Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
144 Likes
920.7 K Views
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

jj Radku, viděl jsem fotku tvého rozváděče a vím, že je máš, na kolik tě vyšla jedna svorka? Já mám už nakoupeny jednopolové od weidmulleru (tyto), tak právě proto řeším, jak to udělat, abych to mohl jednoduše přepojit na 24VDC.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele me rozvadec vyrabela firmy znamyho takze sem mel za lepsi ceny, ale i tak me stala 15,-.

Chtel sem ale max. setrit misto,takze to byla jedina cesta. Zapojovani kabelu do ni je ale radost, je to rychly a das vsechny draty z kabelu na jedno misto. Ro ale asi plati pro vsechny pushin svorky.

Co maj teda debilni je ro, ze nahore je modry vodic a hnedy az pod nim - to je trochu nelogicky...


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Radku jaké je prosím přesné označení svorek, které používáš, není to tato? pokud máš tyto svorky za 15kč, tak to je velmi, velmi dobrá cena:) no a co by jsi mi poradil jak to mám udělal u jednopolových svorek....


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja mám tyhle musí tam být vodiče L, N a PE. V tom tvém odkaze jsou 2 vodiče L.

Jinak umím si tu představit i s klasickými svorkami. PE dej normálně na můstek a vždy si vedle sebe připrav šedou a modrou svorku a dej na ně L a N. Pokud bys přešel na 24VDC, tak jen přepojíš na rozvaděčové straně obě svorky.

Nebo bys mohl dát ještě všechny modré (N) svorky vedle sebe, bylo by pak míň práce s drátováním.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Jj to je standartní řešení, ale na úkor místa a proto právě přemýšlím já to udělat lépe. Ale pokud je světlo pres rele na 24/12v tak je stejně mínus  uzemněno (v soustavě FELV) a pokud je světlo přes  dimmer je společné zase plus 24v, které mužů jistit na okruhy a pro jeden okruh společna potenciální svorka.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jasny,urcite lze pouzit potencialovou svorku (treba zrovna tu wago s drzakem na din jak tu nekdo ukazoval). Jen potom velmi opatrne,kdyz budes na 24/12V prepojovat jen nejaky svetla, abys nespojil 12/24V a 230V a druha vec v pripade 12/24V potencial.svorky je potreba poradne nadimenzovat vodic ke zdroji (velke proudy).


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Rade, skutečně jsi měl tu svorku PDL za 15 kč/ks? já budu mít lepší cenu než co vidím na netu, ale asi se nedostanu pod 40 kč/ks


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Je sorry, já se koukal na na práci a ne materiál. Tak nákup jsem měl za 38,- (měl jsem to bez příspěvku státu...)


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

jj dík za info, jsem si říkal:) uvidím jakou budu mít cenu já....možná bych to na světla taky použil ...na zásuvky a jiné spotřebiče stačí jednopolová, tam se předpokládá spínat jen fáze a ty budu mít všechny vysvorkované.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Kluci kde to sakra berete? To jsou nějaké vaše VO ceny nebo to seženete takto jako obyčejný fyzouš?


   
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@Zdenda, @radek  Stejný dotaz jako Pavel, kde na ty ceny chodíte? Byli byste schopní (a ochotní) mně tak 50ks sehnat? 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Jakejch presne mas na mysli?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě to dali do ceny rozvaděče. Ale samostatně mi je prodat za tu cenu nechtějí 🙁 Taky potřebuju doplnit ještě 4 3-patrový svorky a zjišťuju, že se vcelku těžko shání - zvlášť když nechci celý 20-ti kusový balení...


   
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Aha...tys to měl už od firmy nainstalované v rozvaděči. A na kolik vyjde to 20-ti kusové balení? Mně kamoš elektrikář dal cenu 67 s DPH...hrůza.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895

   
ReplyQuote
Page 9 / 95
Share: