X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.3 K Views
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

souhlasím s @vlada mě taky světlo téměř neproniká


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@vlada muzes prosim poslat fotku, jak to vypada v boxu pri stazene zaluzii? A nad parapetem. Diky


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Taky mam Z-90(SunSystem) a pri zatazenych je opravdu v pokojich skoro uplna tma(jen na bocich prosvita), bezproblemu na spani ci koukani pres projektor v plnem polednim slunci. Ale box na zaluzie mam plne integrovany ve fasade, tj predelani jeste EPS,take vlastne nejde vubec nepoznat, ze tam jsou, pokud jsou vytazene.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Taky mám box intergrovaný ve fasádě. Ty žaluzie jsou udělané tak, že když sjedou dolu, je horní lamela zároveň s dolní hranou boxu. Tedy stínění přímého světla funguje, ale spousta světla projde prozdným boxem nad horní lamelou.

Vy, kteří tvrdíte, že Vám to zatemní hodně, dejte sem prosím foto, jak to vypadá  v boxu při sjeté žaluzii.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Mas Z nebo C zaluzie?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jo uz to ctu, taky Z. Pokusim si odpo vzpomenout a udelam foto


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Taky jsem s nima spokojen (Z-ka) ve skrytém boxu nad okny. Zatemnění je pro mě dostačující a žádné výrazné prosvětlení nepozoruji.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

U mě Z90. Po stranách prosvítá. Nad horní lamelou taky trochu prosvítá, ale mám celý box docela vysoko, takže do okna se to světlo nedostane.

Koukám, že už mám v boxu dvě vosí hnízda...

 

Stínění žaluziemi sice není úplně 100%, ale za rolety bych je neměnil ani za nic. Žaluzie mám většinu času dole a jenom je naklápím. Naklopím a mám zastíněno za pár sekund. Používám je místo závěsu - při rozsvícení se automaticky naklopí a zavřou, aby nebylo vidět do obýváku z ulice. Když vyjde slunce, automaticky se naklopí zpátky a pouští dovnitř světlo (složitější automatiku zatím nemám).

Tohle bych s roletama dělat nemohl - po rozsvícení světla bych musel čekat desítky sekund, než celé sjedou.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Se stíněním také nemám problém, při zatažení mi poslední žaluzie zasahuje do boxu. Na foto to není dobře vidět.

2
1

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Foto o kterém jsem.psal výše. Taky Z profil.

1B17163F AF58 456A 9A7B 049ED37DBF64

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Nechci uplne psat nesmysly, ale na 99% mi to nahore tak neprosvita, jako tobe. Maximalne tak jak mas ty na stranach. Prijdme mi to, jako bych tam mel lamelu navic, ktera ten vrch pokryje. Ale kouknu doma a poslu foto.

Nicmene tohle bouchne do oka hned, to bych neprehledl.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Na vsech oknech se zaluziemi mam totiz jeste, jako ze plastovej profil navic, prave kvuli navinu zaluzii, takze je mam asi i o ten jeden dil delsi. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Viz. fotka, nejde to sice moc videt, ale zde jsou ty profily dva(to sede nad okny).

DSC 0876

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já mám teda i po stranách mezi vodící lištou a lamelou dost místa. Přes 1 cm na každé straně určitě. Třeba u Pavla to vypadá na pár mm max. Teď nejsem na stavbě. Až tam dojedu, tak to vyfotim.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: kobra23

Foto o kterém jsem.psal výše. Taky Z profil.

1B17163F AF58 456A 9A7B 049ED37DBF64

Tak takto to nemám, zevnitř je okno 100%  "zaplněné". To opravdu vypadá jako by tam chyběly lamely 😯 


   
ReplyQuote
Page 4 / 10
Share: