X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Pudni schody

7 Posts
4 Users
0 Likes
1,427 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Nemate nekdo nejak tip na pudni schody do pasivniho domu?
Trochu boju s vyskou stropu,ktery je u me 75 cm (45cm zatepleni, 30 cm vzduchova mezera), JAP vyrabi schody do vysky stropu max. 60cm, Wippro tohle umi ale zase stoji uz 23k... 


   
Quote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Díval jsi se na Fakro?


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Mrknu 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Vyzkoušej JAP schody Přerov.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Už jsem zkoušel kdeco, jak JAP, tak Fakro, všichni dělají půdní schody max. do 600mm výšky stropu. Budu muset dát schody přímo do izolace a v SDK podhledu udělat ještě jedny dvířka, aby se k nim dostal...lepší řešení nevidím.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

MartinR: ... já mám ty JAPácké ... ale vejdu se na těch 600. a v čem je problém? Ve "výšce" izolace nebo v možnosti ukotvení těch schodů?


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Problem je hlavne s uchycenim, pokud bych chtel pouzit ty jejich kotvy,maji max do vysky stropu 600mm, takze bych musel zajistit nejake jine.

Druhy problem je, ze i kdybych sehnal delsi kotvy,tak schody budou asi jen do puly izolace strechy a nedam na to to viko,ktere k tomu dodavaji. Muselo by byt nahore na otvoru v pudicce a nedalo by se otevirat pres pakovy mechanismus automaticky,kdyz schody vyjizdeji. Musel bych to vzdy otevirat rucne.

Podle me nejrozumnejsi reseni pro strop tlustci nez 600 mm je udelat jedny revizni dvirka ke schodum v SDK a pote pouzit standartni schody JAP pro vysku stropu 490mm do izolace strechy.
Vyjde to asi i financne nejlepe, atyp schodu od JAP se dela stejne jen do vysky stropu 600 mm max.,takze mi to stejne nestaci,navic je o 5k drazsi..radej tedy koupim standartni schody a necham nekde vyrobit jedny dvirka navic pro SDK.

Nasel jsem vyrobce takovych dvirek nekde v Cechach - firma Tamadex, zatim nevim, kolik takove plechove dvirka 140 cm x 80 cm budou stat, snad ne vic nez schody :))


   
ReplyQuote
Share: