X
Forum

Forum

Materiály a technol...
 
Notifications
Clear all

Materiály a technologie zdění

115 Posts
19 Users
5 Likes
19.3 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ja se nechci s nikym hadat, jen jsem chtel upozornit na mozne riziko. At si kazdy postavi co uzna za vhodne.

Koneckoncu staci vzit telefon a zavolat 3 nahodne vybranejm statikum co si mysli o bungalovu bez betonoveho stropu a s nosnymi stenami z vpc 175mm


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Nemyslím to jako flame, omlouvám se, pokud to tak vyznělo 🙂

Spíš jsem se chtěl zeptat z čeho to vychází. Moje zkušenost je zatím docela malá, ale často mi přišlo, že jde o alibismus projektantů a statiků právě proto, že se jim to nechce pořádně počítat. Jinak řečeno, jestli to nejde podpořit nějakým reálným výpočtem...

Někde v diskusích jsem četl, že statik nechtěl doporučit 175 při klasické vazbě, ale u příhradových vazníků nebyl problém


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

VPC má v tlaku několika násobně vyšší zatížení než Ytong nebo klasická pálená cihla. Problém je jen v úzkém věnci. Když třeba chci na 175mm stěnu položit panely spirol, tak už zbude málo místa na zalití. Proto jsem i já volil 240mm. Tady je vidět jak jsou ty zdi vysoké.  I přes to všechno jsem ale dělal stropy monolitické. Sice to vyjde dráž ale do budoucna asi o to méně případných problémů. Pokud začnu příští rok znovu, tak zvolím VPC 175mm a na to zase monolit. Nejen kvůli statice ale i přehřívání v létě.


   
David reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja nie som statik, ani matematik, ale trosku nechapem, preco by pri priecnom previazani konstrukcie malo dochadzat k nejakemu "rozkroceniu" strechy, hlavne ked su previazane pozednice masivnym drevom a veniec napriec barakom betonom so zelezom. Kolko stoji po okoli 200 rocnych kamennych domov lepenych hovnom, nicim nepreviazanym, s lahkym stropom (drevo, slama) a klasickym krovom ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Protože pozednice neřeší tlak do stran.

chyba

Ale to už je snad extrém.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No ale to je polovalba. Ja mam valbu obdelnik, takze to co je na fotke rozpadnute mam hore previazane vencom a k tomu mam toto iste previazanie drevom asi na 5 miestach a este vencom v polovici baraku.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně, na té fotce je ten věnec navíc přerušený. 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Koldo, díky za odkaz na Tvůj skvělý článek na idnes.cz 🙂 nádhera, máš to fakt hustě vychytané..


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
 

Jakej clanek, minul sme neco? Kolda je slavnej? 😉


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Kolda i jeho barák 🙂

Ten odkaz co tu dával vede na reportáž na iDNES

Kloubouk dolu, už jsem pár fotek u tebe viděl na blogu, ale všechno jsem nečetl. Ta onyxová stěna je pecka....

Zaujala mě ale jedna informace, ty jsi si vyráběl předokenní žaluzie sám?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
 

Tyjo, paradni clanek, gratulace ;-).

Proc si vypnul diskuzi, nechtel sis pocist co si mysli zavistiva vetsina naroda? ;-))


   
msk and nksh reacted
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Jsem si říkal to samý. Půlku článku jsem se těšil na rozporuplný hejty, kde se v lidech bude prát cena vs postavil si sám 😀 a on to Kolda nechal vypnout, tak jsem měl po srandě.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo ty žaluzky, to byl fakt zážitek. Hlavně výroba těch boxů z osb desek. Tu diskusi jsem nespustil hlavně z toho důvodu, že ten článek je vlastně takové poděkování mému kamarádovi za to, že mi dodal většinu designových prvků za zlomek ceny 🙂 Ten článek psala agentura a většinu fotek nafotil profesionální fotograf.

No stejně ale to nejlepší (loxone) vidět vlastně není 🙂  No a práce tam je asi až do důchodu.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

? 🙂


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Kolda: měl bys to někde popsaný? Na blogu jsem našel jen týrobu těch boxů z OSB, ale možná jsem blbě hledal. Ty žaluzie vypadají super


   
ReplyQuote
Page 3 / 8
Share: