X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Okna - zkušenosti

81 Posts
26 Users
2 Likes
30 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Měl jsem to v plánu až po zateplení. Zaprvé jsem chtěl přetáhnout polystyren kousek nad věnec a tam udělal nějak detail napojení s vatou která bude v krovu. A za druhé ušetřím polovinu materiálu. Protože bude místo 60 dávat jen 30cm. Tak nad tím momentálně přemýšlím.


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ahoj Milane,

chtěl bych se zeptat. Předsazoval si okna s hranou zdi nebo si je zapouštěl několik cm do stavebního otvoru?


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

U mě se předsazená montáž dělala z hranou zdi. Takže v otvoru je jen protažená páska. Jediné co je částečně v otvoru je HS portál protože ten má trochu větší tloušťku. Takže jsem ho ven vytáhli na 11cm (tloušťka oken) a zbytek je v otvoru.


   
ReplyQuote
 Miro
(@miro)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Dobrý večer Milane,

poslal jsem 22 cenových nabídek na dřevohliníková okna (9 oken, 1x HS portal, 1x PSK, 2x vchodove dvere). Zvažuji výběr oknen Stratos 100 od Windowstar. Mají sice jen tři těsnění, ale cenová nabídka byla zatím nejlevnější (460t) mají navíc myslim nejlepší nabidku robustních dveří Experience 116mm. Slavona nabízí podobné řešení TREND HA110, ale mnohem dražší.

Vekra má např. podobné řešení profilu jako Stratos 100, ale používa horší TGI Spacer M, horší kování, špatné reference atd.. Zajímave info - u Vekry ALU Linear je celkové Uw o 2 setiny lepší než Stratos 100, čemuž nevěřím 🙂

Okna EU/ TTK vyrobce dřevohliníkvých, nabízí čtyři těsnění, o něco lepší parametry profilu, nemá skryté kování a cena byla o  100t více.

Internorm HF310 o 250k navíc. 

Ohledně firmy Windowstar jsem toho ale moc nevygooglil.  Proto děkuji za přiložená fota z tvojí stavby. Můžeš mi prosimtě napsat jakou lazuru jsi vybral na vnitřní povrchovu úpravu dřevěných rámů? Povrchové úpravy lazur nabízených konkurencí v případě smrku mají nažloutlou barvu (tabák), což bych nechtěl. Dle tvých přiložených fot, to vypadá jako na přírodní olej.

Firma Přažák, např nabízí nadstandard kartáčovaní, vypadá pěkně, cca +6% příplatek.

Bohužel mě odrazuje u Windowstaru prohlášení o parametrech oken (strohý dokument ve wordu), které mi poslal prodejce. Konkurence (Okna EU/TTK, Okan Pražák,  Slavona) ma atesty s razitkem a mnohem detalnejší informace, které působí věrohodněji 🙂

Jak na tebe zapůsobila výrobní hala v Planné nad Lužnicí? Jak jsi spokojen s vhodovými dveřmi a se skrytým kováním? Je hlinikový rám k dřevěnemu profilu upevněn na clipsy nebo na šrouby?

Díky za odpověd

Mirek


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Dobrý den Míro,

V první řadě bych vás chtěl poprosit o pár řádek do sekce představení. Předpokládám že víc času než registrace to nezabere. Děkuji

Co se týče oken tak úplně prapůvodně jsme si nechal udělat tak cca 20-30 cenových nabídek ze kterých jsem vyseparoval tři. Slavona okna Progression, Windowstar okna DŘEVOHLINÍK 110 a Vekra u těch si bohužel typ nepamatuji. 

První šla pryč Vekra protože pán od Vekry mě nenechal si to ani rozmyslet. Volal nebo psal snad obden. To byl první důvod. Další byla zkušenost mého kolegy který měl s okny trochu problém. Nicméně na obranu nabídka byla nejlevnější a i u kolegy se postupně problémy vyřešili.

Co se týče Slavony tak to byl od začátku horký kandidát nicméně asi mají práce dost protože nějaké jednání o ceně nebylo možné. A v cenové nabídce byli vchodové dveře ze základní řady tzn. velký potenciál na navýšení ceny.

Windowstar jsem poptal na doporučení projektanta. Každou aktualizaci cenové nabídky jsme komunikovali s projektantem s ohledem na vlastnosti. Byl jsem se podívat v Plané a udělalo to na mě velký dojem. Mám samostatnou garáž takže mě vyhovovalo že dělají i plast a tím jsem ušetřil cca 20k na plastová okna do garáže (rozdíl mezi cenou od W. a samostatnými nabídkami). Takže namontováno mám Dřevohliník 110 - dřevo je v barvě Natural Efekt WS 2-F (opsáno s CN) a vchodové dveře jsme vybrali VD 800 Experience model 807-1.

Spokojenost s vchodovými dveřmi je velká, zatím. Jen křídlo váží cca 200kg a osazovali ho ve třech a měli problémy 🙂  


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Zdravím, řešíme teď docela intenzivně výběr dodavatele oken. Původně jsem poptával Vašíčka, Slavonu a WindowStar. Všem jsem předem také volal. Vašíčkovi jako jedinému se mi nepodařilo dovolat a nikdo již zpátky nezavolal. Nabídka od nich ale přišla - všichni poslali přibližně po stejné době.

Máme 12 oken včetně 2 HS portalů (2,5x2,5). Celkem 31,5 m2 + vchodové dveře. Poptával jsem včetně magnetů v kování. Vchodové dveře pasivní s elektro samozamykacím zámkem na čipy.

Vašíčka (Alphawin) jsem z výběru vyřadil celkem brzy, protože jeho cena byla přes 600 tis. Oproti tomu se Slavonou (Progression) jsme se dostali na cenu 545 tis. a WindowStar (Dřevohliník 110) 580 tis. WS mají v nabídce hrozně drahé magnety v kování. S tím, ale člověk asi nic neudělá. Už jsem si říkal, že to bude ta Slavona...

Pak jsem ale úplně náhodou narazil na místní firmu (severní morava) ALBO (už jsem se na ně ptal omylem ve vláknu s rekuperacemi). Poslali mi velmi pěknou cenu 420 tis. Což je hodně pěkná cena. Dělají okna s Uw=0,72 (Ug=0,5). Už jsme se u nich byli dvakrát podívat a po vyspecifikování konkrétních věcí (jako například, že určitě nechceme napojovaný smrk, kde jsou vidět po 30 cm spoje dřeva + přidání elektrozámku, který v původní nabídce chyběl) jsme se dostali na nějakých 470 tis. Což je pořád fajn. Vypadají opravdu solidně. Bohužel o nich ale nedokáži najít žádné bližší informace. Respektive něco bych i našel, ale informace z roku 2009-2014 mi již nepřijdou zrovna aktuální.

Nemá o nich někdo aktuálnější info? Díky.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Zkus si nechat udelat nabidku od PKS okna.  Mě dělali okna a dvere a perfektni zkusenost. Když tam byli lidi, co mi bude dělat betony, tak rozdíl mezi výškou dvou dveří vzdalených 20m od sebe bez viditelnosti byly 2 milimetry, což je nic.

Perfektní kontakty do oken ss drátem délkou asi 10m. Během 1 dne osazeno. Fakt doporučuji.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám taky PKS a zatím jsem spokojen.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ad PSK Okna mate drevo, hlinik, drevohlinik?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

ja jsme sel z duvodu ceny do plastu.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Já do nejvyssiho plastu a fakt perfektní. Vše sedí.


   
ReplyQuote
 Miro
(@miro)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Dobrý den Milane,

děkuji za zkušenosti. Po dlouhém rozhodování jsem včera podepal smlouvu s Windowstar STRATOS 110 (7 oken, 1 HS portal, 1 balkonové dveře se sníženým prahem, 1x dveře SOLUTION, 1x EXPERIENCE, magenty). Vyžádal jsem si ověření certifikatu a testovací protokol oken, parametry skel, prostě vše :-). A byl jsem mile překvapen - - měření probíhalo v Rakousku http://www.holzforschung.at. Učetní závěrka také v pořádku, tedy solidní firma a cena dřevohliníkových oken  a masivních dveří bezkonkurenční.   

Kování dle popisu Maco Multipower (typ kování se skrytými panty), Těsnění  Dewenter, silikon Multiflex 131 použit pro zatmelení skel z obou stran. Vnější těsnění je ještě přetaženo silikonem. Opláštění Alu Stemeseder (AltoNova), spoje se sesazují na spojovací rohy, nesváří se. Připevněné na clipsy. Zasklení je trojsklem Unitop 0,5 (Egger-glas), nebo Akutop 0,5 (Akuterm).  Pan Čapek byl velice ochotný.

Instalace bude probihat za 2 měsíce. Tak pak napíšu své dojmy 🙂

Stavby vedouci me nakonec přesvědčil proč neumístovat parotěsné pasky, což cenově také ulevilo. 


   
ReplyQuote
 Miro
(@miro)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Reaguji na příspevek Olivera.

Ja mam u Windowstar magnety za 650,- bez DPH. Což mi nepříjde tak hrozné.

Co se týče Slavony, tak u varianty HA110 nemají skryté kování ve standartu a design venkovního profilu je psíše z let minulých. Profil oknen Inspiro a Progression mě nepřevědčil nebot zasklení z vnější strany drží jen spodek vnítřního křídla okna. Z vnejšu je jen těsnění z hliníkové okapničky. V případě netěsnosti z dlouhodobého hlediska se bude voda srážet ve spodní komoře která je dřevěná, sice tam jsou provrtány díry na odtok vody, ale dřevo bude degradovat. Lepší řešení má windowstart nebo doporučuji okna od TTK

Albo mi poslalo podezřele levnou nabídku. Odradili mě reference z tzb info, neboť v minulosti měli finančí problémy. Prodejce okna Pražák se zminoval že mají finanční problemy i teď. Doporučuji si stáhnout učetní závěrku firmy jak jsou na tom 🙂 


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

@Dáda - dle webu PSK nedělají dřevohliníková okna, ale díky


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

@Miro - Díky za reakci. Zkusím poptat ty TTK. 

Ohledně Alba jsem to také nějak četl, ale v roce 2015 je koupilo Decro, které je na tzb info docela vychvalované, takže právě doufám, že už to je v pohodě. Ale nevím. Účetní závěrku za poslední roky jsem nenašel. Asi nezveřejňují.


   
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: