Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
904.7 K Views
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 147
 
Posted by: @cybermole

Hoši, kdyby tohle forum bylo moje, tak jsem tohle téma už dávno smazal.

@petrp @k@. zkuste si něco přečíst od DALI a pak komentovat

@kobra23 "Což je špatně" jestli bylo na DALI, tak ho v tom ještě podporuj 🙁

já nepsal nic že je to špatně, jen že je možné v jednom kabelu použít vodiče pro 230V  a pro data a ne že se to striktně nesmí.

DALI převodník je právě konstruovaný na to, že se tam na "datovém" vodiči může objevit 230V a nezahoří

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 
Posted by: @smotek7

Ak raz budem stavat dalsi tak co izba to 1x 3x2,5 a jeden istic.  

Kuchyna kazda solo kabel, istic.

Tobě stačí v místnosti 10 zásuvek? Skromný to člověk jsi. 🤣 🤣 🤣 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

@kobra23 staci. Ja som neni extremista ako ty 😀.
Bezna detska , spalna musi stacit kazdom rohu 2 zasuvka.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ha, to ste na tom este dobre. Ja som si pripravil v projekte pracovnu, zasuviek pod stolom jak nasranych, stavbyveduci frflal aby to stena uniesla ako bolo vedla seba v rade vydlabane 10 dier. No a potom som si kupil zdvihaci stol, takze mam zapojenu len jednu predlzku co mi ide na stol ........... no a potom sme usudili ze mame pracovnu na blbom mieste a prestahovali sme ju na druhu stranu baraku, kde bola planovana a 3 roky vyuzivana loznice (takze kurevsky nedostatok ethernetov a vypinace na divnych miestach v strede steny (akoze "za postelou") 😀


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

My sme mali spalnu uz v kazdej izbe v dome 🤣 Este ze som dal zasuvky do kazdeho rohu v kazdej izbe, tak zatial je to OK..


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@dusanmsk z toho vyplyva, ze netreba nikde nasrat 50 zasuviek "pod stol", lebo cesty pracovneho stola su nevyspytatelne 😀 a predlzovacka to isti + je estetickejsia ako kablovy banglades stol<-->zasuvky.

Mne to nastastie doslo tesne pred drazkovanim vypoctoveho strediska. 🙂 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Sice takova banalita, ale nerad bych si pak nadaval, ze jsem to udelal blbe. Jak siroke davate v rozvadeci kabelove kanaly? Jak ty bocni svisle, tak ty vodorovne mezi din listama? A jak daleko din lista od vodorovneho kanalu? Rozvadec 80 cm siroky. (Jedna se o instalaci na montazni desku, takze si to muzu zadelat jak potrebuju/chci)


   
Aldor reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Vodorovné 40mm šíře, 60mm hloubka

Svislé na bocích 60x60mm

U 120cm rozvaděče klidně i vždy o řád výše.


   
Aldor reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Teď nám týden nebezela lednice a je jasné jak to dopadlo. Proto chci lednici a mrazák monitorovat, abych na to včas přišel. 

Jak? Proudové relé? Elektroměr? Jinak? 

 

Koukal jsem na maneler 9901d, ale píšou tam proud od 5A. Jak měří při menším proudu? Dává to rozumné výsledky nebo je mimo? Kdyztak prosím tipy na jiné elmery.  https://www.elektromery.com/product/jednofazove-elektromery-na-listu-din-neo/elektromer-maneler-9901d_-prime-mereni-5/2


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201

   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@blaf https://shop.loxone.com/sksk/nano-2-relay-tree.html

"Ak sa relé Nano 2 použije ako univerzálny pohon, prúdový tok dvoch pripojených spotrebičov sa rozpozná a sprístupní ako digitálny vstup v configu."

S jednym potencialne das chladnicku aj mrazak 😉

 

 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Mám Eleman 111L, funguje od 20mA

Impulsní výstup, v pohodě zvládá 24V na imp.vstupu, připojeno do miniserveru na DI, měří spolehlivě  i malou spotřebu (u mne jen testovací miniserver a nějaké moduly = jednotky Wattů) -mám paralelně ještě jeden digitální měřák...

 

 


   
blaf reacted
ReplyQuote
 k@.
(@k)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 13
 

Spíše je otázka proč lednice neběžela? Spadlý nějaký centrálnější chránič? Jinak už jsem byl povolán k lednici, která žrala jak budulínek, ale uvnitř bylo krásně teploučko (diagnostikoval jsem smrt).

Uvažoval jsem původně nad nacpáním senzorů přímo do lednic. Ale k tomu ještě nedošlo, zatím jsem se spokojil s tím, že má každá lednice svůj chránič a jistič. Zapojeno je to tak, že aby chrániče ztratily napájení, tak musí upadnou i hlavní větev a tento výpadek napráská alarm (někdo by nám třeba vypnul hlavní jistič...)


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@k žádná porucha. Prostě jsem idiot. Cistil jsem lednici, tak jsem ji vypnul a zapomněl zapnout.

 

@kobra23 ten huterman má referenční proud 5A jako maneler. Máš Vyzkoušeno, že pro malé proudy měří ok? 


   
ReplyQuote
 k@.
(@k)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 13
 

@blaf 5A je reference. Mají tam napsaný náběhový proud 0,025A. Používám ten z elektromery.com a měří spolehlivě. V rozsahu cca 100W, kde jej používám jsem spokojen.

image

   
ReplyQuote
Page 91 / 95
Share: