X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Okna - zkušenosti

81 Posts
26 Users
2 Likes
29.9 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Okna od windowstar jsou od prosince zaměřené a včera večer mě napadlo že by jsme taky mohli objednat i nějaký ten parapet. Řešil jste někdo při objednávce oken parapety? Osazovat se nejspíš nebudou ale přijde mi blbé objednávat za rok zase parapety zvlášť. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

byt tebou to resim az za ten rok. Do te doby to budes muset skladovat, akorat se ti to pomlati a znici.


   
ReplyQuote
(@barca)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2
 

Zdravým, mohla bych Vás poprosit jestli bz jste mi také poslali vaše cenové nabídky na okna na email [email protected] co jsme poptávali tak se nám cena pohybuje od 13,5k/m2 což mi přijde hodně, máme jen jeden HS portál 3,5m a dohromady necelých 28m2 tak abych je mohla porovnat v čem mi vzniká největší nárůst ceny abych mohla případně něco změnit abych měla lepší cenu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Barca: Toto forum je o sdileni zkusenosti mezi vsemi, nikoli o soukromych pozadavcich. Pokud chces ziskat info od ostatnich, jako prvni nasdilej svou nabidku. Pokud pak bude mit nekdo dalsi zajem nasdilet tu svoji, tak ji zde vystavi rovnez pro vsechny.

Zaroven doporucuji projit ostatni diskuze zde na foru a blogu, kde jsme to jiz resili.

PS: Stejne tak by bylo asi dobre rict, jakeho vyrobce a material poptavas. Drevohlinik od Internormu ma asi trochu jinou hodnotu nez plastaky z male diery pod sracom.


   
ReplyQuote
(@barca)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2
 

omlouvám se za nepřesnosti poptávali jsme okna u pana Vašíčka (370kKč bez DPH) u Slavony PROGRESSION (360kKč s DPH) ZERO (400kKč s DPH) a od WindowStar STRATOS110 (310kKč). Máme necelých 28m2 z toho jeden HS portál a jedny balkonové dveře s oknem, soupis oken mi nejde přiložit. Pokud bz jste byli ochotní si vyměnit nabídky pro srovnání tak můj email je [email protected] , a nemá někdo zkušenosti ještě s dalšími firmami s podobnými parametry oken kde bych mohla poptat. V internormu jsme byli na prohlídce a dodnes od nich nemáme nabídku zaslanou, ale prohlídka nám bohatě stačila, jejich napojování hliníku se mi nelíbí a u takto drahých oken bych čekala lepší práci a nabídku variant barev, jelikož jsem chtěla RAL barvu i z interiéru tak mi pán oznámil že mám na výběr pouze jeden jejich model 😀


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Já jsem měl poptaných asi deset výrobců. Pan Vašíček se mi bohužel neozval a na volání ani maily neodpovídal takže to srovnání bohužel k dispozici nemám. Jinak u nás to vyhráli Windowstar. A zatím jsme spokojeni s přístupem. I když k tomu hlavnímu ještě nedošlo.

Máme 34 m2. ks HS portál a velkou část dělají pasivní vchodové dveře.

Windowstar dřevohlink 110 444k (s toho HS portál 94k a vchodové dveře 68k) - cena už je definitivní po zaměření (tzn. všechny doplňky, purenit atd.) - původní CN 406k

Slavona progression 433k (tam jsem viděl potenciál k zdražovaní min. u vchodových dveří které byli v nabídce naceněny základní)

Tyto dvě nabídky jsem zvažoval. U ostatních většinou neměli okna požadované parametry. 

A zapomněl bych ještě plus Windowstaru bylo že dělají i plast. Mám samostatnou garáž do které jsem chtěl dvě okna jedny dveře. To je v ceně také. Když jsem poptával tyto okna samostatně tak tam bylo další navýšení cca o 20k.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

# barca " soupis oken mi nejde přiložit"
1.Skus nahrat subor ( Attach file ) k prispevku.
2. Ak to mas digitalne skopiruj text a daj do prispevku.

3.Mozes to nahrat niekam na net a doat sem link iba. (ulozto)

 

Toto je len informacne o nemoznosti ulozenia supisu. Neber to ako rozkaz a ani ako urazku.


   
ReplyQuote
(@carpatia)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1
 

Dobrý den Milane. Zrovna jsme také ve fázi výběru dodavatele oken a vypadá to u nás také na Windowstar. Okna ještě asi namontovaná nemáte, že? Nicméně alespoň k ceně, podařilo se Vám u nich vyjednat nějaký nadstandard v ceně standardu? Máme u nich poměrně velkou zakázku, dohodili jsme jim dalšího potenciálního zájemce, ale oni pořád ne a ne pustit chlup. Nevím, jestli jsme moc měkcí a nebo opravdu jako výrobci nejsou schopni už cenu nijak snížit. Zajímalo by mě tedy, jestli se to někomu už povedlo:). Díky. Carp.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

My kdyz s nima jednali, tak nam taky ani o fous neustoupili. A i kdyz sme jim rekli, ze mame lepsi nabidku (jak cenovou, tak parametrovou jinde), tak se ji ani nepokusili dorovnat.

Takze asi je to firemni strategie.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Tak abych navázal po delší době na tuto debatu tak okna jsou v otvorech. 🙂 co se týče funkčnosti tak je na hodnocení ještě asi brzo. Nicméně okna jsou parádní. Jednání s firmou bylo k mé spokojenosti a technici trpělivě upravovali věci které jsem měl před závěrečným předáním. Většinou to byl jen problém s parotěskou. Někde přidali, někde jen přilepili špatně držící místa. Jestli se to povede tak přidám i pár fotek.

Upozorňuji že kvalita fotek není nic moc. Hodně svítilo slunko a fotky jsem dělal v rychlosti když jsem si před odjezdem vzpomněl že nemám žádnou fotku 🙂

P1200717a
P1200723a
P1200712
P1200711

   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

okna pekny, kdyz vidim ty fotky, jak budes podbíjet ten presah ? 


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Předpokládám že myslíš ten výklenek u vchodu. Okolo baráku je momentálně přesah 60cm s kterého po zateplení zbude 30cm které zadělám cetris deskama a přetáhnu fasádou a v tom výklenku to plánuji stejně jestli neporadí někdo něco lepšího. 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

já to ted resim okolo baráku, kde mam 70cm - 20zateplení. chtěl jsem tam dát OSB desky 22mm, ale po konzultaci se musí vždy udělat rošt a přisroubovat knemu. Jakmile deska natáhne vlhko, trosku se zvetsi a zvlnise, proto prisroubovat. Nato prijde 2cm polystyren a fasáda. tím je zaručeno, že to vydrži a nepopraská to.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Já jsem toto zase ještě tak do detailu neřešil protože jsem to chtěl dělat až po zateplení ale díky za tip.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

po zateplení? to je blbost ne ? nejdřív dáš podbytí a potom ktomu přirazíš polystyren. Má to tu výhodu, že třeba u mě jsou osb desky 62,5cm, takže je nebudu nastavovat, pak ktomu jen přirazim polystyern, zbylá díra se skreje + to ještě vyřeší šířkovou roztažnost


   
ReplyQuote
Page 2 / 6
Share: