Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.6 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

3F 

https://www.aliexpress.com/item/845105136.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802oKBR6L

https://www.aliexpress.com/item/32974169155.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802oKBR6L

1F

https://www.aliexpress.com/item/33026337497.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802nf9Q1z

 

zatim vsechno v pohode, snimam s tim spotrebu radove ve wattech (24V zdroj bez zateze, bere treba 6W)

 

jeste dodam, ze kdyz se pece, vari, topi a nahriva bojler, je to jak na diskotece, jak to blika 😀

This post was modified 2 years ago by Richard

   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

A to me zase smysl nedava 🙂 Kdyz uz mam jeden pres Modbus, tak to uz je prece lepsi mit vsechny pres Modbus, ne? Ja mam v rozvadeci 3f a asi 8 1f, pekne vsechny na Modbusu, je to nejjednodussi zapojeni.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@jakub kdyz jsi hloupy, nevis co je modbus a jsi z doby analogove, tak pak radsi blikam 🙂 (a mam jich tusim 25 jednofazovych)


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@richard Ja reagoval na @hl-jarda... Ja mam vsechny elektromery pres Modbus.

edit: nicmene uz te asi chapu (neco ted resim, tak se nemohu plne soustredit). Ja jen ze mi dava smysl kdyz uz jeden, tak rovnou vsechny a nedava mi smysl mit jeden Modbus a ostatni na pulzy.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@jakub 🙁 ja se taky moc nesoustredum... ale davalo mi to smysl jako odpoved, proc Disco, kdyz to jde pres modbus, ale ten nemam, nechci a mit snad nebudu (ale to jsem rikal o RSxxx taky a bude muset byt)


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@jakub 

Mě to nedává smysl cenově.

Ano Modbus elektromery dávají mnohem detailnější infomrace. Otázka je za jakou cenu a jestli tyto informace potřebuji u všech zařízení u nichž chci sledovat pouze spotřebu....


   
ReplyQuote
 k@.
(@k)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 13
 

Já jsem původně měl všechny elektroměry blikací. Pak jsem z důvodů problémů se sítí (strašně nám lítá napětí) a úvah nad FV došel k závěru, že bych potřeboval více informací, ale zase nepotřebuji tak detilní informace ze všeho. Tak jsem jeden hlavní nahradil modbusem....


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já používám tohle. Zatím OK.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Ještě zpět k "busbaru" - je to 10 x 3 mm a takto to vypadá v detailu i s držákem a svorkama. Opravdu přesně do toho padne ODBUŽÍRKOVANÝ Cat6a. Dělám to tak, že konec kabelu v délce 40cm odbužírkuju, odstraním i oplet a folie z jednotlivých párů, potom odstraním další 1,5 cm bužírky (oplet i folie nechám) a zasunu do svorky kolmo na busbar a přitáhnu. Stínění je tedy uzemněno a 40cm nechám kroucené, pouze posledních cca 10 cm rozpletu a dávám do Krone svorky.

image
image

   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@hl-jarda Je potřeba počítat "TCO" (total cost of ownership) - ano, "blikací" elektroměr stojí v CZ cca 450Kč bez DPH; k tomu ovšem cena digital input portu - u Papoucha cca 130 Kč bez DPH/ vstup (modul 100 vstupů, program od L, krabička, konektory) / u Loxone cca 300 Kč/vstup (DI Extension / Nano DI tree) a získám pouze info o spotřebě plus nutná kabeláž (hvězda).

Modbus 1F cca 1500 Kč bez DPH - umím případně dodat za lepší cenu - ovšem informací nepoměrně více po 2 drátech... Samozřejmě předpoklad je, že mám tak jako tak Modbus extension kvůli "hlavnímu" 3F Modbus elektroměru na vstupu. Za mě Modbus vede, nejsem zastánce nejlevnějších řešení za každou cenu. Nicméně je fakt, že 25ks jich v baráku (byť má 600m2) opravdu nepotřebuji... Tak nějak předpokládám rozumné nasazení 😉 .

Mmch nikdo nemá zájem otestovat Modbus bránu?

K.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Z garazoveho rozvadece budu pripojovat podruzny rozvadec v zahradnim domku. Vedeni v zemi cca 25 m. Ma smysl v garazi dat ficko nebo jen jistic, a ficko az v zahradnim domku? 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

@blaf v podružným rozvaděči jistič na vedení přepokládám že pordružný roz. je na FI


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @blaf

Z garazoveho rozvadece budu pripojovat podruzny rozvadec v zahradnim domku. Vedeni v zemi cca 25 m. Ma smysl v garazi dat ficko nebo jen jistic, a ficko az v zahradnim domku? 

V garáži jistič a zahradním domku FI


   
ReplyQuote
(@johny1253)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, 

mám takový dotaz, chci přes Loxone ovládat staré světla klasická elektroinstalace 230v. Dá se to řešit přes klasický stykač? Nebo by jste to řešily jinak? relé? Spojovací relé? 

Ve zdi bude normálně Tuch Tree a na stropě senzor přítomnosti spojené s miniservrem a miniserver by mněl dávat pokyn stykači sepni , rozepni. 

Nebo to jde řešit normálně 230 zapojit do miniservru na digitální výstup a z něho do světla a nebo použít  Relay Extensionem?  Nebo to řešit ještě v hluboké krabiče za tuch tree třeba nějakým (aktorem) nano relay tree? Spíš aby nedostavaly ty relátka v miniservru zabrat a neodcházeli. Jestli to není lepší řešit přes ten stykač.

Paní che mít právě veškerá světla normálně obyčejná ale řízená přes automatizaci. 

 

Ještě se zeptám u sauny a výřivky normálně 400v 3f to řešíte určitě jen přes stykač ? 

Děkuji moc za radu rozvaděči je na to dost místa .

This post was modified 2 years ago by johny1253

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Moc obecně položený dotaz. Nepíšeš, zda chceš jít cestou Tree nebo Air. 

Dům je před/v rekonstrukci, nebo již vše hotovo?

Rozvaděč je rozšířitelný? Je v něm místo?


   
ReplyQuote
Page 93 / 95
Share: