X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
911.5 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ok,tak myslim skrinovy, to je ono.

 

jinak az budes mit neco hotoveho, mohl by jsi sem prosim poslat ten projekt do toho shraku ?


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 117
 

Radku, nekdy na zacatku tohoto threadu jsi nabizel moznost nakresleni rozvadece v Autocadu. S tim Te nechci otravovat, ale chci se zeptat, jestli bys nebyl ochoten nasdilet Tvoje dwgcko s predpripravenymi bloky jisticu atp. ... to by mi dost usnadnilo praci. Dik moc.

PS: Pro ty co nemaji Autocad, muzu doporucit DraftSight ... je to zadarmo a pracuje se v nem pekne.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

čau.

Uplně vystavovat se mi to tu nechce, ale můžu poslat na email. Jen teda co se schémat týče, tak tam mám většinu bloků jako dynamických a zrovna DraftSight si nejsem jist, že si s tím umí poradit...


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 117
 

Ahoj, mail je ptr[tecka]dvorak[zavinac]centrum[tecka]cz, dik moc. Uplne mne staci ty bloky, ze kterych si potom seskladam svuj rozvadec ... svoje schemata kdyztak radsi vymaz, at mas klidnejsi spani. Mne by se to taky nechtelo poustet do sveta...

Jinak ja Autocad mam, takze problem doufam nebude.

Dik moc.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 
Posted by: Dáda

 

Já mám porad problem, že jsem si jeste nevybral rozvadec.  Chci nějakej nástenej 128-200cm vysokej, 80-100cm širokej a 40cm hlubokej.

Poradil by mi nekdo? Neco za nejakej normalni peniz

   

 

Ahoj, rozvaděče na omítku vyrábí Eaton pod označením Profi Plus BP..  http://www.eatonelektrotechnika.cz/__files/upload/content/rozvadecove-skrine-a-rozvodnice-2016.pdf strana 194. Je to ve výsledku skládačka. Mám zkušenosti s předešlímy verzemi a mohu doporučit.

Já jsem zvolil podomítkovou verzi, protože jiný by se nám do TM nevměstnal.


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  
Posted by: eda

 

Posted by: Dáda

 

Já mám porad problem, že jsem si jeste nevybral rozvadec.  Chci nějakej nástenej 128-200cm vysokej, 80-100cm širokej a 40cm hlubokej.

Poradil by mi nekdo? Neco za nejakej normalni peniz

   

 

Ahoj, rozvaděče na omítku vyrábí Eaton pod označením Profi Plus BP..  http://www.eatonelektrotechnika.cz/__files/upload/content/rozvadecove-skrine-a-rozvodnice-2016.pdf strana 194. Je to ve výsledku skládačka. Mám zkušenosti s předešlímy verzemi a mohu doporučit.

Já jsem zvolil podomítkovou verzi, protože jiný by se nám do TM nevměstnal.

   

Ahoj,

jaky poodmitkovy rozvadec si vybral? potrebuju kvuli prostoru taky podomitkovy, ale pri rozmerech cca 1x2m sem jich zatim moc nenasel


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Mám řadu BP.-U-3S, str. 183. Mají až rozměry 1,2 x 2 m (od metru jsou dvoukřídlé) s hloubkou 24 cm. Já jsem bohužel musel volit menší, ale i tak mi to zatím vychází. Jsou oceloplechové i s krytím IP54


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Rozvadec s hloubkou 15cm. Kdyby jste nekdo potreboval zabudovat rozvadec do 33cm cihly, jako ja, tak tady je ukazka, ze to jde, udelal jsem sadrokartonove dvere a pouzivam je pro dalsi DIN montaz tak mam jeste spoustu mista. rozvadec je tak 2m na 70cm. Samozrejme plechove kryti to nema, ale deti se do toho nedostanou. Prace s tim je horsi ale necha se. S estetikou si moc nehraju, takze ty draty tam obcas vedou neposlusne, ale hlavu si s tim nelamu...
A jeste to neni vsechno hotove a zapojene a popsane... a .... 

IMG 20170329 1928133
IMG 20170329 1927583
IMG 20170329 1927511
IMG 20170329 1927238
IMG 20170329 1926389

   
eda reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dpc ta montaz na dvere je total brutal. V hospode to niekto spominal, ale neveril som tomu, ze je to mozne :D. Nebojis sa zivotnosti tej pohyblivej kabelaze?


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ve dverich jsou jenom lanka, a jeste je cely svazek obaleny takovym umelohmotmym hajzlem, co zvetsuje polomer ohybu. Navic po dokonceni, kolikrat do toho rozvadece budu lezt ? jednou tydne? To me prezije... Ja jsem tim chtel jen rict, ze jak tady kazdy resi hloubku rozvadece 40cm, tak ze lze i v 15cm hloubky lze IQ domacnost resit celkem bez problemu...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Husty...

A nebavil ses s revizakem, jestli nebude mit problem s osazenim pristroju na sdk?


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Nejdriv revizak a pak sdk 😉  Navic, krome zasuvky na 220 je tam vse na 24v. 230v jsem umistoval do hlavniho rozvadece. BTW, tam bude asi vic veci, s cim by revizak mel problem...

Jinak ale takovy plechovy rozvadec stoji par Kc. Uz si nepamatuju presne kolik, ale kolem 1000,- jedna skrin, jsou dve nad sebou. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@gisbern

"Navic po dokonceni, kolikrat do toho rozvadece budu lezt ? jednou tydne?"

Podle vlastni zkusenosti kazdy den nekolikrat ;-). 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

lol


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Tohle je hodně "peněženka friendly" řešení...

V případě vznícení se některé části rozvaděče a následném vyhoření domu nechci domýšlet co se stane až na tohle někdo v pojišťovně přijde. Mě to přijde jako totální amatérismus, zvěrstvo a ohrožování sebe samotného, nic ve zlém.


   
ReplyQuote
Page 12 / 95
Share: