Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.6 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Mám elektrické hermany a jdou otevřít vytažením kolíku v pohonu. Pak jdou otevřít ručně, ale na ženskou jsou dost těžký. A taky se nedaj otevřít zvenku - logicky, protože nemají zámek.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: acter

Garazova vrata nejsou rucne vysunout? Mame na bytovem baraku Horman a tam si je muzu retezem vytahnout/zavrit...

Jdou, ale to je to co nechci určitě dělat ručně v době výpadku, nehledě, že nemusím být doma a přítelkyně bude mít problém.


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

A jakou zálohu máte, když padne PLC a doma bude jenom přítelkyně/manželka?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

V rozvaděči čudlík, kterým vypne Loxone a vymění kartu za novou, připravenou s aktuálním softwarem 🙂 Zvládne i cvičená opička ne? 🙂
Pokud padne PLC úplně, tak tomu nepomůžeš ani ty svojí přítomností. Maximálně připravíš lištu s jednoduchými vypínači kde se budou spínat některé světelné okruhy jako to tady někdo má.

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: Franta

A jakou zálohu máte, když padne PLC a doma bude jenom přítelkyně/manželka?

Vše udělané tak, aby se daly nouzově světla zapnout bez Loxone a důležité zásuvky a přívody taky mimo Loxone.

To vše i za cenu toho, že je připraven i záložní Miniserver v rozvaděči.


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

Já to vyřešil takto:

IMG 20190224 120152

Přepnutím přepínače (nahoře první vodorovná řada) dojde k přepnutí světel na ovládání pomocí relé místo PLC.  A pro vypnutí zásuvek používám impulzní relé MIG které mají manuální páčku. Ale já mám pouze byt, tak toho mám méně :).

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ty Dimmery jsou D4? Nebo D4C?


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: kobra23

Ty Dimmery jsou D4? Nebo D4C?

D4, původně jsem chtěl D4C, ale bylo jednodušší sehnat napěťové ledky a mohu právě využít i relé jako záložní variantu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

A blikne ti LED po připojení napájení k tomu Dimmeru?


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: kobra23

A blikne ti LED po připojení napájení k tomu Dimmeru?

Teď jsem to testoval a nebliká, ale myslím, že jsem si toho párkrát už taky všiml.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Me taky obcas lehce probliknou (a neni to pri pripojeni napajeni).Ale je to jen lehke probliknuti, tak sem se s tim smiril. Mam 4CH dimmery od Skydance, ktere u nas prodava T-led (napetove). 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jsem měl za to, že T-led prodává ty s úpravou firmware a ty by bliknout neměly.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo, měli by mít upravený fw proti blikání při připnutí napájení. Tohle je ale probliknutí, které se neděje při připnutí napájení ale spíš tak nějak náhodně (nevypozoroval jsem zatím co by to mohlo vyvolat).


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Vedle rozvaděče mi trčí drát o průměru 10+ mm (odhaduju tak 15 mm, ale neměřil jsem). Jestli tomu dobře rozumím, tak tenhle drát musím připojit na ekvipotenciální svorkovnici, na kterou zároveň připojím i PEN vodič. Ten drát už do rozvaděče asi nedostanu. Ještě než se na to elektrikář vykašlal, tak mi říkal, že dá do podlahy nějakou krabici, kde se to spojí. Mě se ale nezdá, že by se ta krabice měla dát do podlahy kde už nebude přístupná. Můžu vzít něco takového https://www.e1.cz/produkt/1163235-krabice-s-ekvipotencionalni-svorkovnici-kopos-ko-125e-eq02-pro-drat-i-pasku-?gclid=Cj0KCQiAwc7jBRD8ARIsAKSUBHKIJhHWs3BRWOiwSH7qBRNNf3XXvo9IlIiQGriLjy1YanUd0S9AGD4aAlM2EALw_wcB&t=popis, dát to do podlahy a přes to dát dlažbu? Nevadí, že to nebude přístupné? Nebo to musí být přístupné? 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

V zemi jsem to ještě nikdy nikde neviděl.

Určitě k tomu musí být přístup.

Vždy jsem to viděl v rozvaděči nebo hned vedle něj. 


   
ReplyQuote
Page 58 / 95
Share: