X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Interiérové dveře

25 Posts
14 Users
0 Likes
11.5 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Zase jsem trochu poskočil a momentálně mimo dalších asi milionu menší či větších problémů začínám řešit interiérové dveře. Vzhledem k tomu že je pomalu vidět světlo na konci tunelu a zároveň začíná prosvítat dno naší hypoteční peněženky tak to není úplně položka od věci. Máte někdo nějaký dobrý tip koho ještě poptat.

Momentálně jsem poptával Sapely (nejdražší), PortaDoors a dnes jsem ještě zkusil SoloDoors. Ty zatím vychází nejlepší cenově ale mám s toho malinkou obavu protože když se řekne SoloDoors tak si představím ty papíráky z hornbachu.

Jaké máte vy zkušenosti z interiér.dveřma?


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Máme Prüm, dveře se nám líbí, pár připomínek jsme měli k instalační firmě, ale to s dveřma nesouviselo, naši mají Sapeli a přijde mi to stejné. 


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 117
 

Muzes zkusit 3T CZ ( http://www.dverebrno.cz/dvere/). Maji studio v Jinacovicich. Pro nas vysli nejlevneji. Kvalitu neumim srovnat, proste dvere:-)

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Cau. My sme taky dlouho vybirali.Nakonec sme vzali Sapelli (byli jediny kdo umeli udelat bezfalcovy reverzni dvere) a jeste sme k tomu dali magneticky zamky (mimochodem super vec!).

Montaz perfekt,jen kovani mela strasne drahy,takze to sme si koupili bokem (za 1/2 cenu) a monterum dal 500,- a rovnou mi je namontovali. Jen tedy sou dost plny,vyroba trvala skoro 8 tydnu.

Dal sme jeste meli favorita CAG (v Brne naproti milousum) - ty vypadaly taky moc pekne.

Poptali sme i Solodoors (bauhaosovsky Masonite), Sepos, Erkado, Siko, dvere Pokorný, Prum a TopDoors.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Kamarádovi co je taktéž ve výstavbě, stavebníci doporučují Solodoor a ještě má taky v merku CAG.

@radek jak to funguje ty magnetické zámky?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mas plastovou strelku, ktera je pri otevrenejch dverich zasunuta v křídle (tzn. nejde videt a nestane se,ze by ses o ni nejak chytil). Kdyz zavres kridlo, tak se strelka sama vysunu (protze ve futru je magnet).

Pri zavirani tak nemusis mackat kliku, ale jen lehce strcis do dveri, a oni se sami zavrou.

Ideal vyzkouset nekde na prodejne.

Ale treba zrovna CAG mi rikali, ze u bezfalcovejch jim to moc nefunguje. U Sapelli je to bezproblemu.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ja objednal bzfalc solodor

chtel jsem dvere od Zlomka ale pani na prodejn nbylq moc akogni a kseft asi nechtela. Solodoor budu mit od brnenske firmy solostyl. Dodany by mely byt za dva tydny tak pak mohu poreferovat

 

edit: oprava - dveře od "Zlomka"


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, mám zkusenost se dvema typama. Rodicense dali Sapeli a my Prum. Cenove asi 5500 dvere+oblozky. Po 5 letech pouzivani suverene Prum lepsi. Vsechno drzi, zpracovani uplne nekde jinde. Sapeli se zacaly mazat panty, rozklizili se... Hruza, nikdy vice. Osobne pujdu zase do Prum.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

My mame Sapelli s bezfalcem - tam predpokladam problem s mazanim pantu nebude (jsou skryte v oblozce). Co se tyka dlouhodobe zkusenosti, neumim rict. Momentalne je mame 3. měsíc a zatím vsechno ok.

Jen 1 drobnost, kterou bam v obchode nerekli - klasicke a reverzni dvere maji trochu jine rozmery oblozek (tusim reverz. je ma o par cm vetsi) - kdyz je mate blizko sebe jde to videt.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

U nas MDF Solodoor, po par mesicich uz se zacinaji kroutit. Nehlede na to ze zapomneli dodat jedno kovani a odmitali to uznat. Za me Solodoor uz nikdy vice - predrazenej sunt.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

My jsme nakonec šli do dveří od CAG.

Dělají zárubeň s provětráváním v horní části, takže se nemusí zvětšovat mezera pode dveřma kvůli proudění vzduchu, když je v domě rekuperace a je to prý i lepší z hlediska šíření hluku.

http://www.dverecag.cz/zarubne/s-provetravanim/

Máme je asi 3 měsíce, po instalaci se nám zdály dveře lehce zkroucené - přijeli, změřili (je to v rámci tolerance 3 mm), doseřídili a zatím spokojenost.

 


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Já jdu nakonec do dveří od Siko. Kvalitativně vypadají ok, designově taky a cenově se současnou akcí "montáž zdarma" vychází také dobře. Ona ta montáž je u bezfalcových dveří, které chci, dost docela drahá...

Oproti Sapelli je úspora asi 30%...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

My jsme měli u Sapelli rozdíl v montáži falc/bezflc 400,- na dveře.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Já jsem po diskusi s truhlářem objednal Solodoors. Objednal jsem Polary. 7x plné, 1x prosklené a 2x posuvné plné vč. zárubní za 86k vč DPH. Montáž provede náš truhlář. Cena oproti sapeli je 2/3-nová a to toto už je konečná cena. U Sapeli to byl první nástřel. Tak snad jsem neudělal blbost nicméně v bytovce máme solodoors taky a problémy s tím nejsou. 


   
ReplyQuote
 kazi
(@kazi)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Dobré reference mám na dveře od firmy Šimbera, ale obávám se že oproti Solo tu bude cenově dost jinde. Přeci jenom řešíme spíše vyladěné interiéry, kde klijenti klasické obložky jen těžko zkousnou. S kováním máme výbornou zkušenost s firmou M&T, která dělá pěkný design za "rozumné" peníze, samozřejmě Bauhaus klika je cenou jinde.

Domů kvůli specifickejm požadavkům a všemu atypickýmu poptáváme dveře od truhláře a z došlejch nabídek se nám zatim chce dost brečet. Tak uvidíme, jak to dopadne


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: