X
Forum

Forum

Potřeba klimatizace...
 
Notifications
Clear all

Potřeba klimatizace?

106 Posts
15 Users
10 Likes
10.4 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@richard ;-).

Ja sem vcera odpoledne pridelaval jeste ten svuj zeleny plot poradne vice sroubama, uklizel celou terasu a vse kolem domu. Meli sme tu taky hlaseni az na 100 km/h. Ale tim, ze sem se na to cele odpoledne pripravoval, tak nastesti nic neprislo.

U nas jen do cca jedne rano hodne slejvak, ale nebylo to uz tak hrozny jak v ten ctvrtek-patek.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Máš výhodu těch přesahů. Máš tam dost prostoru to v budoucnu obehnat cihlami. 

A co se týče těch rozvodů pro klimu, tak ty stropy ze sádrokartonu můžeš vždycky rozpárat. Kdyby to byly betonové, bylo by to horší.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

U nás včera v 21:30 max. vítr 52 km/hod. To minulý týden to bylo 80 km/hod.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@richard takto by to slo vyriesit

image

 


   
msk and Pavel reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

V stredu montujem 13-ku sinclair do obyvacky. VPC je sice fajn, ale v lete chceme zit a nie byt zavrety a zatmaveny doma, takze mame skoro furt otvoreny HS portal, ktorym to teplo proste do baraku nalieta. Na podvecer teda zapnem klimu a skusim to najprv samospadom a ak nepomoze tak vetrakmi rozfukat chlad po baraku, aby sa dalo spat. Uvidime ako to zafunguje, vyzera ze toto leto nejaky vacsi test nehrozi. A je otazka ci v buducnosti bude klima potrebna, kedze sa zjavne globalne oteplovanie v nasich podmienkach prejavuje ochladzovanim).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk Jaka je zkusenost?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ziadna, osadena pred hodinou, akurat narychlo vyskusana. Vzhladom k aktualnemu pocasiu mozno vyskusam skor rezim kurenia nez chladenia :D.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk vazne? 😉 Vzdyt ted byly takova horka (utery a středa v Rakovníku, vlhko jak v pradelne, nedychatelno)


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Rakovnik mam za rohom, ale nejakych tropickych teplot som si nevsimol, naopak, som nasrany ze sme v bazene boli toto leto len par krat. Na zhodnotenie toho ako klima vychladi aj ostatne miestnosti si podla predpovede pockame teda minimalne do augusta ...


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

a je zase horko.

@MSK, jak se bydli? Jak to chladi?

 

DOTAZ:

napada vas jestli existuje vnitrni jednotka, ktera by mela cca 25cm vysku? Ja zatim nenasel. To je limit. Vic prostoru nemam 🙁 

 

image

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja mam VPC a nie drevostavbu (to je myslene ako urazka :D). Pokial bude vyvoj pocasia ako posledne 2 dni, klimu budem zapinat zhruba za mesiac. Teda najprv ju musim zapojit do elektriky, od minuleho roku ju mam stale provizorne na vidlicu do zasuvky a ta vidlica sa medzitym stratila ako som prerabal TM kvoli FVE 😀

Nad tie dvere ju imho nedas, saje zhora a potrebuje tam nejaky priestor.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk tak jsem v haji, jinde misto neni 🙁


   
ReplyQuote
IamDanielDinner
(@iamdanieldinner)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 21
 

Já mám windfree Samsung, a má cca 34cm od stropu, což už je dost naknap.

Kazetovka ti do stropu nevleze, to chladí asi nejlíp? Popř. vím že LG (nemám rád) dělalo nějaké co jdou dát jako rámeček obrazu, to by teoreticky taky šlo, ale netuším co cena.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Posted by: @richard

@dusanmsk tak jsem v haji, jinde misto neni 🙁

Co mas nad stropom? Kazetovka by tam nesla nejaka mala?

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

mam tam cca 8cm mista jenom. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 8
Share: