Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.2 K Views
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

To je pěkně blbě zaměřená žaluzie. Nechápu, jak to mohla instalační firma takhle nechat!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
20190709 164337
20190709 164332
20190709 164315
20190709 164258

@blaf


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@kobra23

To vypadá na špatně namontované boxy.

EDIT: Nebo dodatečně namontované boxy (tj. nebylo možné je schovat do fasády).

Na té fotce vidím skrz okno vnitřek boxů (držáky plechů a vnitřní stranu plechů). To znamená, že boxy jsou příliš nízko - to se nedivím, že tam pak prosvítá světlo.

Řešení pro montáž boxů jsou dvě:

1) Pokud máte hodně izolace, tak boxy zapustit do izolace. Já mám 20cm EPS. Na zeď nad okno jsem dal 6cm PIR desku (líp izoluje než EPS), pak je cca 14 cm prostor pro samotné žaluzie (je to natěsno, ale pořád ještě OK), pak je plech a na něm je rovnou perlinka, nějaká stěrka a fasáda (nemusíte mít strach, okraje boxu na fasádě neprasknou). Spodní hrana boxu (plech) je zalícovaná se spodní hranou nadpraží (překladu nad oknem).

2) Druhé řešení má @david-pr to znamená nad oknem jsou ještě profily, za kterými je samotný box. Opět, spodní hrana boxu je nad samotným oknem, takže z místnosti nekoukáš dovnitř do boxu.


   
David reacted
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

přidávám svoje fotky. Mám žaluzie Z90 a v místnosti mám taky krásně tmu. Světlo teď trochu proniká spodem ale to proto, že ještě nemám udělaný schodek na terasu a nemám terasu takže jak bude potom  schodek tak bude žaluzie těsně nad zemí. Kastlíky mám udělané z OSB a třikrát natřené gelovou UV a vodě odolnou barvou a zapuštěné do fasády tzn. nejsou vůbec vidět.

 

IMG 20190709 175406
IMG 20190709 175719
IMG 20190709 175429

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Presne ako píše budulinek

foto od Kobra23 je montáž bez podomietkoveho boxu, tam je len kryci plech.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Vždyť žaluzie se zaměřují až po té, co jsou instalované boxy, resp. je známá přesná výška. Dodavatel by přeci při zaměření zjistil, že je to blbě. Nebo pak při montáži. Ale předat toto zákazníkovi je šílené...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

To neni tak uplne pravda, me oknari upozornovali, ze pokud nebudu mit dost mista na fasade(tlusty EPS) nebo nebudu mit ty profily, tak proste zaluzie zasahnout do okna a budou videt. Osobne jsem teda myslel, ze pujdou jen videt ze vnitr(navin), ze nebudou uplne stinit jsem netusil.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

zdravim, me okna i zaluzie dodavala jedna firma a zaluzie byly vyrobeny zaroven s okny a pak jsem dostal jen vnitrni rozmery kastliku jak je vyrobit. osazeni kastliku se davalo zaroven s nadprazim. 

 

IMG 20180602 142229
IMG 20180602 142143
IMG 20180505 152148
This post was modified 5 years ago by pavelf

   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

On to asi každý dodavatel dělá jinak. Mně nejdříve namontovali boxy, pak se udělalo zateplení a fasáda, pak přijeli, zafrézovali vodící lišty do ostění, a pak teprve zaměřili žaluzie a zadali je do výroby...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tak jsem to asi trochu dramatizoval. Včera jsem na to koukal a není to tak zlé. Sice to neudělá tmu jako rolety, ale určitě to nemám jako postoval kobra. 

Teď ale řeším ovládání žaluzií. Mám externí relátka a ta spínám přes DMX, což je problém. Když na výstup bloku Automatické žaluzie přípojím dmx aktor, tak to nic nedělá. Musím tam dát blok osvětlení. Ten už ta relé přes dmx sepne. Problém je, že Osvětlení reaguje na impulzy a Automatické žaluzie mají výstup aktivní celou dobu, co má jet žaluzie. Proto jsem musel dát mezi žaluziový blok a blok osvětlení ješte tlačítkový blok, který generuje impulz na každou náběžnou a sestupnou hranu. Tohle nějak chodí, i když to má chyby, ale vůbec se mi to nelíbí. Dá se to udělat líp? Někdo tu někde psal, že spíná vše přes DMX.

Mám 11 žaluzií, tj. potřeboval bych 3x extension, to je dost peněz a hlavně místa. Papoucha nebo jiný "relé board" se mi moc taky řešit nechce. To DMX už tam mám na světla, tak bych ho rád využil i na tohle.

2019 07 10 1426

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdárek,

to jsem taky řešil, sice ne pro žaluzie ale pro jiné věci spínané přes relé.

Nastav na výstupu DMX v property Nastavení => Vzestup [%/s] = Skok

a v Oprava Vstupní hodnota 1 = 0; Cílová hodnota 1 = 0; Vstupní hodnota 2 = 1; Cílová hodnota 2 = 100 a bude to fungovat jak potřebuješ pak můžeš na výstup přivést logickou 1 (zapnuto) nebo 0 (vypnuto).

 

x5OLKw

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@blaf

Zkus dat " DMX Aktor RGB"  a prepni ze SMART na STANDART, budes mit 3 aktory samostatne a pak by to mohlo jet bez tech <>, jen blok ovladani zaluzii


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Tak ako pise pavelf to funguje.

Pouzivam na rele.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Perfektní, žaluzie jezdí. Díky! Teď ještě nadrátovat nenadrátovaný zbytek. 🙂


   
ReplyQuote
(@mosqicz)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

Zdravím, rád bych poprosil o radu ohledně ovládání žaluzií. Máme Isotry Z90 a k nim byly dodány motory Somfy J406io. Dům jede na loxonu a k žaluziím jsme dostali od elektrikáře aktory přímo od Loxonu, přes které se měly ovládat. Bohužel motory vždy jen cukly nahoru a dolu nebo popojely 3 sekundy a konec. Pak pomohlo jen odpojení a z ovu připojit a znovu stejný problém. Elektrikář s dodavatelem žaluzií řekli, že je tam moc ''moc chytrý'' motor který nekomunikuje s Loxonem a musí se tam dát blbější. Aktulálně nejsou schopni zjistit, jaký motor tam dát aby žaluzie jely. Tento stav trvá již půl roku. Proto už beru spravedlnost do vlastních rukou. Jestli prosím můžete, podělte se o to, jaké konkrétní typy motorů máte osazeny v žaluziích a ovládáte je někdo přes ty Loxone aktory? Zatím jedu na provizorní řešení a to je ovladač Somfy Situo 5 Variation ale potřebuji to rozchodit přes loxone, když už jsme do toho natlačili tak nehorázný peníze. Bohužel elektrikář je časově úplně mimo a žaluziáři si meví rady jaké motory tam dát.

Děkuji předem za rady a přeji pěkný den. 

This post was modified 5 years ago by Mosqicz

   
ReplyQuote
Page 5 / 10
Share: