X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Interiérové dveře

25 Posts
14 Users
0 Likes
11.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

My jsme kliky dlouho hledali, Sapelli prodava jem M&T, ktery sem nam ale zdali dost drahy.

Koupili sme teda bokem kliky ACT za 1/3 cenu, vypadaji skoro stejne, kvalitu uvidim az po case, zatim ok.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Vy co máte vzduchotechniku a nemáte CAG, jakou mezeru máte pod dveřmi?


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 
Posted by: radek

Pri zavirani tak nemusis mackat kliku, ale jen lehce strcis do dveri, a oni se sami zavrou.

Mám obyčejné vložky a při zavírání dveří také nemusím šahat na kliku. Stejně jsme to měli ve starým baráku, kde byly dveře 25let staré.

Posted by: blaf

Vy co máte vzduchotechniku a nemáte CAG, jakou mezeru máte pod dveřmi?

Dveře mám od porta door bezfalc (8600 i s klikami ale bez montáže,plná DTD,3 panty), jsou to poláci, kvalita celkem ok. Dveře jsem nemusel nijak upravovat  mezera je 8-10mm.

 


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Máme dveře od lokálního výrobce - dveře Hort, bezfalcové se skrytými panty a magnetickým zámkem M&T. Mezeru pod dveřmi cca 1cm, což je dostačující na ten průtok vzduchu. Všechny podlahy máme v jedné rovině (lino, dlažba, kamenný koberec) - bez přechodových lišt, tak si ani nic jiného než 1 cm mezeru nedokáži představit


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@eda Jak mas resene prechody materialu bez prechodovych list? A jak mas resene dilatace lina (jestli se u lina dilatace resi)?

 


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Máme jenom ukončovací lišty. A dilatační spáry v podlaze nemáme, pouze pracovní (buď se při lití podlahy mezi dveře vloží karton, nebo se to při zrání nařízne nožem). Ty se pak před pokládkou podlahy zabrousí a přetmelý. A u vynilu v ddlcích se spáry neřeší, jde to lepit v "jednom kuse" přes všechny místnosti.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Taky mám pod dveřmi 1 cm a větrá to v pohodě. Jinak taky vinylové dílce skoro všude, žádné dilatace (ani v anhydritu), žádné přechodové lišty. Tam, kde je přechod vinyl - dlažba, tak je to zatažené silikonem v barvě spárovačky.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A vinyl mate click nebo lepeny?


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Lepený, mě ten click přišel takový fórový a na novou podlahu mi to přišlo škoda ji takto ničit


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Já taky lepený. Click mi moc připomínal plovoučku. Navrch přenos tepla si myslím bude horší a materiál bývá silnější...


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: