X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
911.5 K Views
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Aha...promiň, špatně sem se podíval...já bych potřeboval ty dvouřadové cos před tím posílal ty.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

No já mám cenu za ty L/N/PE  svorky 43 kč bez dph, takže taky nic moc cena,  mám to od firmy od které kupujeme elektro materiál, ale ne vždy si to můžu dovolit bez příspěvku státu ...prostě už to nejde tak lehce jako dříve... 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No mna by zaujimalo v com je hacik u tych single svoriek za 3kc co sem niekto linkoval, pretoze vsade inde ich maju za 10+. Neviem ci rovno neobjednam 200ks pokial je to nejaky omyl alebo co :D.

 

50Kc za svorku mi pride total brutal, to by som dal len 10k za svorky -> nasrat.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jestli jsou to tahle, tak ty jsem tady někde už dával (cca 3kč/ks). Není problém - mě se osvědčili. Za ty peníze 🙂

DSC00805
DSC00807
DSC00818

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jen na ně musíš mít dostatek místa 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano to su ony. Uznavam ze mat 5zilovy kabel na 1 alebo na 5 svoriek je rozdiel, rozvadzac som este nezacal planovat, tak uvidim, mozno tiez skoncim na viaczilovych svorkach ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já ten 5-ti žilový kabel připojil na 3 svorky. Modrý na sběrnici N - k danému chrániči a PE na společnou svorkovnici. Ale je fakt že by bylo lepší použít ty "patrové" svorky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jako výhodu u jednoduchých vidím montáž. Nacvakneš vodič a je to. U vícepatrových je to práce naprd - svorka je hubená ale vysoká, když tam zasouváš vodič tak se různě kroutí, je potřeba si tam ty dráty vhodně rovnat (aby se do jednotlivých vrstev správně porovnali). A hlavně v případě vícepatrových svorek použijte co nejširší a nejvyšší žlab. Bude u hromada drátů na jednom místě, a vyrovnat tam všechny pevné vodiče je taky "radost" 🙂

Jinak pro informaci mám skoro všechny svorky vícepatrové. Mám na nich ukončeno 115 CYKY kabelů a 91 STP kabelů. A svorky mi zabírají v 1m širokém rozvaděči výšku 45cm (jsou v tom teda i PE a N můstek).


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Radku psal jsi , že máš  tyto svorky  PDL 4 S/N/L/PE, díval jsme se na fotku tvého rozváděče a je vidět, že tam jsou použity dva typy svorek, jiná je pro připojení společného N vodiče (s modrým značením), co je to za typ a z jakého je to důvodu, podle mě se může použít na vše  jen svorka PDL 4 S/N/L/PE + zvolené propojení můstků.

Dík:)

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mám tam 3 patrové svorky PDL 4 S/N/L/PE - pro připojení běžných 3-žilových CYKY kabelů.

A potom 4-patrové svorky PMAK 4 pro připojení 5-ti žilových kabelů (např. od žaluzií nebo 3f obvodů). V případě žaluzií přes ně proženu i N vodič. V případě 3f obvodů mám na N vodič samostatnou svorku.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Dík , toho jsem si ani nevšiml, že tam máš  4-patrové:) mě šlo spíše o tu svorku viz. foto...

99 IMG5482

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ajo tyhle.

Přes tyhle svorky tam mají přiveden nulový vodič (a hřebínkem potom rozvedený na další svorky). Samostatně je předpokládám z důvodu většího průřezu.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Díky, myslel jsem si to, i když nevím proč, když max. proud svorek je 32A, teda  pokud nemáš  hlavní jištění větší než 32A, ale možná je to tím že N připojili ne 4mm2 vodičem ale 6mm2.

...no a ted se dívám max. proud tímto hřebínkem, který je k svorce jako příslušenství je 24A, takže 4mm2 vodič N musí stačit, pro větší proudy jsou svorky tyto, kde je měděná propojnice 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

tak asi zrusili na alliexpresu krone svorky , už tam mám 

Sorry, this item is no longer available!

našel jsem stejné tady , dokonce levnější o pár centů. nepodařilo se mi ale najít montáž na DIN lištu. Mohl by někdo hodit link na ten držák, který se cvakne na DIN a do něj se nascvakaj ty krone svorky.

Děkuji


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Tady ho máš v CZ.

http://www.eshop.ceit.cz/drzak-20-svorkovnic/

PS: i ty svorky tady mají levnější....


   
ReplyQuote
Page 10 / 95
Share: