X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
909 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Asi by to nějak šlo, byť zas musíš počítat, že se někam musí dát PE můstek (příp. i N), kterej pro 100 drátů taky nebude nejmenší. A pokud je použito víc I chráničů, musíš mít i víc N můstků.

Ale já to dělám primárně pro to, abych měl potom jednodušší připojování kabelů. Rozvaděč si nechám vyrobit, ale kabely už budu zapojovat sám.

U patrových svorek budu vodiče zapojovat vždy na 1 svorku, nebudu muset řešit, že musím všechny ŽZ (příp. i N) vodiče stáhnout k můstku.

O krone svorkách jsem dlouho přemýšlel, nakonec jsem ale vybral ty patrové řadové svorky - uvidím za měsíc až budu zapojovat, jestli to bylo dobré řešení 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já jsem si myslel že ten rozvaděč je velký až až ale nakonec jsem zjistil že je opravdu malý. Naštěstí mám hned vedle něj datový, takže jsem zdroje atd přesunul tam.

DSC00814.JPG

   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

je tam malý prostor a blbě se to fotí. Všechny krytky jsou zatím sundané,

DSC00816.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

PE sběrnice jsem vyřešil takto :

DSC00818.JPG

   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

No já na datovou část mám takovou skříň, kde mám podlahovku atd.... Taky by se mi to líbilo hned vedle, ale to už mi vstup, ani žena nedovolí 😀 A do technické místnosti jsem to z nějakého důvodu při návrhu projektu dát nechtěl - no teď bych si za to dal facku :D...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Chlapi nestraste ma tymi fotkami! Na rozvadzac mam 1 m, mozno s vypatim sil 1.2m. Musi tam vojst ako silnoprud tak slaboprud. Ked to teraz vidim, zacinam sa trosku bat...


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já to třeba mám v plánu dělit jinak (vešel se mi jen 1800x800x300). Mimo rozvaděč budu mít rozvody internetu, UPS, ad. Holt se budu muset taky vejít 🙂


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@msk, no zacni hladat vacsie miesto na rozvadzac 🙂 ja mam maly domcek, foto rozvadzaca radsej nedam, lebo je to tam narvane na prasknutie a nie je sa cim chvalit. Ani organizery by mi tam nevliezli a to som ich tam chcel mat. Keby som nebyval, vsetko to vyhadzem von a zadratkujem nanovo. A to som uz jednu reorganizaciu este pred nastahovanim robil. Tiez som nemal moc na vyber s velkostou a umiestnenim rozvadzaca.  Slaboprud (lan, audio) je v malom racku mimo.  Koldavideo to ma uplne luxusne, L tiez. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nie je kam, uz mi tam lezu zo zakladov chranicky. No uvidime, ked tak pojdem po strop (2.5m) a budem tam potom chodit na rebriku 😀


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Koldavideo: Tak tohle je už asi fakt extrém 🙂 To si myslím že má z nás málokdo 🙂 Nicméně máš celkem talent na hustění vnitřku rozvaděče 🙂


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 
Posted by: msk

 

Nie je kam, uz mi tam lezu zo zakladov chranicky. No uvidime, ked tak pojdem po strop (2.5m) a budem tam potom chodit na rebriku 😀

   

Tak pojdes do sirky a nie vysky. Alebo ak mas viac podlazi, tak podruzny rozvadzac. Ak uz nie su natahane spagaty k tomu jednemu miestu 🙂 Neboj, nejak to tam urcite zmestis.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Kolda - ty to mas taky moc pekny ten rozvadec, tam musi bejt taky radost chodit a koukat na nej ;-).

Nejlepsi relaxace v dome je stejne bud cucet do peletkovych kamen na ohen nebo na blikajici rozvadec 😉


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

? kluci zdravím vás z našich velehor z  Pusteven?

V těch rozváděčích mam nachystane jedno překvapeni . Dveře jsou prosklene takže jsem tam dal po obvodu RGB Pásek a když bude něco v nepořádku, tak cely rozvadec bude svítit červené , jinak bude krásná zelená Loxone ? 

Jsem na 100 procent přesvědčený ze nejsem blázen ?


   
kobra23, ager, Ondra and 2 people reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 
 

Jsem na 100 procent přesvědčený ze nejsem blázen ?

   

Nedá mi to se nezeptat... Určitě? 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Bery - Jde o to koho se zeptas ;-). Kdyz nas, tak ne, kdyz manzelek a pritelkyn, tak rozhodne ano 😉


   
Jano reacted
ReplyQuote
Page 3 / 95
Share: