X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
908.4 K Views
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@blaf
to co ti trci vedle rozvadece je nejspis FeZn zemnici drat napojeny na zemnici pasek v zakladove spare.
PEN ne.
Delal jsem to celkem nedavno a resil jsem to podomitkovou krabici vedle RH. Na zemnici drat napojil danou svorkovnici, na ni pak připojil PE z RH, ochranny pospojovani, atd viz foto.
Prijde mi to uhlednejsi, je to mimo RH, takze to nezabira misto.

IMG 20190225 211007 resize

   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Dnes jsem viděl u jednoho rozváděče takové zajímavé nasunovací návlačky:

IMG 20190228 093323

Máte s tím někdo zkušenosti ? Popisovačka ?

Jako klady oproti klasickým návlačkám vidím v tom, že kromě toho, že je práce flexibilnější, tak že se dají umístit až po instalaci aniž se musí jednotlivé vodiče odpojovat a návlačka nasunovat přes špičku.

Nevýhoda může být to, že když se větší návlačka nasadí na vodič menšího průřezu, tak může vypadnout...

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak ty sem ještě neviděl. Ale myslím, že bude stejnej problém jako u klasickejch navlékacích - cena popisovačky.

Ještě je otázka, jak moc velkou sílu je potřeba vyvinou když se to nasuzuje / oddlává. Aby se nestalo to, že při nasazování si poškodíš izolaci na vodiči, nebo naopak aby zasy nevypadávali, když se do nich trochu strčí.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Je to celkem dost materiálově flexibilní. Řekl bych ani málo ani moc síly 🙂 nasazuje se to pěkně i sundává, drží to pěkně...na poškození izolace to určitě není. Když se to použije na správný rozsah průřezů, tak podle mě není šance, že by to samo vypadlo..


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To chcem ! Vykaslal som sa oznacovat jednotlive zily dole na rele (mam ich oznacene len hore na IO moduloch) a zistil som ze to bola chyba. Nie ze by tie draty z rele patic nesli vytiahnut, ale ked nemusim, nebudem to drazdit ...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Jak řešíte distribuci 24 V po rozvaděči (k relátkům, dmx, apod.)? Fuse board nemám, na pojistky mám rsp patice. Před ně nějaký můstek nebo je lepší řešení? A jakým průřezem taháte 24 V k relátkům?


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Distribučním blokem od Phoenixu. Nebo dvojdutinkou mezi RSP.

K relátkům mám licnu 0,5 samozřejmě s odpovídajícím jištěním.

This post was modified 5 years ago by Vena

   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ty bloky od Phoenixu vypadají moc pěkně, jen dostupnost v čechách se zdá být dost špatná. Po kusech se to snad nedá koupit vůbec 🙁

 

Edit: Tak už jsem našel.


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Bral jsem to přes Sonepar, ale přes pobočku, objednali mi dva kusy a dva držáky v pohodě. Podle mě to nacení i přes web.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja distribuujem pomocou wagin v din drziakoch.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: msk

Ja distribuujem pomocou wagin v din drziakoch.

Stejně mám připraveno i já.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@Vena tak bohužel jsem přes mail nepochodil. Jedině balík 20 ks. Na které pobočce jsi byl? Uvažuju, že bych zkusil štěstí v Praze nebo Kolíně.

@dusanmsk @pa-v-el narvu do toho držáku i 221-415 nebo jen 413? Web wago se tváří, že i 415, ale při pohledu na ten držák o tom trochu pochybuju.


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

V Třinci, pokud chceš, můžu ti to objednat a poslat, mám tam i nějakou slevu.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Prave 415 jsou tam nejlepsi 

IMG 20190301 153652

   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Teď jsem náhodou narazil na hřebínek na propojení RSP patic. http://eshop.elektrobecov.cz/hreben-rsp-4-PID3168.html To by vyřešilo 24 V, 12 V, ještě GND, každopádně díky za tipy. 

Ještě bych se chtěl zeptat k té zemi.  Na Radkově fotce je 24VGND svorka. Já měl zato, že se mají země ze všech zdrojů spojit. Budu mít 24V pro Loxone, 24V na světla a 12 V na dveře. Měl bych tedy mít tři oddělené země nebo všechny země spojit?


   
ReplyQuote
Page 59 / 95
Share: