Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
906.1 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Kam teda s opletením FTP kabelu, když ne na nulovací svorku/lištu?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
Posted by: Pavel

Kam teda s opletením FTP kabelu, kde ne na nulovací svorku/lištu?

Oplet není zem, stínění připojit můžeš. Ale musíš si dát pozor, aby si oplet nespojil s vodiči. To je u stíněných vodičů občas problém, protože některá síťová zařízení mají kovovou UTP zásuvku, která je spojena s GND.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: cybermole

@koldavideo

tobě by pomohlo něco takového 

rj45

nebo takového, ale to se ti tam nevejde

rj451

Ten konektor na spodním obrázku je super. Kde se to dá koupit? To by mi asi pomohlo.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: cybermole

Bohužel tvoji poznámku o zdvojování větví pro 24V nechápu. V případě použití Tree technologie potřebuješ napájení pro ty sběrnicové prvky.

Všechno v instalaci by mělo být SELV, proto !!!žádné!!! uzemění k rozvaděči, na to je potřeba si dát velký pozor, hlavně u stíněných UTP.

Společnou zem by mělo mít vše, co je na jednom společném zdroji napětí.

Jo už mi to asi došlo 🙂 tím "proto žádné uzemnění k rozvaděči" , je myšlena zem 24V napájení že?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Např. zde 


   
ReplyQuote
 TRT
(@trt)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
 

Vyrazem zdvojena vetev pro 24V myslim to, ze 24V ze svorkovnice je vyvedeno do dvou zil UTP kabelu. Proste piny 1 a 2 v UTP kabelu jsou propojeny a je na nich 24V. Mam takovy pocit ze to tak ma L.?

S tim uzemnovanim jsem si to myslel, proto jsem znejistel u otazky od @jzaruby, ze to pak tu zem pro 5V stejne uzemnim v rozvadeci. Stineni UTP kabelu tedy dat napriklad na zem 24V zdroje?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Toto zapojení jsem neviděl. Tedy +24V na 1. i 2. žíle? GND pak na 3.? Jediný důvod, který mě napadá, aby to tak bylo udělané, je požadavek na odpojení jedné z větví např. pro noční osvětlení tlačítek.


   
ReplyQuote
 TRT
(@trt)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
 

Ano, 24V na 1. i 2. zile kabelu. Nic odpojitelneho, jedna se vlastne jenom o zvetseni prurezu vodice pro 24V.  Zem netaham extra, tu bych tahal pripadne jednim ze ctyr kabelu pro signal. Nevim proc, mam takovy pocit, ze jsem v nejakem clanku nebo komentari od L cetl ze tech 24V ma takto "zdvojenych". Odpojitelnou napajeci vetev napr pro osvetleni tlacitek mam extra parem vodicu.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Pokud tím "jen" zvětšíš proudovou zatížitelnost, to samé musíš udělat s GND, jinak to postrádá smysl. Možná nám to @L vysvětlí proč to má takto.


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ohladom prepojenia GND zrojov by som sa tiez chcel opytat. Ak potrebujem do tlacitka tahat 24V na signal a napr. 5V na LED, mozem zeme tychto zdrojov v rozvadcaci spojit a tym padom taham do tlacitka jednu zem alebo musim tahat k tlacitku 2x GND a nespojovat ich v rozvadzaci? 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@trt @cybermole Jasný chápu, nějak jsem předpokládal že ve 1-Wire budou GND spojeny .. ale to už by bylo PELV zapojení. Budu mít samostatný 5V zdroj tak tam je to jasné pro samostatnou GND pro 5V


   
ReplyQuote
 TRT
(@trt)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
 
Posted by: scrollik

Ohladom prepojenia GND zrojov by som sa tiez chcel opytat. Ak potrebujem do tlacitka tahat 24V na signal a napr. 5V na LED, mozem zeme tychto zdrojov v rozvadcaci spojit a tym padom taham do tlacitka jednu zem alebo musim tahat k tlacitku 2x GND a nespojovat ich v rozvadzaci? 

K tlacitku naopak vedes jenom 24V, ktere spinacem poustis zpet do digitalnich vstupu na Miniserveru. Cili zadnou zem pro tlacitko netahas.


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@TRT vlastne ano, pravda... dakujem za ozrejmenie. A spajate GND zdrojov v rozvdzaci alebo nie? Ak ich mate viac, aj rozne napatia? Alebo su jednoducho izolovane?


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 
Posted by: cybermole

Pokud tím "jen" zvětšíš proudovou zatížitelnost, to samé musíš udělat s GND, jinak to postrádá smysl. Možná nám to @L vysvětlí proč to má takto.

Hádám že to je třeba "jen" kvůli úbytku napětí na vedení ?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Loxone odporúča ich spojit

https://www.loxone.com/cscz/kb/rozvadec/


   
ReplyQuote
Page 38 / 95
Share: