X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
908.6 K Views
(@johny1253)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, děkuji za odpověď. 

 

Chtěl bych jít cestou Tree, jelikož kabel je kabel. Dům (zahradní přístavba) (garáž, spa místnost,bazén, zimní zahrada) se staví nový, ale paní tam chce mít klasickou elektroinstalaci, pro případ že by za 10 let nechtěla Loxon a chtěla to na klasiku tak aby jen v rozvaděči nebo v krabičkach přehodila dráty nebo vypínače a vše by mohlo běžet klasicky. A z důvodu že chce dovnitř i klasické 230 žárovky a lustry.. Tak mi jde o to aby to loxon normálně jen spínal a rozpínal. 

 

Tak jsem myslel natáhnout to klasicky a vedle klasické kabeláže dát Tree kabel, jelikož  nějaké světlo a pohybový senzor od loxone tam bude určitě. 

právě jsem někde četl že relátka v miniservru moc nevydrží spínat vysoké proudy, tak mi napadlo tam dát stykač který by ovládal miniserver. a nebo nevím jak to jinak vymyslet 🙂 jinak i instalační krabičky budu hluboké, takže tam je taky možnost něco připojit, ale asi by bylo lepší mít vše v rozvaděči. a v krabičkách bych nechal jen klasický kabel ukončenej wago svorkama( do budoucna kdyby náhodou)  + vedle tree kabel a ten by byl normálně připojený k tlačítku Touch tree a to bude vše ovládat.

 

Rozvaděč se bude dělat úplně nový, takže místa je dost 🙂 

 

Ještě se zeptám, kdybych Vám sem nebo na email někomu hodil vše co tam chce mít i s příkony a jističema nechtěl by mi to někdo nakreslit rozvadeč i s Loxonem? Samozřejmě moc rád vám to zaplatím. ? Mě by to ušetřilo plno času a alespoň nemusím řešit, jestli to mám vše správně  dle norem a jestli mám dost proudových chráničů atd.. Nejlépe i s výpisem matriálu to by bylo top 🙂 Vzal bych vše od Eaton. 

 

Nebo neznáte někoho kdo umí nakreslit rozvádeč i s Loxonem dohromady? 

 

Moc Vám děkuji za odpověď

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zkus poptat projektanta v Loxone skupině na FB. Tady jich moc není.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem se konečně po dvou letech stavby dostal k rozvaděči. Zatím jen vyvazování kabeláže na wago resp krone svorky.

IMG 9968
IMG 9956
IMG 9955

 


   
c64 reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@koldavideo nemas to zase male? 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Lepší? 🤣 🤣 🤣

IMG 9999
IMG 0002

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, je nějaká jiná možnost než krone svorkovnice pro 1wire sběrnici na DIN do rozvaděče ? Nějak se mi přestala líbit "lidová tvořivost" toho co mi kdysi vytvořili doma a chtěl bych v tom mít pořádek.

V tuto chvíli chci začít s propojením 13-ti 1wire (ch)čidel do hvězdy v jednom z rozvaděčů. 

Díky 🙂


   
ReplyQuote
(@bobklok)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 30
 

A co použít PPV8 svorky.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 
image

protože .... potřebuji 3 ks a ne balení po 20 🙁


   
ReplyQuote
(@bobklok)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 30
 

@dalibor tak to koupit jinde. Co vim,tak minimálně dva obchody pro prodávají po .kusech


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@dalibor já použil tyhle

mají 2 typy držáků n DIN

image

   
ReplyQuote
(@kongo)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 10
 

ja som kupoval tu na kusy

https://www.elektrotechnika-shop.cz/

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, takže jsem zakoupil 3x zemnící Krone což je 20 čidel a vyvedená zem žz vodičem s očkem 🙃. K tom plechový držák pro 3 moduly a lisovačku .

IMG 3973

Nemám s tím žádnou zkušenost takže uvítám rady typu:

- jak “to” dostat na DIN lištu ?

- připojit zemnicí dráty z Krone do 1W Ext / nebo / to táhnout jedním CAT5e ?

- jak postupovat při montáži tj. přivézt nejdřív 1W kabely do spodního prostoru držáku, pak vytáhnou ty tři 1W dráty mezi Krone svorkami, nalisovat postupně a nakonec zacvaknout Krone svorky  do držáků ? Nebo jiný osvědčený postup ?

- čeho se vyvarovat ?

P.S. fotka z vaší instalace 1Wire by mi celkem pomohla.

díky za každou radu 👍😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jsem to tu kdysi dával, kdyžtak vyfotím v pondělí.

Mám tak řešeno 1-W a Tree. U 1-W 3ks těchto svorek u Tree 4 ks. 

Ty originální ZŽ vodiče jsem stříhal pryč, zbytečný opruz. Pak ty tenké vodiče jsem protáhnul nahoře a dole tím "okem" a šup s tím do drážky.

Držák v rozvaděči drží na 2 din lištách. Ihned zacvaknout a pak až tahat kabely - pokud to lze.

This post was modified 7 months ago by kobra23

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Takto to ma byt original.
https://sanko-ib.co.jp/smart_network/cabling/commscope_krone/pdf/KRONE-03.pdf

Tak sme to pred 25 rokmi robili na Telekomunikaciach.
Cize privod cez to spodne usko, rozpliest, kazdy vodic do tej drazky a zakrimpovat.

image

Primarne to bolo urcene nato aby sa ukoncili vzdy kable a az nasledne "ranžírom" krutenym parom sa prepajali jednotlive linky.
Cize vystupy sa precvakli cez ten bocny uchyt a uz sa len nakrimpovali.

image

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Tak jsem vytiskl držák na DIN lištu. 
Na výšku má po nacvaknutí Krone 70 mm.

IMG 4002
IMG 3999

 


   
Richard and Jakub reacted
ReplyQuote
Page 94 / 95
Share: