Forum

Forum

Notifications
Clear all

Okna - zkušenosti

81 Posts
26 Users
2 Likes
29.5 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

miro: s paroteskou u oken jsou sice starosti, ale vubec ji tam nedat mi neprijde jako nejrozumnejsi. To bych radsi vyhodil toho stavbyvedouciho 🙂


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Miro: Gratuluji. My jsme parotěskou rozpočtu přitížili cca 10k protože naopak jsme jí tam přidávali. Byl jsem spokojen s jednáním obchoďáka i s prací montážní party. I když trochu nadávali když ve čtyrech osazovali vstupní dveře u kterých křídlo mělo přes 200kg 🙂 

 TTK jsem taky poptával. Přišel jsem na ně po tom co moje alma mater zveřejnila fotky s exkurze. Nicméně byli regulérně nejdražší ze všech takže už jsem je dále nekontaktoval.

PKS jsem také poptával. Nabídku na dřevohliník mi dělali takže je asi dělají. A jednání s obchoďákem bylo vcelku dobré až na některé termíny které nebyli dodrženy. Jako že mi měl dodatečně nacenit tři okna v plastu do garáže a nemám je do teď (nutno říct že už je mám i namontované od windowstar takže sjem ho už pak nehonil). Sousedi od nich mají plast a zatím jsou spokojeni s jednáním i cenou.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Ahoj, a u plastových oken z PKS máte jakou výztuhu? Umí už i něco jiného než ocelový profil? A já když jsem poptával, tak několik výrobců by mi nedalo záruku na zkroucení velkých oken (tuším nad 1 x 2,3m). Protože něco jako ocelový profil/tepelně izolační vlastnosti rámu/atp.

Já jsem např. ušetřil tím, že jsem si ext. pásku lepil sám za zlomek ceny. A byl jsem nakonec rád, protože kdy jsem nakonec viděl, jak to technici "patlají" 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě tam dali klasický ocelový profil. Nevím, že by se dávalo něco jiného - kromě snad Rehau, které ocelové profily nedává, mají jen nějaký vyztužený rám. V to ale nemám důvěru a nevěřím, že by s tím čas a změny teploty nic neudělali...

Docela zajímavý web o problematice oken je tady - https://www.okna.eu/zarucenekvalitniokna/

 


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Já jsem právě v to uvěřil, mám Rehau Geneo s výztuhou z kompozitů. Tak snad právě toto nebude dělat problém. Mám okna od Dafeplastu. Mají myslím dobré výrobky, pouze jejich přístup je takový omezený


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: eda

Já jsem právě v to uvěřil, mám Rehau Geneo s výztuhou z kompozitů. Tak snad právě toto nebude dělat problém. Mám okna od Dafeplastu. Mají myslím dobré výrobky, pouze jejich přístup je takový omezený

Připojuji se do klubu, mám také Rehau Geneo od Dafeplastu...

Jen taková perlička: kamarád má také Dafeplast a na vchodových dveřích objevil pod fólií hrudku čehosi a nelíbilo se mu to, tak Dafe nejdřív zkoušelo slevu 3000,- na to nepřistoupil, tak mu dveře vyměnili. Pak přijeli podlaháři a nechali v zámku svazek klíčů a průvan zabouchl dveře a nevěřil bych co to způsobilo, totálně poškozený rám včetně křídla, tak mu budou měnit komplet vše 🙂


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 
Posted by: Miro

Reaguji na příspevek Olivera.

Ja mam u Windowstar magnety za 650,- bez DPH. Což mi nepříjde tak hrozné.

Co se týče Slavony, tak u varianty HA110 nemají skryté kování ve standartu a design venkovního profilu je psíše z let minulých. Profil oknen Inspiro a Progression mě nepřevědčil nebot zasklení z vnější strany drží jen spodek vnítřního křídla okna. Z vnejšu je jen těsnění z hliníkové okapničky. V případě netěsnosti z dlouhodobého hlediska se bude voda srážet ve spodní komoře která je dřevěná, sice tam jsou provrtány díry na odtok vody, ale dřevo bude degradovat. Lepší řešení má windowstart nebo doporučuji okna od TTK

Albo mi poslalo podezřele levnou nabídku. Odradili mě reference z tzb info, neboť v minulosti měli finančí problémy. Prodejce okna Pražák se zminoval že mají finanční problemy i teď. Doporučuji si stáhnout učetní závěrku firmy jak jsou na tom 🙂 

@Miro - dodatečně ještě reaguji - my jsme u WS poptávali Dřevohliník 110 a dali nám do nabídky magnety Macotronic, které byly na dvoukřídlém okně i 4 ks a jeden za cenu 938 bez DPH. Celkově je to tedy docela pálka, když vezmu, že u Slavony nám říkali, že chtějí za jeden magnet asi 200,-

U Slavony nám původně nacenili profil Zero, ale když jsme se na to byli podívat, tak se nám to vůbec nelíbilo. Přesvědčil nás izolační systém u Progressionu, ikdyž se nám bezrámová okna nelíbí. Ta cena je tam i znát (nižší, protože tam vlastně skoro žádný hliník není).

Pak ale přišlo to Albo.

Nicméně ještě stále nejsme rozhodnutí. Poptával jsem to TTK a PKS, ale ještě se neozvali. Musím je kontaktovat.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

 A zeptám se na trochu související venkovní parapety. Přes oknaře a žaluziáře se mi zdají drahé a našel jsem iparapety.cz. Mají dobré ceny i na barvu Antracit, která je téměř bez příplatku. Nemáte někdo zkušenost s touto firmou? Zvláště jestli např. nešidí na tloušťce materiálu.

A pro jakou jste se rozhodovali barvu? Aby ladila s okny, nebo žaluziemi? Od světlých/stříbrných barev se prý do místnosti odráží světlo, ale zase mi přijdou méně náchylné na prach


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

@Pavel jak jsi prosimte s temi okny spokojenej docela mne nalomili jelikoz jejich parametry a cena vuci konkurenci je velice zajimava. uvazuji i o jejich HS portalu.

Dekuji


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Mám od nich jen okna, HS portal nemáme. Spokojenost zatím je, ale jen "prvotní" ještě nebydlíme. Kování máme Roto, skryté, ve vstupních dveří elektromotorický zámek také Roto. Montáž nepopíšu, máme dřevostavbu a okna přijela již namontovaná ve stěnách. Okna vypadají "festovně" nepozoruji žádné kroucení, kování a ovládání také super, takže za mě zatím na výbornou.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Milan napsal:

Okna po roce

chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost s firmou Windowstar od které máme okna. Po roce od montáže je dle smlouvy. Když jsme dohodli termín závěrečného BD testu (cca měsíc a půl dopředu) zavolal jsem obchoďákovi že bych chtěl objednat seřízení na den kdy se bude dělat test. Nejdřív se udivil že to potřebuji nicméně s tím neměl problém a dohodli jsme se na datu a dva dny dopředu se ozvou technici aby jsme dohodli podrobnosti. Par drobností tam bylo takže jsem jim po telefonu řekl kde je problém. Technici ochotní i když museli vyjíždět před čtvrtou ráno. To se vám tak při pátku vždycky zlepší nálada když vstáváte ve tři a jedete na druhý konec republiky 🙂 Všechno proběhlo v pohodě. Okna seřízena, pár detailů bez problémů vyřešeno. Nehledali výmluvy a řešili problémy. Takže za mě můžu firmu Windowstar doporučit. I po tom co mají všechno zaplaceno neztrácení vstřícný přístup a nevyhýbají se odpovědnosti při případných nedostatcích.  

 

Edit: Musel jsem Milanovy dva prispevky vlozit rucne znova. Mel jsem nejake potize s databazi a bohuzel jeho texty byly zniceny ;-(


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
 

Kua, neodeslal se mi příspěvek, protože vypršela session, tak znova 🙁

Pamatujete si prosím někdo komu se od Internormu vyhnout? Vím, že Kobra chválil firmu Petr Kulík, takže tam už jsem psal, ale tuším se na pivu řešilo, že Brnu a ještě někomu se raději vyhnout, ale tuším Vyškov, nebo někdo z Vysočiny byl ještě OK?

Původně jsem chtěl jít do hliníkových oken z profilu Heroal, dělá s ním víc firem (Slovaktual, VPO Protivanov, ...) ale docela jsem se zvyklal. Ještě zkusím i Slavonu, kterou bral i kolega z práce...

Ještě nějaké doporučení na hliník nebo plast/dřevo hliník?


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

@Lamak  Řešili jsme, že pan Kratochvíl z Třebíče (fy Inova) a Brno (Wolverine) radši ne. Já jednám s panem Stryjou z Torpetechnik Vyškov. V pátek mi má přijet zaměřovat otvory. Pokud by si chtěl něco vzkázat.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

@david Zdravím, mohu se zeptat jen pročpak nedoporučujete Brněnský Wolverine? Okna od nich mám plast/hliník a musím říci, že jednání super byli poměrně dost vstřícní a hlavně jsme se snažili nalézt co nejlepší variantu respektive nejvýhodnější a aby splňovala naše požadavky a myslím že se to vcelku povedlo, okna aktuálně montují a zde je zatím asi největší zádrhel zranil se jim jeden technik z partie a tak nestíhají aktuálně (popravdě nevím, která firma aktuálně dodržuje termíny, ale možná je to jen můj osobní pocit) ale okna dorazili na den přesně jen ta montáž se ted prodlužuje, nicméně byli jsme domluveni, že bych si do některých oken dodal vlastní čidla abych neutrácel za origo Internorm která stojej 2000Kč jedno (jsou to ta dražší jelikož do profilu K500 nejdou jiná namontovat) a v průběhu montáže chlapi zjistili, že čidla navrtat nepůjdou jelikož je tam málo místa na ně a tak neváhali a na vlastní náklady objednali origo čidla a zadarmo je tam dodají a namontují. Líbí se mi i to jakým způsobem provádí montáž oken, okna nedávají na kompozitní kotvy či něco podobného ale kolem dokola to obeženou takovým šedým neskutečně tvrdým polystyrenem, na který okna posadí, je to nějaké systémové řešení z Neměcka či odkud, proto ač se montáž nyní vleče jsem zatím minimálně s jednáním spokojen, uvidíme až chlapi dokončí montáž, pokud by byl zájem můžu dnes nafotit jak vypadá samotný rám okolo okna z polystyrenu, kdyby někdo chtěl.

Je tedy případně něco na co si dát u této firmy pozor, co si případně pohlídat? Zatím se mi to jeví docela v pohodě.

 

Díky


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Jednání s brněnskou Wolverine bylo za nás velmi nekorektní. Do teď jsem nedostal upravenou cenovou nabídku, kterou s námi pan Zatloukal 1a1/2 hodiny tvořil. Ochotný sice byl, ale od ledna je to celkem dlouho... A to mi v dubnu volal, co na to říkám a když jsem mu řekl, že mi ještě nic neposlal, dušoval se o nápravě a furt nic... Kolda měl také dost komentářů a nakonec i další frančíza, výše zmiňovaný pan Kratochvíl z Třebíče, neměl sám na Brno jediné pozitivní slovo. 


   
ReplyQuote
Page 4 / 6
Share: