že mi svítí přímo do očí takže chci také stínit.

Pak je zase hezký den v létě když paří slunce na 650 ws a nebo je celý den zamračeno s hodnotou 300ws.

Také je rozdíl jestli je poledne a slunce je přímo nad senzorem nebo je pozdní odpoledne kdy je slunce ve  velkém uhlu k senzoru (a ukazuje malou hodnotu záření), přesto do oken topí stejně.

 

Takže ten rozsah hodnot a situací kdy stínit a nestínit je fakt velký a nepodařilo se mi to zatím nastavit ke spokojenosti. Respektive nejsem dle záření schopen rozeznat jestli je slunce za mrakem nebo není.


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@kudykam Zatím to řeším přes letní a zimní režim, kdy v zimním režimu žaluzie vytahuju, v letním je naklápím. Hlídám východ a západ slunce, porovnávám azimut slunce s azimutem baráku a naklápím žaluzie jen na osvětlené straně (podle výšky slunce volím tři virtuální polohy naklopení) na neosvětlené straně jsou žaluzie nastavené na průhled. Taky mám problém oblačnými dny, čidlo má přijít během května.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Ahoj, používáte tu někdo automatiku žaluzií? Pro žaluzie používám blok automatické stínění v kombinaci s blokem Centrál Automatické stínění a když si nastavím u některé žaluzie automatiku podle polohy slunce, tak se mi po restartu MS automatika sama vypne. Nakonec jsem zkusil jednu žaluzii z centrálního ovládání odstranit, ale automatika se vypíná stále. Dělá vám to také nebo je to jen můj problém?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Dělá mi to taky. Centrál stínění + Automatické stínění = polotovar. Snad to někdy dodělají.

Je nás více, resp. zatím znám jen 2 lidi co to chválí. Jeden je ze zastoupení českého Loxone a druhý je standardní zákazník. 

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Page 9 / 10
Share: