Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
906 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@blaf texy


   
blaf reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Já dělám závity a šrouby M5 se šestihrannou hlavou bez podložky, některým komponentům vadí ta vyšší hlava u texu. Ale texy jsou rychlejší.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ja davam na zlaby original toto:

https://www.schrack.sk/eshop/elektroinstalacny-material/kablove-zlaby/prislusenstvo-pre-kablove-zlaby-vdk-metra/hmozdinka-6mm-pre-signo-bk-balenie-100-ks-rh724560.html

Nie som si isty ale podla normy v zlaboch ani nemozu byt kovove skrutky.

Na DIN listy robim zavity M5 a su nato aj original skrutky ale ja som uz daval aj normalne imbusove skrutky aby to nezavadzalo ako pise Bery.

image
image
image
image

 


   
blaf reacted
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Standartne se nytuji, ale posledni dobou vidam system plastovych "vlozek" s rozpernym hrebickem uprostred...

 

EDIT: presne posledni fotka agera

This post was modified 3 years ago by acter

   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

do plechu se dají udělat závity nebo dinlišty nanýtuj je to rychlejší .)


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

@franta ahoj, když tady vidím fotky dmx dekodérů, jaká je dlouhodobá spolehlivost? Děkuji za info 


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

@eiffel Ahoj, po třech letech stále vše ok. 🙂 Akorát teď budu pro jistotu doplňovat o pojistky. 


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

@franta a kupoval jsi z Číny nebo někde v ČR? Vím že je mají třeba na t-led 


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

V rozvaděči je mám někdy od léta. Zesílil jsem zem na DPS. Pouzivam 24Ch varianty. Původně jsem to kombinoval s 12Ch. Ktere maji být 5A. Je to úplně jedno, ty 24Ch jsou 3A, ale je to stejné. Kvůli tomu proudu jsem zesílil tu zem. Mám asi 3 hw revize, měl jsem je nakoupené už pár let. Tohle jsou poslední nové. 

Teď mám 6ks 24Ch. Frekvenci na 500Hz, ty 2kHz nedělali dobrotu. Světla jakoby kmitala. Bylo to vidět a bylo to nepříjemné.

Dekodéry jsem měnil asi 14 dní po nainstalování. Blesk 20m u baráku. Na dekodérech odešla komunikace kolem 485, nejspíš se prorazili kondenzátory kolem, nebo přímo ten čip. Ještě jsem se k tomu nedostal. Je tam ochrana té linky, ale ta byla OK. Každopádně při přeměření odporu, byl hodně nizší a komunikace se zarušovala. Pokud byl modul jako první tak fungoval, ale barák svítil jako disco, kdýž bylo zapnuto víc místností. 

Ještě to vzalo zdroj pro loxone (Delta) , a v jednom světle se upek předřadný odpor, jedna barva nešla.

Do dekodérů mám zapojený jen mísus a stalý + pro dekodér, bez žádných úprav. Plusy jdou přes pojistky 5A.

Zatím to drží, funguje. Jen ten prvotní problém, ale ta anténa z kabelů ve stropě, to prostě ovlivnit nejde.

IMG 20200902 174701
IMG 20200902 155214

 


   
ReplyQuote
(@mafraf)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 43
 

@eiffel Z Číny to stálo do 50Eur. T-Led stojí o cosi víc, vypadá to ale stejně (?)


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

@mafraf ten 1ch je určitě stejný 


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

@cyklonit chápu to tak, že máš + tažený ke světlum mimo tyto DMX?. Já to mám teda vše přes ně. 

@EiFFeL mám všechny z číny (jeden mě stál 17$). T-led stejně pouze přeprodávají čínu.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@franta

Ano, mimo, neni třeba to tahat přes dekodér. Do dekóderu jde jen stále napětí ze zdroje pro loxone.

Svetla mají jiné zdroje, které vypínám. 


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

@cyklonit také ty zdroje vypínám, ale i s DMX. Abych to mohl připojit na trvalý zdroj co mám k PLC musel bych propojit země všech zdrojů ne? Mám pro PLC 24V zdroj a pro LED 3x12V zdroje


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@franta

Jj, vsechny minusy zdroju spojit. Ono se tady i resilo v tematu kolem DMX. A asi by bylo lepsi i resit tam, preci je to tady tema rozvadece.

 


   
ReplyQuote
Page 85 / 95
Share: