Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
896.5 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@cyklonit Pokud se nepletu, tak u Dehnshield jsou dva vodice v jedne svorce zakazane. U Dehnventilu nevim, ale podle mne taky. Alespon co si pamatuju z diskuze s projektantem.

Dehnventil ma na tohle zdvojenou svorku. U Dehnshield a ostatnich s uzkymi moduly je treba pro pripojeni dvou vodicu pouzit "Připojovací svorka s kolíkem STAK 2x16" - https://www.eibabo.cz/dehn/svorka-pripojeni-pinu-stak-2x16-eb15900809?utm_source=Portals&utm_medium=CPC&utm_campaign=eibabo-CZ_GoogleShopping_CZ

 

A ze to delal elektrikar a podepsal revizak, to fakt nic neznamena 🙂 Ti udelaji a podepisou veci 🙂 Navic revizak nema kontrolovat zapojeni rozvadece. 

 

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Centrální chránič není cesta do pekel. Jak zmínil Richard, tak pro dřevostavbu povinnost. Je potřeba si uvědomit, že centrální chránič by měl být typu S (zpožděné vypnutí proti ostatním typům) a minimálně s 3-násobkem hodnoty proudových chráničů, které jsou ze ním, běžně se používá tedy 300mA, ale může být i 100mA. Pokud Vám utíká někde 300mA, tak už to může něco zapálit a nemusí to být ani dřevostavba.

Stejně nás bude brzo všechny čekat nasazení obloukových ochran, dojdeme do stavu, kdy na instalaci rozvaděče bude potřeba více inženýrů než na stavbu mostů na D1 a cena rozvaděče v RD se stane jednou z položek, které budou počítat lidi jako významnou.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Oblouková ochrana bude povinnost tak za 20 let.

Stejně to bylo u chráničů se 20 let o tom psalo a kecalo a postupně se na to přešlo a stalo se to povinností.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @blaf

....... a podepsal revizak, to fakt nic neznamena 🙂 Ti udelaji a podepisou veci 🙂 Navic revizak nema kontrolovat zapojeni rozvadece. 

 

Toto nechápu. V dnešní době se stále dělají revize od stolu a s chybama, které odhalí i trochu zkušený zákazník. To se ti revizáci nebojí?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: @kobra23

Toto nechápu. V dnešní době se stále dělají revize od stolu a s chybama, které odhalí i trochu zkušený zákazník. To se ti revizáci nebojí?

Oni tam maji kouzelnou formulaci, ze v DOBE revize....


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23

Spíš bych to viděl tak v horizontu 5 let. Už dneska jsou pro určité prostory povinností.

Dneska udělat revizi rozvaděče 100% podle legislativy je už dost problém i pro ostřílené elektrikáře. Stačí přidat jakýkoliv prvek do rozvaděče a revize už je neplatná (resp. výrobní štítek), protože je neplatná dokumentace, není spočítané oteplení atd. V momentě, kdy přijdu k rozvodnici a přidám tam jedinou věc, tak se ze mě stává výrobce rozvaděče a veškerá zodpovědnost na mě pak padá. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@kobra23 a @David - mate takoveho? By se mi hodil. Ten co byl u mne byl mi rekl, ze revize rozvadece se nedela, protoze je to hotovy vyrobek a ma mit stitek 🙂 A jak to budete detat? Mate nekoho kdo dela stitky a revize? (klidne do SZ) diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Na co furt potřebuješ revizi rozvaděče? 


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Možná potřebuje kolaudaci a k ní revizní zprávu ...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

No tak si ji nechá udělat na rozvody. Ta baba na úřadě potřebuje lejstro, obsah neřeší. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Bába potřebuje většinou vidět štítek (kde je nějaké číslo, případně identifikace výrobce) a revizní zprávu, které nerozumí.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
Posted by: @kobra23

Na co furt potřebuješ revizi rozvaděče? 

bez stitku na rozvadeci mi nikdo neudela revizi elektroinstalace 🙁 nebo se pletu? 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@trt Já použil k propojení s hlavním vypínačem propojovací lištu. Revizi teda ještě nemám, zatím jsem ve vývoji a svítí mi jen první dvě žárovky.

IMG 20201104 143340
IMG 20201104 153751

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Já jsem zkolaudoval na revizi elektroměrového sloupku 😎 


   
msk reacted
ReplyQuote
lipus
(@lipus)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

Revize ke kolaudaci (alespon pred 3mi mes. jsem kolaudoval) nebyla potreba. Nesmí nikde trčet dráty. Revize je hlavně pro pojištovnu (v případě plnění) a pro stavebníka aby klidně spal. Revize "ČEZáckého" rozvaděče al.KIOSKU je potřeba pro čez k připojení.. Já v teh. místnosti při kolaudac raději ani nerozsvítil, protože mi z rozvaděče trčí cca 50 silových a 70 datových kabelů... kdyby to paní viděla, asi by si myslela, že si z ní dělám srandu.. Ale pravda, že ji více ji zajímala nedodělaná fasáda.


   
ReplyQuote
Page 82 / 95
Share: