X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

venkovní žaluzie

149 Posts
35 Users
6 Likes
43.4 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

A když jsme v těch nabídkách tak stejný dotaz je na venkovní žaluzie. Firma Windowstar (která bude dodávat okna) prodává žaluzky Schlotterer. Měl jsem možnost je vidět a ozkoušet a je to pecka. Nicméně cena je 2x co zbytek. Žaluzie od Lomaxu jsou cenově podobné jako Climax nicméně zbylí obchodníci mě na Lomax upozorňovali že jejich systémy ještě nejsou úplně vychytané. Isotra je trochu dražší nicméně mě přijde že je to jediná nabídka která obsahuje vše co jsem poptal a jediná která se nebojí do nabídky započítat daň abych viděl kolik to bude stát skutečně a né kolik to bude stát toho co si odpáře DPH. Za zkušenosti děkuji


   
Quote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Já se taky přidám a zajímal by mne nějaký názor na žaluzie, které dodává firma "Svět oken" Nikde na jejich webu jsem se nedozvěděl výrobce pohonu, ani žaluzií.

Pro info si řekli 60 000kč i s montáží za žaluzie, ovládané motoricky s lamelami Z90 na 2 okna 3000x2200mm rozdělené vždy na tři sektory na každém okně. Jak jsou na tom jiné firmy? Plácněte sem nějaká konkrétní čísla 🙂


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Svět oken jsem nepoptával ani na okna takže mě ani nenapadlo je poptávat na žaluzky. Nechal jsem si od pár firem nacenit k oknům i žaluzky nicméně u většiny byla cena dost nastřelená kromě vekry kde ta cena byla naopak podezřele nízká.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

žaluzie zrovna pootávám, takže mě určitě zajímají zkušenosti. Já mám celkem 10 oken (nejmenší 1000x1800, největší 2250x1850), vše motoricky poháněné.

Poptal sem prodejce Lomax, Climfil, Isotra (na brněnsku) a SunSystem ze Veselí n/M.

Všichni dojednoho mají pohony Somfy J4 WT, v tom asi rozdíl nebude. Parametrově jsem popravdě taky velké rozdíly nenašel, takže teď zkouším objíždět jednotlivé prodejce a omrknout naživo, jak se mi co bude líbit. Záruku mají všichi taky 4 roky (někdo dává navíc 10 let na pohony).

A cenově to vychází v rozmezí 81 .. 93 tis. (bez DPH).  A že by isotra byla nejdražší, to určitě nee.

Takže zatím opravdu nevím, koho vybrat...

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som to nechal na zenu a dostala sa niekam okolo 80-90k. 3x balkon 2x2.5, 1xHS 4x2.5, 2 normalne okna a 2 male okna.

Mimochodom, aka k pohonom ide kabelaz? CYKY 5x1.5?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jasně. Fáze, nula, zem, 230 pro povel nahoru a 230 pro povel dolu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Diky, za 2 tyzdne taham 😀


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@radek - zrovna včera jsem se bavil s kolegou o žaluziích a říkal mi, že tahal 4 žíly cyky. Nula, Zem, Faze nahoru, Faze Dolu

je to  určitě 5x?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

http://revitalizacia.netokna.cz/wp-content/uploads/2015/01/Vonkaj%C5%A1ie-%C5%BEal%C3%BAzie-SHADEON.pdf

strana 22

POPIS ZAPOJENÍ KONCOVKY STAS
1 - modrý nulový vodič
2 - černý fázový vodič (nahoru)
3 - hnìdý fázový vodič (dolù)
PE - žlutozelený ochranný vodič

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Stačí to tahat kabelem 4x1,5  pak v rozvaděči např. šedý fázový vodič přeznačuješ na nulový vodič.

Ale hodně se to tahá kabelem 5x1,5 a v rozvaděči máš nulový vodič modrý.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Přesně tak, žíly stačí 4,ale abys nemusel přeznačovat, je 5x1,5 lepší (a někdy je i levnější).


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

aha chápu. já to bral z čistě technického hlediska 🙂 člově se pořád učí


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Neuvažoval ste někdo i o integrovaných žaluziích přímo mezi skla? Zatím se na netu moc informací nenašel jen že se to nedoporučuje pro trojskla ale důvod sem nenašel.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mali sme to v predoslej praci, 1/3 okien mala tie zaluzie rozbite a predpokladam, ze su rozbite dodnes (7 rokov) ...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Nešel bych do nich jednak z důvodu rizika poruchy (to pak musíš vyměnit celé sklo) a druhak, že proti venkovním žaluziím ti odstíní méně tepla...


   
ReplyQuote
Page 1 / 10
Share: