Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
896.5 K Views
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

tak to už je jedno jaký relé použiješ, jestli 230VAC nebo 24VDC. Jde o to zapojení s pomocným kontaktem a diodou aby to neovlivňovalo další moduly. Pokud budeš mít ten příkaz ON a OFF pro každý relé zvlášť tak tam ta dioda ani není nutná.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Většina relé má aspoň jeden pomocný kontakt, přepínací bohužel ne všechny. A nebo to můžeš zahrát na jeden vstup a jeden výstup a kontrolovat si to v Loxonu přes pomocný kontakt.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já už takto funguji 3-tím rokem.

mig

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ano, sice som zabudol pozriet v rozvadzaci, ale mam tento isty 3f MIG. Dokonca si myslim, ze som to od Teba odkukal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zabralo mi to spoustu času a zkoušení, než jsem vybral tento typ. Hlavně se v rozvaděči nic nehřeje. Je to 4-pólový stykač, takže když se to zapojí na hulváta, tak může být jeden jako kontrolní. Inteligentně se to dá pomocí pomocného relé taky detekovat ale nejjednodušší je použít ten pomocný kontakt, který se ale cenově podobá celému stykači. Jinak já nespínám L1,L2,L3 ale jen dvě fáze L1 a L2, plus L1 do datového rozvaděče, přičemž na zásuvky používám raději dva paralelní kontakty, takže mám využité všechny 4. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

A to máte na hlavním vstupu pro vypnutí všeho, nebo až za "odbočkou" pro lednici, mrazák a napájení Alarmu?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Samozřejmě bez lednice a pod 🙂 Jinak by to nemělo smysl ne?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mám tam vícero logiky. Hlavní ale je, že když odejdu z domu a zastřežím alarm, vypnou se pomocí tohoto impulsního relé všechny zásuvky, které chci.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jen pro upřesnění. Jističe zásuvek, které vypínám tímto relé, mám až za tímto impulsním relé, protože různé zásuvky jsou zapojeny za různými proudovými chrániči.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Rack je doma 🙂 Prevoz byl zazitek, vykladani jeste neprobehlo.

download 20190221 160243
20190221 120401

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

To máš z Kroměříže?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

48U Rack Rittal, kupoval jsem za Prahou.

K tomu 24 Cat6 Patch panel s keystony, drzak na Krone a 4ks Krone svorek... Panove, ale co me nenapadlo, ze kdyz to v garazi budu chtit postavit, ze se mi to tam na vysku nevejde! A jsem v haji! (to neni moje garaz, to je misto, kde jsem chtel uz dopredu dratovat)


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Jakou mate doma UPS? Co na ni mate zapojene? 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@Pavel - budu se muset nekdy k Tobe pozvat na exkurzi 😀

Proc jsi nevolil klasickou UPS, ala APC, apod ?


   
ReplyQuote
Page 56 / 95
Share: