Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
906 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

mate prosim nekdo osobni zkusenost s https://navrh-rozvadece.cz/

V jejich aplikaci si delam navrh, rozmisteni v rozvadeci. (jen presne muj rozvadec i pres nekolik zadosti tam neni Eaton 100x200)

Co zatim nemam v zapojeni jsou relatka, ktera nemuzu najit v jejich seznamu.

Kdo to s nimi zkousel, dali jste do zapojeni i Loxone pristroje?

diky

 

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Pro tvoje účely nepoužitelné, zkoušel jsem jeden složitější rozvaděč a je to ztráta času.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@cybermole muzes prosim vice rozvest?

Výstřižek20

 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@richard

Kdybys náhodou uvažoval o rozvadec.cz, tak jsem jim nestál ani za odpověď. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem na stavbu dotáhl revizáka a zeptal se ho, co bude k revizi potřebovat. Takže ve výsledku jsem si to vydrátoval sám. Jen musím ještě zkreslit skutečný stav a nandat strojky do krabic, než ho pozvu.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 
Posted by: @richard

https://navrh-rozvadece.cz/

Já v tom dělal rozvaděč do skříně EATON xComfort, typ BF-U-2S-6/144-100 a zas taková hrůza to nebyla. A protože jsem použil převážně přístroje Bonega, tak to bylo skoro zadarmo 😉 BTW: Nemám Loxone, ale Siemens LOGO.

S těma relátkama jsem musel trochu improvizovat. Moc tam toho na výběr neměli. V návrhu jsem použil "Pomocné relé ELKO VSK116K 1P 16 A" i když tam bud dávat s největší pravděpodobností jiné, ale s podobnými parametry. Anebo ty relátka nakonec hodím někam extra.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@kofejn a jak zajistisstitek an rozvadeci?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@skybor mam Rozmer 1000x2060, znaceni  BP-F-1000/20/3-P

A uz to resime rok aby ji tam pridali 🙁

Vse mam od Eaton, vcera maly zadrhel.

Zapojeni je - hlavni jistic,  pak prepetova ochrana SPBT12, pak proudovy chranic (300mA drevostavba). Pak mam jistic a za nim chci prepetovou ochranu SPDT3-280 a ta tam nejde uz nastavit. Mezi pristroji existuje, ale za jisticem uz neni na seznamu moznych 🙁 a pak zdroj pro Loxone a Loxone... Na schematu co jsem tady vadal je to porad bez te ochrany

20210226 111802

 

 

This post was modified 3 years ago by Richard

   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@richard To už je na něm. Buď se pod to po zkontrolování podepíše, nebo si ho vymyslí. Nevím. Druhý rozvaděč není rozvaděč, ale  úplný kryt. Tam by to mělo být v pohodě bez štítku.


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@skybor Tak jsem měl asi smůlu, přišel mi jen potvrzovací mail, že vše z formuláře došlo. Taky budu bez Loxone, ale s Foxtrotem2.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@kofejn

rozvadec.cz asi nebude to samé jako navrh-rozvadece.cz 😉 

@richard

Ten tvůj rozvaděč je už asi opravdu trochu nadstandard, ten můj 105x60 je proti tomu prcek 😋 

Jsi si jistý že SPBT12 a SPDT3-280 můžou být společně v jednom rozvaděči? Instalace svodičů přepětí je trochu věda. Jsou tam nějaké předepsané vzdálenosti mezi sebou, od uzemnění atd.

Jám mám v rozvaděči hned na vstupu B+C a D budu dávat až do zásuvek s elektronikou.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Taky mne zarazily ty přepěťovky v jedné bedně.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Ja to nevymyslel, delal to profik. A jisti to zdroje v rozvadeci. 


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@richard

Tak zkus dát ten SPDT3 před jistič. To by v tom návrhu projít mohlo ...

prepetovka

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@skybor diky, zkusil jsem, funguje! 🙂  jen zase za tu ochranu uz nejde dat jistic a dalsi pristroje 🙁

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Mezi svodiči musí být vedení 10 m. Jinak se mezi ně musí dát zpožďovací tlumivka. Alternativou je použít koordinované svodiče, kde tlumivka není potřeba. 

S některými svodiči není potřeba v rámci rozvaděče instalovat typ 3, stačí 1 + 2. Např. DEHNVentil. Možná i DEHNGuard.


   
ReplyQuote
Page 86 / 95
Share: