Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.9 K Views
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

@orlik80: děkuji za tip.

A co si obecně myslíte o tom automatickém hasicím systému. Stojí to dost, ale zas tím, že při odchodu vypnu všechnu elektřinu kromě rozvaděče, tak je to poslední místo vzniku možného problému.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Těma spouštěma to sice vypneš, ale to budeš při každém příchodu domu otevírat rozvaděč a nahazovat jistič?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som to pochopil tak, ze to chces zhodit v pripade detekcie poziaru. Pokial to chces zhadzovat pri odchode, tak to sprav ako to mam ja, 3f impulzny stykac. Mam doma 3, jeden chcem zhadzovat hned pri odchode (kuch. linka a rozne zasuvky), druhy po 3 hodinach po odchode (mycka, susicka, pracka, aby doprali a potom sa to vyplo), tretim zhodim vsetko az na chladnicku. NIKDY som sa nedokopal k tomu tie stykace prepojit s loxone (primarne to prameni z toho, ze nemam prepoj loxone<-->alarm) a myslim ze to uz nikdy nedokoncim a necham to tak a zhadzovat to budem rucne pri velkych dovolenkach.


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: Pavel

Těma spouštěma to sice vypneš, ale to budeš při každém příchodu domu otevírat rozvaděč a nahazovat jistič?

Vypínám zásuvky impulzním relé, spoušť chci pro schození všeho v případě aktivace AHS.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som nad automatickym hasenim uvazoval, do rozvadzaca existuju len take prednaplnene trubicky (bez tej flase co mas ty na obrazku), ale vybodol som sa na to. Viac ma nervuje ta kopa dreva na pude, zvazoval som nejake hasenie tam, pytal sa na to kamosa co sa toci okolo hasicov a revizii a vravel ze to v zivote nevidel nasadene v RD. Co viem, existuju nejake gule co hodis do ohna, ono to jebne a uhasi. Da sa to zavesit do takeho pleteneho kosicku a rozvesat to po pude, zvazujem ist touto cestou aspon.


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: msk

Ja som nad automatickym hasenim uvazoval, do rozvadzaca existuju len take prednaplnene trubicky (bez tej flase co mas ty na obrazku), ale vybodol som sa na to. Viac ma nervuje ta kopa dreva na pude, zvazoval som nejake hasenie tam, pytal sa na to kamosa co sa toci okolo hasicov a revizii a vravel ze to v zivote nevidel nasadene v RD. Co viem, existuju nejake gule co hodis do ohna, ono to jebne a uhasi. Da sa to zavesit do takeho pleteneho kosicku a rozvesat to po pude, zvazujem ist touto cestou aspon.

Ta hadička je tlakována nádobou s plynem a při teplotě nad 150°C praskne a vypustí plyn z nádoby, ale cena pro rozvaděč velikosti 2000x800x300 je 9tis bez DPH + každý rok 1500 za revizi. 🙁 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: Franta
Posted by: Pavel

Těma spouštěma to sice vypneš, ale to budeš při každém příchodu domu otevírat rozvaděč a nahazovat jistič?

Vypínám zásuvky impulzním relé, spoušť chci pro schození všeho v případě aktivace AHS.

Tak to potom vše OK  😀 

@msk jaký máš přesně model těch impulsních stykačů? Dík.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Vím že Zeveta vyrábí tohle http://www.zeveta.cz/index.php?url=cs/katalog/br-1-generator-hasiciho-aerosolu

ale nikdy jsem to neistaloval a ani nevidel v provozu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pozrem ak nezabudnem.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@msk To bys nemel zapomenout...je tu vic lidi, ktere to zajima 🙂

 

Ja jsem prave 16A impulzni rele, ktere by nebyl D-klopak (tedy pulzem vypnout a tim stejnym vstupem zapnout), ale klasicky dvou vstup Set-Reset nenasel. A navic pro rizeni 24VDC, skoro vsechno je na AC.

Takze zatim premyslim o klasickych rele (v tuhle chvili Finder řady 46), umi 16A a ma mechanickou aretaci/test. Takze kdyz nebudu vyuzivat fce spinani, muzu vystup z PLC odstavit a tohle natvrdo sepnout.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@acter

a co třeba tohle od OEZtu MIR-16-001-A230 Má to jak impulsní vstup on/off tak vstup on a vstup off


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

To pokud odbre ctu, tak je rizene 230VAC, coz je prave vetsina...


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Pred chvili jsem nasel toto:

https://pim.dold.com/api/download/IK8805_en.pdf#en

to uz vypada dobre...snad nebude silena cena...


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

jo na 24V, tak pak použij tohle zapojení 

imprele

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Porad tam nevidim tech 24VDC, i blok OD-MIG-CO1 je urcen pro rizeni pres 230VAC


   
ReplyQuote
Page 55 / 95
Share: