X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

problem tam je v tom, ze ta zaluzia je medzi vnutornym sklom a strednym... keby bola z vonku, tak by to mozno za to riziko stalo. Inak internorm ma okna, ze tie zaluzie maju pred trojsklom. Zaluzie maju svoje vlasnte stvrte sklo a d sa aj otvorit. ( https://www.internorm.com/sk-sk/produkty/studio-okna-dvere/okna/plast-hlinik/kv-440.html) Ale cena.... 


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ja mam predokenni zaluzie Hella. Byly asi nejdrazsi z tech, co jsem poptaval, ale presvedcil me kamos, ze se to vyplati. Je fakt, ze meli celkem profi pristup, kdyz jsem brblal, ze uchyceni vodicich list pres pasovinu do zdi je tepelny most, tak to prolozili purenitem atp.

A navic se mi libilo jejich reseni ... na zaluzie maji kastlik, zepredu na nem je EPS, takze se to da pekne zaintegrovat do zatepleni.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Pokročili jste už někdo s výběrem žaluzii?Kterého výrobce jste nakonec zvolili?


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Já mám ještě čas nicméně na 99% budu mít ISOTRU přes jejich zastoupení u nás. Reference na ISOTRU jsem četl dobré. Jednání a cena dodavatelské firmy se mi líbí takže asi tak.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Na jakou částku se dostanete včetně motoru, ovladače na zed, kompletní montáže?

Já mám zatím od zátupce isotry za 3487,- kč/m2 (143 tis na 41m2 oken)

Od Vekry za 3756,-/m2


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Vekra montuje také isotru.

U nás vychází vekra dost podobně a zástupce ISOTRY mám asi o 300kč/m2 levnější. Nicméně já v tom nemám ten ovladač protože to bude zapojovat náš elektrikář.

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

máte doporučení na nějakého Isotra partnera kolem Brna?


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Bohužel. Od nás je to trochu z ruky.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ja mam od spolocnosti Batima - ale bol to vyber developera, nie moj. Na 9ks okien je to cca 140tis aj s motormi, instalaciu a dopravou. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám žaluzie domluvený s firmou SunSystem. Zatím mám namontovaný jen kastly.

Na 6 franc. dveří + 4 okna jsem s cenou na 120 tis. (s daní) za dodávku a montáž (bez ovladačů, ty si řeším sám).


   
ReplyQuote
(@ondra_o)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Ja resim zatim Klimax a Isotra - rozhodnuto nemam. Na co si ale dejte pozor (stavim druhy barak :D) je hlucnost motoru, ktera dokaze cloveka dost otravit. Kupujte Silent motory! Stoji malicko vic, ale rano se to vyplati :))


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Zdravím,

 

máte všichni i purenitové boxy nebo to řešíte jinak?


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Purenitový box je podle mě zbytečný. Minulý týden jsem montoval boxy a budu mít toto:

- Samotný box je z plechu. Vlastně to není box, ale jenom plechy do "L" - plech shora a zepředu. Ukotvené držáky ke zdi.

- Dovnitř tohoto "boxu" na zeď (tedy vlastně na překlad nad oknem) přilepím izolační desku z PIR pěny. Je to vlastně podobný materiál jako purenit (purenit se vyrábí recyklací starých PIR desek). PIR desku jsem koupil 6cm tlustou, takže v "boxu" zůstane cca 13 cm na samotnou žaluzii (celková tloušťka fasády je 20cm).

- Ten plechový box přetáhnu perlinkou a omítkou. Firma, co mi montuje žaluzie navrhovala dát na plech ještě 2cm polystyrenu, prý aby nepraskala fasáda. Plech by potom byl blíž ke zdi a do boxu by se vešla jenom 4cm PIR deska. To jsem zamítl, dovnitř dám 6cm PIR desky a perlinku dám rovnou na ten plech. Firmou na fasádu i technickým dozorem jsem byl ujištěn, že omítka praskat nebude.

Snad jsem to popsal srozumitelně...

 

Celkově vzato, purenitový box do "U", který má izolaci ze všech stran, je zbytečný. Izolaci potřebujete dát hlavně dovnitř boxu mezi žaluzii a překlad nad oknem. Zbytek "boxu" může být z plechu, jako v mém případě.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Jinak cenu mám za 6 oken a HS portál (rozdělený na 2 žaluzie) 87 tisíc s DPH (vč. montáže a motorů, bez ovladače). Plocha cca 19 m2.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

to je celkom lacne, od koho ich beries?


   
ReplyQuote
Page 2 / 10
Share: