X
Forum

Forum

Lepení EPS bez kote...
 
Notifications
Clear all

Lepení EPS bez kotev

19 Posts
9 Users
2 Likes
4,027 Views
(@jabqooo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 

@kobra23 

Díky za odpověď. Na internetu jsem toho taky přečetl plno a všem to zdá se drží. Viděl jsem i pár testů(asi jen na VPC cihlách) a dle nich by to bude držet jak čert. Takže je asi testování zbytečné. Navíc jsem nikde nenarazil na to, že by to někomu nedrželo. Jen na nedůvěru některých, že by tomu nevěřili. 

A výšku hřebene mám sice 8,5 metru, ale jen lepené to bude do cca. 6-ti metrů. Do štítu (ten mám z ytongu) to už pro jistotu nakotvím. 


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Od roku 2015 máme celoplošně lepený šedý EPS 34 cm bez kotvení na VPC + štítu z Ytongu (8,5 m).

Je tu hodně větrno - konec vesnice, otevřený prostor, podhůří Krkonoš a pár extrémních bouří už to přežilo.

DSC07037
DSC07056
DSC07108

 


   
stmisak and Jabqooo reacted
ReplyQuote
(@jabqooo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 

@baros 

Díky za fotky. Já stavím v podhůří Krušných hor a větrno mám jen když se žene vítr po úpatí hor. Ale většinou fouká směrem ze západu a to mě kryjí hory. A když to drží tobě při větší tloušťce a horších klimatických podmínkách, tak by to mělo držet i mě 😉 . 

A co se týče lepidla, tak jsi ho nejdřív nanesl na zdivo(na fotkách to tak vypadá) a pak si ho nanesl také na EPS? A měl jsi nějakou speciální značku? A použil jsi penetraci, nebo zdivo jen ometl? A aplikoval jsi adhezní můstek na věnec, či dřevo (trámy a OSB desky)? 

Jo a musel jsi někde něco srovnávat, nebo jsi to měl vyzděné jako strojař, tedy na milimitry přesně? 

Díky za odpověď.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

@jabqooo Dělala to firma, takže ti přesně neporadím postup. Měli to pěkně rovný.

Penetrace i lepidlo byli myslím od Weberu, adhezní můstek jsem neviděl.

Zkus napsat na mail kobr at pasivnidomyhk.cz, třeba ti poradí.

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: