X
Forum

Forum

Podlahove vytapeni ...
 
Notifications
Clear all

Podlahove vytapeni v pasivnim dome

295 Posts
32 Users
14 Likes
53.5 K Views
klapalik
(@klapalik)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Jak řešite s podlahovkou topení v koupelně?

Máte tam stále tepleji než ve zbytku domu, nebo to zvedáte až třeba večer?

Pokud dočasně zvedáte, tak jak? Teplotou vody v podlaze, nebo zapínate žebřík?

Předem díky za rady.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Zdravím, řešil jste někdo kotvení trubek podlahového topení v patře, pokud je tam jen minerální kročejová izolace? Skladba je stropní ŽB deska, čedičová vata tl. 3 cm, anhydrid vč. podl. topení tl. 6 cm a vinyl. Když jsme poptali anhydrid, tak nám řekli, že to nejde nijak kotvit a anhydrid nám tam prostě neprovedou. Vatu už máme nakoupenou, takže se snažím najít nějaké řešení.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Za mě určitě doporučuji použít systémové desky. Určitě to bude něco stát, ale já je neměl a trápil jsem se s tím. A to jsem to kotvil do 4 cm tvrdé čedičové vaty.

This post was modified 5 years ago by Oliver

   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

My máme právě taky tvrdou čedičovou vatu. Jak jste to do ní kotvil? Nechce se nám kupovat další materiál.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Normální kotvy na podlahové topení, ale musely jich být hodně, jelikož to nedrželo. Měl jsem obavy, že to vyplave.

Tady jsou i nějaké fotky:

https://wordpress.com/post/jezernikralovstvi.wordpress.com/4075

EDIT:

správný odkaz by měl být asi tento?

https://jezernikralovstvi.wordpress.com/2018/06/06/systemova-deska-tak-urcite/

This post was modified 5 years ago by Oliver

   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já jsem dával 2,5cm vaty, na to separační fólie a trubky jsme dávaly do takových plastových lišt který držely rozteče a k tomu lepily obyčejnou širokou izolepou na tu spodní fólii, nevyplavalo nic. Taky máme anhydrid. Měly jsme po posvětcené od firmy co to pak lila


   
ReplyQuote
 kazi
(@kazi)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Také bych volil systémovou desku, vyjde to o něco málo dražší, ale vrátí se to při instalaci.. Třeba Rehau dělá systémové desky i bez izolace a ty vydrží i hrubší zacházení a zároveň chrání separační vrstvu. Kotvení pomocí plastových "hmoždinek" do vaty asi nebude úplně snadné, ale nemám zkušenost, plastové lišty bude také potřeba kotvit a každý kotvení je propíchnutí separace.. Ony ty trubky jsou docela pevné a není jen tak jim určit správný tvar a rozteče.

1

   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Děkuji za rady. Cena systémové desky u nás vychází na 15 tisíc za jedno patro a to už se nám zdá hodně. Proto jsme mysleli, že by to šlo nějak rozumně obejít i za nižší peníz.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

15 tisic je hovno v celom dome. Otazne je ci si si isty ze tie kotvy budu v tej vate drzat. Ja mam kotvene do polystyrenu, tak neviem posudit. Kazdopadne ak sa nieco posere po zaliati pred vytvrdnutim, bude to stat nasobne viac.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

My používáme na instalacích jen lišty a do nich se trubky zacvaknou. Systémové desky bych ani zákazníkovi nenabídnul. Jsou to vyhozené peníze. A o tom, kolik míst při použití systémových desek je pak nedokonale obtečených anhydridem nebo betonem ani nemluvím. S lištami je obtečené 99% trubky (hadice).


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja mam taky jen listy a absolutni spokojenost. Polivona veny desky a kontakt s anhydridem urcite lepsi. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Rozhodne jen listy. Jsou na nich oboustranne lepici pasky, tak se jen prilepi na separacni folii a nic nevyplave. Vyzkouseno. Idealni. Blbec v druhem patre mi dali systemove desky, protoze jsem si to nepohlidal a najednou tam byly... takze nebat se toho. Ono i ty zapichovai kotvy jsou OK... ikdyz udelaji diru, tak nic neprotece, nebo minimum, coz nestoji za to resit. Rozhodne se ten "bazen" nevypusti. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj

rád bych věděl jakou značku na rozvody a rozdělovač podlahoveho topení byste doporučili?

Pokládat si vše chci sám, ideálně firma co by mi udělala zadaramo (v ceně materiálu) i návrh položení trubek. Zatím sem oslovil jen firmu Univenta, ale chtěl bych mít i konkurenční nabídky.

díky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@kudykam

My používáme Univentu. Mají různé druhy hadic, jde o to, jaký druh hadice si zvolil.

Nevím s kým tam jednáš a jestli máš nějaký svůj původní projekt na podlahové topení, ale já vždy od technika Univenty dostanu kolik metrů hadic se má do které místnosti nainstalovat a z toho ti vyjdou rozteče a více k tomu nepotřebuješ.

Průtoky si seřídíš sám, až budeš bydlet.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Já dal rozdělovač IVAR hadice REHAU rautherm S, systémový desky taky rehau,

bylo mi to doporučeno jako kvalitní varianta.


   
ReplyQuote
Page 12 / 20
Share: