X
Forum

Forum

Kotvení do zdi u pa...
 
Notifications
Clear all

Kotvení do zdi u pasivního domu

13 Posts
4 Users
1 Likes
2,640 Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Mám dům z VPC a na něm 30 cm EPS. Už máme nataženou fasádu. Neřešili jste někdo kotvení do zdi zvenku u takového domu? Potřebuju na zeď přidělat svisle trubku. V normálním domě by se dala závitovka nebo dvě, tři, čtyři a k těm by se trubka přes nějaké objímky přidělala. Jak u PD, kdy musím řešit tepelné mosty? Fischer thermax pokud vím do 30 cm není. Jsou jiné možnosti? Můžu to dát na tronožku na střechu, ale to se mi moc nechce.


   
Quote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Ahoj, vecer zmensim foto a dam to sem. Ja koupil purenitove bloky pres firmu okentes, ty si narezal. Z jedne strany navrtal diry na 2 M10 zavitovky. Ve zdi take udelal diry. Pouzil jsem chemiii na obe strany a jeste se to pak ofouklo kokem do kola penou v ESP. Davam 25cm ESP. Tyhle vody jsou urceny pro drzaky svodu a hromosvodu. Pouzivam ty bloky i na vyvody vody, zasuvky at. , ale na to zz jen zafoukam blok penou v ESP, bez kotveni zavitovek. Jeste jsem delal patku z kompozitnich profilu k pridrzovani schodiste. 


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 
2019 07 22 18.55.03
2019 07 22 18.56.18
2019 07 22 18.58.03

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

To se mi líbí, díky. Já řeším uchycení podpůrné trubky jímače hromosvodu https://www.dehn.cz/cs/3979/404714/Familie-html/404714/Podp%C5%AFrn%C3%A9trubkyprovodi%C4%8DeHVIlong.html Dá se říct, co tohle řešení s purenitem snese?


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 
  1. To myslim ze uplne v pohode. Na purenitovych blocich mam kasliky na zaluzie. Bezne se to dava pod okna, dvere portaly. Jen kdyz jsem daval treba 6 vrut tak prasknul podelne. Tedy lepsi vrtat. Jinak bych to prirovnal pevnostne k drevotrisce, MDF, neco takoveho. 

   
blaf reacted
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Taky jsem sel cestou purenitovych bloku (tloustka zatepleni 260mm). Tady foto, jak jsem testoval unosnost:

IMG 0872

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Ty závitovky máš do VPC na chemii a skrz purenit až k té matici, jak je naznaceno na mem obrázku?

2019 07 23 1318

   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 
2019 07 22 19.01.45

Jeste jsem chtel dat tenhle kompozitni drzak. Uneslo by to urcite hodne, ale ne takto. Ty kompozitni uhelniky se lamou v rohu. Takze by to fungovalo lepe s ocelovyma uhelnikama. Nechat jen kompozit ten jekl. 10x10cm


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@blaf: presne tak. Tady prikladam nacrtek, co jsem si k tomu delal, abych u frezky vedel co a jak:

PurenitStriska

Tenhle konkretni kouksek je na kotveni strisky, proto jsou tam ven ty dve zavitovky... delal jsem ruzne: na zasuvky, na rynu, krizove na kotveni textilniho pristresku ... takova blbost a clovek se s tim celkem vyblbne:-)

IMG 20161203 185025253

Takhle se kotva rozlomila pri zatezi cca 290kg:

IMG 0915

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

To vypadá dobře. Škoda, že jsem tohle neřešil, když ještě nebyla fasáda. 🙁 Teď to budu muset vyřezávat a hlavně potom opravovat fasádu. Ještě mě trochu překvapuje, že ty tyče, které jsou zadělané do zdi, jsou pod fasádou jen nějakých 6 - 8 cm. To tak málo eps přes ty tyče stačí? Čekal bych, že to bude chtít víc.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

A ještě se zeptám. Řešíte pevnostní třídu závitovky? Dáváte 8.8 nebo ještě lepší?


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Osobne pevnostni srouby neresim. Taky jsem tedy daval, ale nema to smysl. Driv praskne kompozit, purenit... Nez ze by se srihnul, utrhl sroub. Ale vse co jde ven z fasady davam v nerezu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Já mám 30cm EPS a používal jsem prvky Dosteba. Nemohu si stěžovat, ale ta cena je šílená. 


   
ReplyQuote
Share: