Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.8 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: cybermole
Posted by: hhonza

Ahoj, můžu se zeptat, za kolik jste nakonec koupili rozvaděč? Budu dávat 2m x 1m x 40cm a nedaří se mě ho sehnat nikde levněji než cca 20 000 Kč. Představoval jsem si jej původně tak kolem 12 - 15 000 (skříň + DIN lišty). Za každý tip budu rád. Děkuju moc.

Nevim, jestli je to ještě aktuální, ale já rozvaděč dvoukřídlé dveře bez střev (2000x1000x400) pořídil za 8 tis.

Můžeš prosím poslat odkaz? Sice mám ještě hodně času ale třeba bych jej koupil dopředu.

Díky.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Mám tam nějaké slevy, kdyžtak se pak můžeme domluvit.

Vyber buď kompaktní nebo stojanový. Já mám taky ještě spoustu času, začal jsem chodit na elektroškolu a tak jsem si rozvaděč koupil a začnu si ho připravovat v kanceláři v rámci svojí vlastní praxe.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo tak to je přímo v Kroměříži. Tady bydlím 🙂 Mám od nich na zakázku udělaný stojanový v šířce 60cm. Je ale malý. Mám vedle něj postavený "klasický" datový rack 60x60cm a mám to už docela zaplněné. Do chystané stavby ale budu potřebovat docela něco jiného. Díky


   
cybermole reacted
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ahoj,

 

zase po delší době jsem se krapet posunul kousíček dále, viz aktuální fotka.

IMG 2029

Každopádně měl bych dotaz. Používal někdo kabelové průchodky, nebo jste jen do rozvaděče vyřízli díru a daly nějakou ochranu na hrany?

Vrtat 150 děr a dávat prcůhodky mne příjde šílené spíše bych se přikláněl třeba k modulu od OEZ - 44596  t.j. na 51 kabelů ta cena je docela dobrá. Nebo myslíte že je to zbytečné?

 

Děkuji 

Honza


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Jako já bych jinak než panelem nešel, pokud by šlo o víc jak 5 děr  😆 Flexou obdelnik dira a šup tam s panelem a je klid. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503

   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

No a nebo tak  😛  👍

Záleží jestli to chceš mít nejkrásnější a nebo jen doost pěkný 🤣 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

No ja som to vyriesil takto.

Vrchny plech rozvadzaca 800*300mm

Diera karbobruskou 80*694mm (80 vyska zlabu a 694 jer sirka platne)

Obycajne gumove tesnenie na hranu dookola..

2x Kefa pre 19'' rack

20180217 175725
20180217 171718

ak vie niekto prechodky ktore budu mat spolu dlzku okolo tych 700mm a sirku okolo 60-80mm za dobru cenu tak dajte link please. Idem robit dalsi rozvadzac tak by som kupil mozno ak bude nieco dobre 🙂


   
MartinB and Georgio reacted
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Já použil 3 gumové pruchodky.....


   
MartinB reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: ager

No ja som to vyriesil takto.

Vrchny plech rozvadzaca 800*300mm

Diera karbobruskou 80*694mm (80 vyska zlabu a 694 jer sirka platne)

Obycajne gumove tesnenie na hranu dookola..

2x Kefa pre 19'' rack

 

Toto řešení používají kolegové projektanti u nás na firmě velmi často. Je to variabilní, odpadá práce s průchodkami..


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

ja to mám jen vyřízle a o lemované 🙂 ale ten kartáč bych tam mohl později dat, dobrý nápad 🙂

původně jsem tam chtěl dát něco podobního 1 2

ale nebyl cas se tím zdrzovat 🙂

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Pruchodky mi prisly s rozvadecem (nejaky Eaton). Mam je vyndane, muzu kdyztak nekomu prenechat, jestli je najdu. 

 

Jakou fci ma ten kartac? Aby se tam neprasilo?


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@blaf Jojo, kartáč je proti prachu...

...a možná i proti švábům 😀  ..když dáš dva, možná to ochrání i proti virům, což se vyplatí 😉


   
blaf reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tie kefy su super, aj ta lemovka. Ja som narychlo robil este jednu dieru do uz osadeneho rozvadzaca (nikomu neprajem, ruka s papierovou krabicou [kvoli kovovemu prachu] strcena do rozvadzaca, z druhej strany rezala flexa. Nevedel som, ci skor pridem o prst, alebo zacne horiet ta krabica 😀 ), kedze som nemal lemovku, dal som tam zahradnu hadicu 😀


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Díky za info,

samozřejmě ta díra je asi ideální jak pracovně tak cenově, nevadí to pak například při revizi?


   
ReplyQuote
Page 31 / 95
Share: