X
Forum

Forum

Potřeba klimatizace...
 
Notifications
Clear all

Potřeba klimatizace?

106 Posts
15 Users
10 Likes
10.4 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: @l

a ty to napodruhe uz muzes postavit aspon poradne z VPC.

Na to asi Richard myslel, protože základy má fakt bytelný.

A hlavně má variabilní plovoucí základovou desku, viz. jak v pátek zjistil, že je malá a v neděli byla již rozměrově ok a v pondělí již montovali dřevostavbu.

Takže ten dům z VPC může být nějaká typovka z katalogu. Základy přizpůsobí přes víkend 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 
20190917 172538
20191201 092422

ono to stejne jednou nekdo vezme necim dolu az tady nebudeme a muze zacit zase 🙂 Ale co VPC? Vite kolik za to na sbernem dvore zaplati? 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@richard VPC neni potreba strhavat, jen udelas rekonstrukci.

Si vem stare domy co se ted kupuji. Taky kdyz to ma dobre zaklady, jen se daji nova okna, lepsi zatepleni, nova elektrika a muzes se stehovat. U drevostavby tak akorat zapalit a postavit znovu 😉

Ale @kobra ma dobrou pripominku s tou deskou. Klidne to muzes pak preskladat do jineho tvaru, kdyby to nahodou nevyhovovalo ;-)))))


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 
Posted by: @l

@richard no to jsem presne premyslel, jeslti by se ty zpevnene trojskla taky rozsypaly jak papir, nebo by to neco vydrzel (za prepdokladu, ze do toho nespadne nejake auto nebo jina vec). 

Ale mam pocit, ze nam rikali, ze kdyz do toho skla prastis krumpacem, tak by se to nemelo cele vysypat, ale "jen" udelat diru. Samozrejme to neni neco co chces, ale aspon by nepoletovalo vsude tisice strepu.

Otazka jak by se to chovalo u tebe, protoze tam ty okna drzi jen drevena kostra. U nas jsou chyceny do desky v zemi i desky v mezipatre (hs portaly a ostatni vysoka okna v prizemi)

resily se otvirave prvky, protoze jsou vysoke 2,7m. Nakonec to schvalili. Okna jsou pry testovana na vetry v Alpach, rychlost uz si nevzpominam. 

Spodek je dost dobre prisroubovany ke konstrukci, jak ke spodni, tak obvodove. Okna sedi na BSH hranolech 10x30cm a zeleznych platlich. Obvod bude podobny jako u kazde jine stavby, pres purenit predsazena montaz. Vrchni cast je spojena do BSH hranolu, ktere jsou jako preklady. 

A ty porad nechces akceptovat, ze to neni sloupkova konstrukce 😀

20200422 124505
20200422 124501
20200422 124536

 

Kdyz by okna prdla, coz byt to na Morave by prdla, tak to je fakt na strzeni .-)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: @l

@richard no to jsem presne premyslel, jeslti by se ty zpevnene trojskla taky rozsypaly jak papir, nebo by to neco vydrzel (za prepdokladu, ze do toho nespadne nejake auto nebo jina vec). 

Záleží co má za skla. Já mám celkem 4 druhy.  Některá jsou bezpečnostní kalená, některá bezpečnostní s fólií, některá jen pokovená a některá jen ze strukturou kvůli neprůhlednosti. 

Takže kde může zůstat do poloviny okna zatažena roleta, jsou skla kalená. Při mechanickém poškození je z nich milión kousků.

Ty s fólií jen popraskají, ale nevysypou se a zloděj neprojde.

Ty pokovená zabraňují v létě prostupu slunečních paprsků do interiéru a v zimě naopak ty paprsky pustí. Ovlivňuje to úhel svitu.

A ty se strukturou jsou obyč a jen neprůhledné. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@richard Vis jak, z hecu by to chtelo rict, ze si nechame vsichni prohnat pres barak tornado a pak to posoudime.

Ale tak nejak se mi do tehle sazky nechce 😉


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

@l a ty by jsi chtel stary dum, co by Ti dispozicne nevyhovoval? Ja uz jednu rekonstrukci za sebou mam. Nastesti to byl rozumny dum, kte to bylo v pohode, ale treba stehovat se nekdy do domu co vidim u tchanu, to bych asi fakt nechtel. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@richard ja toto nikdy neresil, ale mas pravdu, ze bych si vybiral i dum tak, aby mi alespon trochu vyhovoval. ale jak moc velky problem by to byl, to nevim 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

@l i dum meho otce, parada, v dobe kdy staveli asi byl super, ale co ted na stara kolena, kde musi porad do schodu a bydli se v prvnim nadzemnim patre? A to se starymi domy bude dost casto. Koupelna mala, schodiste a hala velka, kuchyne neresena, spolecna mistnost ala obyvak odrzena od deni a nasel by jsi milion veci, kdy by stary dum bylo lepsi shodit a postavit novy (pokud by byly finance)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jj, malá koupelna a ještě jedna v 3 patrovém domě. Tenkrát to bylo jiné.

Maje babi byla v koupelně 10 minut, máma 15, přítelkyně 30 a dcera 2 hodiny.

Takhle se za 40 let změnil přístup ke koupelně z pohledu žen. 

Normálnímu chlapovi stačí 5-10minut stále.

This post was modified 3 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

@kobra23 ale jen za predpokladu, ze je oddeleny zachod 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Z FB

Přeposílám zajímavé vyjádření člena USAR týmu.

Dnes členem USAR teamu v Moravské Nové Vsi v roli statika. Po dnešním celodenním prolézání konstrukcí mám pár postřehů:
- většinu poruch konstrukcí krovu způsobil padající komín, kdyby komíny byly v pořádku, škody by nemusely být tak vysoké. Nové kominy typu ...... se skutálely po střeše, zděné prošli krytinou a kolikrát s sebou vzali i nosnou konstrukci, v jednom případě přelomil i vaznici.
- většinu svislých konstrukcí, co nedokázaly vzdorovat poryvu, byly z Ytongu, nebo staré plynosilikatové tvárnice. Stavby z CPP byly vlastně téměř bez známek poškození, tedy některým chyběl krov nebo krytina ale zdivo bylo v pořádku.
- po celé vesnici to vypadá jak kdyby byla zima a sněžilo, jenže to neni sníh, je to foukaná izolace, drcené noviny, je to všude.
- obecně mi přišlo, že se s poryvem lépe popasovala plechová velkoformátová krytina, než klasika beton / keramika - nemám tedy vysoké mínění o způsobu kotvení, které nebylo asi žádné... Plechové ploché střechy jsou kapitola sama pro sebe 🙂
Myslím že si vůbec nedokážeme představit, jaké peklo museli někteří zažít, nicméně bylo hrozně fajn vidět úsměv, kdy jsme jim pomáhali a snažili je uklidnit.
Teď už si snad můžou říct, že hůř už bylo...


   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@kobra23 co je CPP prosim?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Cihla plná palená


   
L reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 
Posted by: @l

@richard Vis jak, z hecu by to chtelo rict, ze si nechame vsichni prohnat pres barak tornado a pak to posoudime.

Ale tak nejak se mi do tehle sazky nechce 😉

hele radsi priste nic takoveho nezminuj. Dnesni noc stala zato. Co bylo na terase tak zmenilo do rana svoji polohu (krome grilu). Kdyz jsem videl jezdit stresni late, co jsem tam nechal, tak jsem byl lehce priposrany.


   
ReplyQuote
Page 5 / 8
Share: