X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.3 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Já mám nabídku od Vekry, na žaluzie Z90 s motory Somfy (obchoďák říkal že přeprodávají isotru). Celkem 19,85m2, pět pohonů i s montáží a plechovými kaslíky pod omítku za 74728kč. Ještě mám od nich nabídku na sekční garážová vrata Hörmann 360x225cm za 53780kč. Když jsem se ptal v okolí tak mi všichni tvrdí že jsou to výborný ceny. Budu od nich kupovat ještě plastový okna za cca 250k , tak jestli se to třeba nepočítá do výsledný ceny celku.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Zrovna vcera jsem platil zalohu na Hormann 5000x2250 a cena 29000 bez pohonu ten si kupuju sam silnejsi, tez od hormanu za 7000. Vyuzil jsem jejich akci co ted bezi na jejich strankach..


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@juras:

zaluzie24.eu

žaluzie jsou od Isotry, Z90


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Má niekto skúsenosti so žalúziami typu C50? Láka ma cena a menšia montážna hľbka 13cm vs. 9cm v porovnaní so Z90 alebo C80. Tá menšia odolnosť proti vetru by mi až tak nevadila pokiaľ by dobre tienili. 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ma niekto skusenosti s firmou Bubik? Podla mojich informacii vyrabaju pre oknotherm.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Já bral od Vekry, tj. Isotra. Model Z70, celkem 40 m2, 9 pohonů Somfy, purenitové boxy do zateplení a stálo to 133 tis. vč. 15% DPH. Sleva z listové ceny byla 30%+5%.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: radek

žaluzie zrovna pootávám, takže mě určitě zajímají zkušenosti. Já mám celkem 10 oken (nejmenší 1000x1800, největší 2250x1850), vše motoricky poháněné.

Poptal sem prodejce Lomax, Climfil, Isotra (na brněnsku) a SunSystem ze Veselí n/M.

Všichni dojednoho mají pohony Somfy J4 WT, v tom asi rozdíl nebude. Parametrově jsem popravdě taky velké rozdíly nenašel, takže teď zkouším objíždět jednotlivé prodejce a omrknout naživo, jak se mi co bude líbit. Záruku mají všichi taky 4 roky (někdo dává navíc 10 let na pohony).

A cenově to vychází v rozmezí 81 .. 93 tis. (bez DPH).  A že by isotra byla nejdražší, to určitě nee.

Takže zatím opravdu nevím, koho vybrat...

 

@radek - Jak jsi pochodil s firmou SunSystem - zaujalo me, ze puvodem z Veseli n./M., k cemuz mam blizky vztah, za druhe dodavaji i ploty a brany rovnez od Veselske firmy a navic prodavaji zaluzie od Neva Prostejov, coz je muj favorit...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@acter  jo mam žaluzie od nich. Mají mimochodem odbočku i v Brně. Se žaluziemi sem spokojeně, fungujou bezproblemu a vypadají pěkně (máme antracitovy s takovém malejma stříbrnejma tečkama) Montáž ok (až na to že měli fofr a trvalo to). Chlapi mi během seřizování vysvětlili jak to funguje, jak si to lze případně nastavit znovu. Takže za mě můžu doporučit. 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Znáte někdo Climax T-80? Nedávno jsem někde zahlédl, že Climax T mají být co do náklonu nějaké super dobré (ale nevím co to znamená, byl to jen nějaký příspěvek na FB a nemůžu k tomu nic moc zjistit). Původně jsem chtěl Z-90, ale teď se ještě snažím zjistit nějaké info o tomhle typu. Máte s tím nějaké zkušenosti nebo o tom aspoň něco víte?

 

EDIT: Tak jsem našel srovnání https://www.youtube.com/watch?v=FFaa2ncHetw
To naklápění je o tom, že Z-90 umí natáčet jen do max vodorovné polohy. T-80 má větší rozsah natočení. Zato schopnost zatemnění je u T-80 asi výrazně horší 🙁


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím,

mám žaluzie od výrobce KASKO Z90 viz. https://www.kasko-vs.cz/venkovni-stineni/z-90-z-70/104.html . Se zatemněním místnosti jsem velice spokojen. Cena za 1m2 byla cca 7780,- Kč. Osazené jsou motorem SOMFY a ovládání mi zajišťuje LOXONE. V červnu když byla venku horka nad 32°C, tak jsme měli doma příjemných 23°C, takže za mě veliká spokojenost.

 

IMG 20190525 195858 1
This post was modified 5 years ago by pavelf

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Právě mi nainstalovali Z90 a musím říct, že zatemnění mě nemile překvapilo. Když je žaluzie plně stažená, tak je nad parapetem dost místa. To se dá ještě trochu doladit. Co se ale doladit asi nedá je, že když žaluzie sjede dolů z boxu, tak je celý box prázdný (bez lamely) a boxem prochází dost světla. Máte to tak taky? Čekal jsem větší zatemnění.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Ano, je to tak. Viděl jsem to u kolegy a dost mě to zklamalo. Proto jsem se rozhodl pro rolety.

Funkci zastínění proti vznikaní slunce do interiéru to splní, ale pokud chce někdo např. po noční vytvořit na spaní v místnosti totální tmu, tak má smůlu. 

 


   
blaf reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: PavelF

Zdravím,

mám žaluzie od výrobce KASKO Z90 viz. https://www.kasko-vs.cz/venkovni-stineni/z-90-z-70/104.html . Se zatemněním místnosti jsem velice spokojen. Cena za 1m2 byla cca 7780,- Kč. Osazené jsou motorem SOMFY a ovládání mi zajišťuje LOXONE. V červnu když byla venku horka nad 32°C, tak jsme měli doma příjemných 23°C, takže za mě veliká spokojenost.

 

IMG 20190525 195858 1

@PavelF

Co to máš prosím za stožár? Něco samodomo vyrobeného, nebo koupený hotový?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kobra23

stožár jsem kupoval original na serveru ipmedia.cz

jinak ještě k těm žaluziím: ono je totiž otázka kdo od toho co očekává jestli to chce mít člověk na zatemnění nebo na zastínění páč rolety ti nedokážou stínit a zároveň mít v místnosti dostatek světla, ale zase žaluzie ti nezastíní nikdy na 100% jako rolety


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

to @blaf

Já teda box bez lamely nemám, i když je žaluzie úplně dole. Uvnitř v domě je tma jak v pytli, jediné světlo, které tam trochu vniká, je po stranách, protože lamely samozřejmě těsně nedoléhají k ostění, protože by ho brousily. Jinak dole ani nahoře žádné světlo nejde...


   
ReplyQuote
Page 3 / 10
Share: