Forum

Forum

Vizualizace všeho a...
 
Notifications
Clear all

Vizualizace všeho a všude

5 Posts
3 Users
3 Likes
1,341 Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Stavba domu zatím daleko, tak proč by si člověk nepřipravil některé věci. Vzhledem k tomu, že mám VR brýle (oculus), tak jsem si dům nakreslil nejdřív ve 2D, pak překreslil do 3D a po domě se prošel a světe div se, zjistil jsem, že je toho spousta špatně. No a když už jsem to kreslil do 3D, tak přeci co nejvěrněji. Tak jsem si nakreslil cihlu a začal. Výsledek byl ten, že jsem se naučil tech. postupy s cihlou aniž bych na ní šáhnul, vazba, otvory, překlady všechno vím 🙂 Jako bonus, mám na poslední kus spočítáno, kolik v domě bude cihel. Takže jsem nějaký čtvrtrok ladil 3D a pak se vracel do 2D. Kdo na to má čas a buňky, tak doporučuji. Nyní začínám rozmýšlet nad rozvaděčem. Malou ochutnávku přikládám. 

http://www.cybermole.cz/bungalov.mp4


   
acter and Georgio reacted
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hustý. Předpokládám ve Sketchupu? Čím si to pak renderoval - to byl pro mě největší oříšek. V-ray má milion nastavení .. 

Taky jsem se o to pokoušel, ale takový to nemám ani náhodou, chvilama jsem se Sketchupem bojoval 🙁 Hele taky jsem to nejdřív zkoušel metodou, že sem nakreslil cihlu a z nich to chtěl skládat. Ve 3 saru se mi to ale začalo natolik zpomalovat, že sem to pak vzdal. 

Každopádně moc pěkná práce. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Nastavení je hromada, nejhorší je, že všechno, co dokáže rendrovat sketchup, je přes CPU. Na VR pak enscape, ten jel přes GPU. Sketchup je powertool, když si člověk zvykne jak funguje.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

To my si to čmáráme ve SweetHome3D, když je to pak do detailu, tak už je to taky masakr velký a líný a rendery trvaj hodiny 😀 Ale je to takovej amatérskej program, ikdyž procházení domem to taky umí, dělat videa taky, rendery i s osvitem atd taky. Ale když pak dostanu render ze Cinemy 4D od designerky, tak se jdu zahrabat 😀


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Profíci to musí mít vymazlené, když za to berou prachy. Já při kreslení baráku rendroval poprvé a pro moje účely mi to stačilo. Hlavně super pro manželku, protože odsouhlasí barvy/dekory od počítače a ne po hádce v krámě 😀

16422581 1652787404735745 8561461166962434337 o

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Share: