Forum

Forum

Elektroinstalace na...
 
Notifications
Clear all

Elektroinstalace na zahradu

21 Posts
9 Users
1 Likes
4,601 Views
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravím pánové, díval jsem se, že máte někteří z Vás nataženou chráničku i do vodoměrné šachty, chápu že tam máte vodoměr napojený na loxone, nicméně má otázka zní, má cenu tahat chráničku od domu k šachtě, když šachtu mám 45 metrů daleko? Není lepší poté si dát domů na hlavní přívod další vodoměr, který budu mít pouze pro tyto účely vyčítání dat do loxone? Vidíte v tom nějaký problém? Nebo by jste raději natáhli tu prostupku?

Díky za odpovědi


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Já bych udělal obojí. Chránička se může vždy hodit, byť ji teď nebudeš při podružném vodoměru potřebovat.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Třeba na ovládání uzávěru vody...


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Me dava smysl dat ten ventil na privod do domu, aby kdyz ho zavru, tak za ventilem bylo co nejmin vody, ktera by eventuelne mohla vytect dovnitr domu. Kdyz ho zavru v sachte, tak stale jsou desitky litru vody, ktere jsou za ventilem.

Snad se nemylim...


   
ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Chránička do šachty se hodí nejen na ovládání ventilů a odečet hlavního vodoměru, ale dá se pak například doinstalovat i jednotka na změkčování vody, ovládat plnění zahradní nádrže z druhého vodoměru bez stočného atd.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Díky moc za odpovědi, představu nějakou mám ohledně toho nač by šla využít samotná chránička, spíše mi šlo o to zda je zde něco limitujícího na té vzdálenosti přecijen 45 metrů od domu je už dálka a zda tedy není lepší mít vše umístěné až v domě na hlavním přívodu. Dává mi smysl co psal Acter minimálně co se hlavního uzávěru pro dům týče, uvidíme chráničku skrze základy zavedenou mám zda ji na to použiji ještě nevím, ale každopádně díky moc za tipy.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: