X
Forum

Forum

Materiály a technol...
 
Notifications
Clear all

Materiály a technologie zdění

115 Posts
19 Users
5 Likes
19.1 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nemáte někdo kontakt na dodavatele vpc (kalksandstain nebo vapis) za dobrou cenu?


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Osobně můžu doporučit obrátit se přímo na Vapis (pan Machů) k nacenění a rovnou k doporučení nějakých stavebnin, přes které by celá zásilka šla. Pokud člověk nebydlí blízko Berouna, kde Vapis sídlí, tak to má tu výhodu, že ti ty stavebniny odeberou zpátky palety, které bys jinak musel sám dopravit do Berouna. Já to bral přes DEK.

Kalksandstain se sám považuje za lepšího dodavatel VPC cihel než Vapis, navíc dodává i delší překlady. Je však nevýhoda v tom, že dodávku neřeší přes stavebniny (viz palety) a cena je o 20 % vyšší. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Díky za info, mám nabídku od Kalk a cena vychází na 44,6Kč (vč.dph) za klasickou 175 vpc cihlu (včetně dopravy z německa) což se mi zdá trochu moc..


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

KM-betu neriesite? Mne dali v konecnom dosledku najlepsiu cenu a slo to cez obchodnika. Taze palety som vrati v pohode.

Inak mozno by bolo dobre si to dat nacenit u viacerych obchodnikov (ak mate v okoli) km beta dava zlavu 22% a kolko si vybavis o obchodnika je uz individualne.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Podle referencí nemám moc v důvěru v kvalitu a přesnost cihel. Jaké máte zkušenosti vy?


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

No nemam s cim porovnat 🙂 Ja som bol ale spokojny, tehly prisli OK takmer ziadne nepopraskane a presnost tazko povedat (ja som ich nemuroval) ale uz z principu vyroby tam velky rozdiel byt nemoze, ked to lisuju vo formach, ci ako sa to robi. Ak boli odchylky medzi tehlami tak len minimalne, na stenach to nieje nijak vidiet.

Pre mna bola vyhoda, ze mi dali obvodove tehly 50cm dlhe, co vapis ani kalk nemaju. Naopak, priecky maju len 25cm. Ak by som to riesil znova a mal moznost, zoberiem nosne tehly z km-bety (50cm a 25cm) a priecky z vapisu 🙂 tam maju tiez dlhe a kratke, co kmbeta nema)

Tusim aj Koldo ma dom s km-bety, mozno sa ozve.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

KM Beta se mě hrozně snažila přemluvit, abych to vzal přes ně. Nakonec nevzal a jsem za to rád. Bral jsem přes ně překlady a docela hrůza. 

Vapis i Kalk by měli mít také 50 cm, ale jedná se o cihly pro strojní zdění. Ta hmotnost je pak někde jinde. 25 cm dlouhé, 17,5 cm široké mi úplně stačily. Nadřel jsem se dost.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

No já mám v plánu brát jen ty překlady kmbeta protože jsou vyšší ostatní mají nízké. Nebo je lepší na každý překlad dělat bednění a vylít betonem? Co s nimi byl za problem?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Mame kombinace cihly Kalk a preklady KM a v poho.

Jinak nedokazu si představit tahat 50x17cm vpc cihlu. Vzdyt i ta 25x17 ma snad 8kg 🙂


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Bral jsem KM Betu komplet včetně překladu a neměl jsem s ničím problém cihly přišli praskle asi tři ale to jsem neřešil. Sám jsem si jich ještě par zlomil. Co se tyče přesnosti tak na milimetr to rovné nebude od žádného výrobce ale měřit na hrubé něco na milimetry je blaznovstvi to jsem pochopil hned na začátku. Ale před realizaci jsem si taky myslel ze to půjde. Co se tyče ceny tak tu mi udělal obchodak a za tu cenu jsem to dostal od stavebnin s kterými mám smlouvu na dodávky materiálu. Takže u me asi tak.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

@kudykam - křivý. Překlady se skládají z jednotlivých VPC dutých bloků. Ty na sebe vůbec nenavazovali, takže podle jednoho byl překlad rovně a podle jiného úplně křivě.

@nksh - pokud člověk vezme plné cihly jako my, tak je to někde úplně jinde.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Poradil byste někdo jakou maltu použít pro zakladací šár z Poritu? (o něco pevnější ytong).

Vysokopevností malty (nad 10 MPa) většin nejsou vhodné na porobeton a malty na porobeton mají pevnost jen 5Mpa (Porit má kolem 7 tuším) a VPC které pujde nadtím 15 MPa a víc..

Na vyrovnávací maltu Baumit MM100 (1-3cm) kterou nechám zcela zatuhnout dam šar poritu a na to pujde pak už VPC, nevím ale jaké malty použít na veškeré jejich propojení, tedy zakladací maltu + porit a porit + vpc


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Ahoj,pokud muzu poradit tak urcite pouzij uz jen a pouze stavebni lepidlo na vpc.Zadna malta se tam uz nedava.Pro spoje zakladaci malta+lehcena tvarnice a lehcena tvarnice+vpc slepit lepidlem.Ja osobne jsem kupoval ty sede izolacni vpc od KM,ale stejne to vyrabi Kalksandstein,maji na to patent.KM to pouze preprodava.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Maltu k VPC cihlám Vapis ještě nemám, a malta od KM bety tu není k sehnání. Naštěstí sem našel jedno řešení co vyhovuje mým požadavkům a to je:

https://www.obi.cz/sucha-malta/den-braven-lepici-a-zdici-tmel-na-porobeton-cihly/p/4409918

Má jako jedna z mála pevnost v tlaku 10 Mpa a je určená na porobeton v tloušťce 3-10mm


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Pořád to čtu a ani jsem si neuvědomil že zakládací maltu od KM Bety mám zbytek doma. Teda on to není moc zbytek spíš téměř vše protože můj zedník používal na zakládací šár něco jiného. Já zakládal na Ytong. Nevím v jakém je to stavu ale jestli se vám vyplatí si pro to přijet do Vysokého Mýta tak to nechám zadarmo. Chtěl jsem to původně vyhodit ale když jsem zahýbal s pytlem tak se to ještě hýbalo tak jsem to nakonec ještě nechal na paletě v garáži. Kdyby byl zájem tak odpoledne na to kouknu a dám vědět o množství a o vizuálním stavu. Jinak skladované to bylo na paletě dobře zabaleno a když jsem dodělal střechu v garáži tak jsem to přestěhoval pod střechu. Stáří 1,5roku. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 8
Share: