X
Plánujeme další sraz blogu v termínu září - říjen. Pokud chcete, přihlaste se a dejte vědět, kdy by se Vám to hodilo.
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Okna - zkušenosti  

Page 5 / 6
  RSS

kobra23
(@kobra23)
Noble Member Moderator
Joined: 4 years ago
Posts: 1572
30/09/2019 7:23 pm  

Já poptal 3 dealery Internorm. Jednoho z vedlejší vesnice kde stavím, jednoho z Prahy a poslední z Brandýsa nad Labem. Všichni dostali úplně stejné zadání, které jsem asi 2 roky ladil konzultacemi po výstavách v ČR a Rakousku. Navštívil jsem showroom v Praze a v Brandýse. V tom Brandýse mi majitel ukázal i stav plastových oken, rolet a sítí internorm po 20 letech na svém domě. Po zaslání nabídek jsem pak už jednal jen se zastoupením v Brandýse, protože ti jediní  udělali nabídku na vše co jsem poptával a líbil se mi i jimi nabízený způsob provedení přesazené montáže. Než jsme podepsali smlouvu, sešli jsme se celkem 4x a pokaždé to bylo na min. 4 hodiny. Asi už mě měli plné zuby, ale všechno jsme prošli několikrát, aby nebyl nikde problém.  Vzal jsem od nich plasthliník KF410 = 9 francouzských oken a 9 oken. 7 dveří a 2 okna mají rolety. 3 francouzské okna mají integrované sítě proti hmyzu a u dalších dvou je na to udělaná příprava. Všechny okna i dveře mají senzory otevření nebo vyklopení, všechny výplně na jih a východ mají úpravu SolarX, všechny okna (střílny na severu) směrem do vesnice mají pískování, aby nebylo vidět dovnitř atd.

Ti dva dealeři neudělali kompletní nabídku z důvodu, že mi příslušenství nabídnou, až budou vědět, že od nich vezmu okna a dveře - nějak jsem to nepochopil. 


ReplyQuote
Kamila
(@kamila)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
03/10/2019 4:54 pm  

Dobrý den, omlouvám se, že prozatím nemám vyplněný profil (jsem tu nová). Máte prosím někdo zkušenosti s již namontovanými okny WindowStar ve dřevě / dřevohliník? Děkuji. 🙂


ReplyQuote
xoor
 xoor
(@xoor)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 89
04/10/2019 8:55 am  

Máme STRATOS 110 smrk vnitřní úprava WEISSLASUR-WS 21. Osobně bych už asi do nich nešel, důvody:

Teplné parametry jsou průměrné (0.75), ale tomu odpovídá i cena. Slavona,Internorm, Vašíček... byly ve stejné konfiguraci dražší o 40+%. Brněnský Internorm si řekl snad o 250%. Dále co jsem slyšel od projektanta, jejich HS portál má horší tepelné vlasnosti, já mám balkonové dveře, takže mě se to netýká. Okna nejsou určená pro zapuštění rámu do fasády (z venku vidíte i část rámu ne jen sklo), proto ty horší tepelné vlasnosti.
Montáž: plně předsazená,individuální, ale u mě dost zprasená. Mám sestavu vážící 540kg a montéři místo naprojektovaných a zaplacených 9 kotev použili jen 4. Některé kompozitové kotvy byly k ničemu, protože se vůbec nedotýkaly rámu oken. Jedna sestava oken byla větší, špatné zaměření. Nakonec si to přijeli vše opravit a dali slevu a další kompenzace.
Díky zvolené barvě jsme nesehnali stejnou/podobnou barvu vnitřních parapetů, takže jsme nakonec nechali udělat od nich dřevěné ve stejné barvě a je to super, akorát ta cena 🙁 ....

NZU: většina výrobců má všechny potřebná skla v katalogu NZU, takže projektant nemusí pracně počítat a dokládat vlastnoti skel s větší propustností g=0.6..., mají jen obyčejný skla s Ug=0.5.

Teď ta pozitiva:

Cena, viz výše.
Používání: Okna se nám i díky barvě, moc líbí. Mají skryté kování, takže design a údržba je perfektní. Technicky s nimy (po 2 letech) nic není. Při dělání omítek se mi na rám okna dostala omítka, která tam byla do druhého dne. Po odstranění to udělalo žlutý flek, který do hodiny zmizel. Takže povrchová úprava se zdá být ok. 
Blowdoor test všechny okna těsní na výbornou, nebylo třeba okna dodatečně štelovat.

This post was modified 2 years ago by xoor

ReplyQuote
Richard
(@richard)
Prominent Member Moderator
Joined: 3 years ago
Posts: 820
04/10/2019 12:47 pm  

Projektant nastinil, kdo by byli mozni dodavatele oken.

Internorm tam nebyl, ze budou vyrazne drazsi nez ostatni.

Potaval jsem Vasicka, Janosika, Slavonu.

Vasicek i po nekolik aurgencich mych, ale i projektantem, aby mi poslal poptavku tak neucinil. Nevim tedy jestli je drahy, nebo ne, ale kazdopadne to nikam nevedlo. 

Janosik, je ted v uzsim vyberu, porad ladime montaz oken a jejich uchyceni. Nakonec bude predsazena montaz a resi se to uz dost dlouho na to, abych prestal byt trpelivy. Na dotazy k navyseni ceny, na dotazy any mi vysvetlili nejake veci to byla smrst kecu, ktere nic nerikaly. Nemam rad kdyz se nekdo bavi a nezna ani data. Dokonce ani ty ktere jsem poslal jako dukaz je se okna zdrazila mezi nabidkami, proste komunikace se mi nelibi! jeste tyden a pokud se nic nezmeni, budou vyrazeni, predela se cely projekt!

Slavona, komunikace byla v pohode, pak se to trochu zamotalo, ze jsem toho chtel moc, pak i projektanti a obchodaci si nas predavali. Ale Slavona se diskvalifikovala sama. Profil oken co jsem chtel prestali delat v laku, ale byl dostupny jen v Thermowood. Nastesti obchodak byl ferovy natolik, ze mi ukazal fotky, jak to bude pripadne vypadat za par let. Asi docasny problem, rikali ze za 6 mesicu to bude jinak. vedet ze se stavba pozdrzi, asi bych zvazil pockat az zase bude v nabidce ram z jineho dreva s jinou povrchovou upravou. 

Internorm, jednou jsem se tam zastavil v Brne a okna se mi libila, pokud jsem pochopil, byli schopni udelat i okna ktera chci. Druhy den prisla nabidka. Ano, nejvyssi, ale zase to nebylo tak strasne v porovnani s Janosikem. Pak jeste bylo jedno kolo jednani a cena uz je na dohled od Janosika. A proto, pokud se Janosik nevzpamatuje, pujdu jeste mozna do Internormu 😀

Nemam zady HS portal. Jen otvirave prvky. 

 

(poptaval jsem i jine vyrobce, hlavne vybiral na Forarch, ale zbyli jen tito vyrobci, chtel jsem bezramove)


ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Noble Member Moderator
Joined: 4 years ago
Posts: 1572
04/10/2019 4:25 pm  

U známých Jánošík už 3 roky řeší záruční opravu okna 3x3 metry. Jejich přístup k řešení je tragický. 


ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 100
06/10/2019 9:41 am  

Já se trochu od loňska točím v kruhu. Začínal jsem na garáži s kanceláří, kde jsem nakonec vyměkl a nechal osadit plast. Bylo to hlavně z důvodu, že jsem měl strach, že dřevo by to v těch podmínkách, kde je obří HST portal, nedávalo, protože se může stát, že tam nafouká sníh. Další důvod byla logicky cena, která byla o cca 40% nižší v plastu jak v hliníku (140k vs 220k).

Chtěl jsem brát profil Heroal (přes Slovaktual), ale měl jsem i nabídku na polský Aluprof (Okna sokol), který byl pod 200k. Možná jsem udělal chybu, ale to už dnes nevyřeším...hlavně s ohledem na montáž to totiž bylo celkem dobrodružství. Okna zaplacená na konci řijna 2018, motáž vchodových dveří na konci srpna 2019 a hned několik přešlapů v průběhu.

Aktuálně mám poptán Internorm, Slavonu a teoreticky bych se mohl vrátit znova do Vekry, tam mám nabídku už z loňska taky na dřevo-hliník.

 

 

This post was modified 2 years ago by Lamak

ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 100
06/10/2019 9:54 am  
Posted by: David

@Lamak  Řešili jsme, že pan Kratochvíl z Třebíče (fy Inova) a Brno (Wolverine) radši ne. Já jednám s panem Stryjou z Torpetechnik Vyškov. V pátek mi má přijet zaměřovat otvory. Pokud by si chtěl něco vzkázat.

Ahoj, tak jak dopadlo zaměření? Díval jsem se na jejich stránky a pan Stryja tam není, jen Vlček a Fadrný. Nevím komu se nejlépe ozvat. Klidně do SZ, díky moc


ReplyQuote
David
(@david)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 88
07/10/2019 8:35 am  

@Lamak  Čau, tak za mě vše v pohodě. Přijeli na čas, vytáhli laser a jelo to jak po drátkách. Pan Stryja je majitel, na toho kontakt na webu není, ale pan Vlček přijel s ním. Oba velmi rozumní chlapíci, komunikace na jedničku. Dořešili jsme potřebnou přípravu otvorů a tento týden snad podepíšeme smlouvu. Teda pokud se urvu z práce. 😉

 


ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 100
07/10/2019 10:59 pm  

Díky moc za info, zkusil jsem jim napsat, tak uvidím. Snad se ozvou a nabídka bude rozumná...


ReplyQuote
Richard
(@richard)
Prominent Member Moderator
Joined: 3 years ago
Posts: 820
10/12/2019 2:11 pm  

S Janosikem to nikam nevede... alternativu nemam, jsem v haji... vymysl uplne bezramova okna me ted dohnal.


ReplyQuote
JuraK
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 63
10/12/2019 8:45 pm  

Já šel do Vekra, dřevohliník.

Plusy: snesitelná cena (smrk fix v oleji, hliník bez viditelnejch spojů, čidla ve všech křídlech, všechny kličky s tlačítkem a nebo zámkem), docela hezký na pohled, dobrádomluva a rychlost komunikace, vstřícnej přístup k posouzení reklamace a servis

Mínusy: okna jsou na kotvách do špalet, ale podložili je plastovejma podložkama co přečnívali přes šířku rámu, dopěnili a zalepili - při montáži parapetů mi nezbylo, než ty parotěsky prořezat a podložky zkrátit, místy jsem zamačkával pěnu. To tušit při montáži, nikdy bych to nepřevzal. Vlastnosti takovej průměr.

Opravdu spokojenej jsem s jejich servisem. Podlahy jsem odlil v prosinci a bohužel neuhlídal vlhkost, takže na spojích oken je cítit hranky, jak se to dřevo natáhlo. 2 fr. okna si sedli vrámu tak, že křídlo škrtalo o rám a nešlo to dostavit. Borec dojel, koukl a říká "tady bylo pekelně vlhko, že? Ta vlhkost tomu dala opravdu zabrat. Píšu chyba montáže, zítra vám zavolají a domluvíte si, kdy vám to zdarma opravíme". Rovnou u toho všechny okna seřídili a zkontrolovali.

Problém a moje blbost - nabídku mi zpracovávali na dvakrát, vprvní bylo správně že chci skrytý kování, vedruhé to vypadlo a já to přehlídl, protože jejich čidla v oknech měli popis nadva řádky a bylo v něm mimojiné "pro skryté kování"... ale vypadlo samotné skryté kování.


ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 100
27/12/2019 11:54 am  
Posted by: @richard

S Janosikem to nikam nevede... alternativu nemam, jsem v haji... vymysl uplne bezramova okna me ted dohnal.

Zavolej do Kulik okna a torpetechnik z vyskova. Oboji internorm. Verim, ze se domluvis... za me zatim domluva skvela.


ReplyQuote
Richard
(@richard)
Prominent Member Moderator
Joined: 3 years ago
Posts: 820
04/01/2020 1:51 pm  
Posted by: @lamak
Posted by: @richard

S Janosikem to nikam nevede... alternativu nemam, jsem v haji... vymysl uplne bezramova okna me ted dohnal.

Zavolej do Kulik okna a torpetechnik z vyskova. Oboji internorm. Verim, ze se domluvis... za me zatim domluva skvela.

Diky. Kubika mi doporucil i Kobra. Tam jsem byl uz pred svatky a cekam na odpoved, jestli je to proveditelne a cenovou nabidku. Mezitim rozesilam dotazy na vsechny kontakty, kdo jeste pripada v uvahu...

 

Mate zkusenost treba s Josko, nebo https://www.actual.at/cs/bezramova-okna/


ReplyQuote
Richard
(@richard)
Prominent Member Moderator
Joined: 3 years ago
Posts: 820
19/01/2020 8:28 pm  

po dvou tydnech vybirani, poptavani, diskusi jsem pokrocil a mam par nabidek, ale ty co jsem opravdu chtel dostat tak zatim nemam (Internorm a Janosik)

Dobra nabidka byla od Obsidian, okna ale nebyla uplny bezram. 

Behem tydne uz musim vybrat, kdyz jsem myslel ze okna budou 20.12. a porad nejsou 🙂

 


ReplyQuote
f0rever
(@f0rever)
New Member
Joined: 2 months ago
Posts: 1
28/07/2021 2:35 pm  
Posted by: @kobra23

Já poptal 3 dealery Internorm. Jednoho z vedlejší vesnice kde stavím, jednoho z Prahy a poslední z Brandýsa nad Labem. Všichni dostali úplně stejné zadání, které jsem asi 2 roky ladil konzultacemi po výstavách v ČR a Rakousku. Navštívil jsem showroom v Praze a v Brandýse. V tom Brandýse mi majitel ukázal i stav plastových oken, rolet a sítí internorm po 20 letech na svém domě. Po zaslání nabídek jsem pak už jednal jen se zastoupením v Brandýse, protože ti jediní  udělali nabídku na vše co jsem poptával a líbil se mi i jimi nabízený způsob provedení přesazené montáže. Než jsme podepsali smlouvu, sešli jsme se celkem 4x a pokaždé to bylo na min. 4 hodiny. Asi už mě měli plné zuby, ale všechno jsme prošli několikrát, aby nebyl nikde problém.  Vzal jsem od nich plasthliník KF410 = 9 francouzských oken a 9 oken. 7 dveří a 2 okna mají rolety. 3 francouzské okna mají integrované sítě proti hmyzu a u dalších dvou je na to udělaná příprava. Všechny okna i dveře mají senzory otevření nebo vyklopení, všechny výplně na jih a východ mají úpravu SolarX, všechny okna (střílny na severu) směrem do vesnice mají pískování, aby nebylo vidět dovnitř atd.

Ti dva dealeři neudělali kompletní nabídku z důvodu, že mi příslušenství nabídnou, až budou vědět, že od nich vezmu okna a dveře - nějak jsem to nepochopil. 

Zdravím, mám vybraná plasthliník okna KF320. Píšete, že vám majitel ukázal stav plastových oken Internorm po 20 letech, jak vypadala a v jakém byla stavu? Díky


ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: