Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.9 K Views
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Tam jsem to kupoval i já...výhoda možnost vyzvednout na prodejně v Brně 😀 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Nevím jestli to tady už někdo nepsal, ale narazil jsem na software od eatona na návrh rozvaděče a všechny věci co eaton vyrábí jsou k dispozici v knihovnách. Mně to hodně pomohlo v celkové představě jak zhruba velký rozvaděč budu potřebovat. A měl by bejt free.

http://e-config.moeller.cz


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Aj si to realne pouzil? Aku to ma learning kurvu? Da sa to proste "hned zacat pouzivat"?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Po dvou hodinách různého kurvování atd jsem začal umisťovat první přístroje do skříně 🙂 Chce to trochu znát co Eaton nabízí (což já nevěděl) a správně to zadat (např typ skříně). Jakmile se v tom člověk trochu zorientuje tak to není špatné, ale ještě jsem nepřišel na to jak ho přiměju do skříně umístit montážní desku s "korýtky" na kabely 🙂 Mají k tomu ještě 200 stránkový návod, který celkem pomůže s některými věcmi 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Neco podobnyho ma i Schrack.

Je to relativne jednoduchy na pouzivani (kdyz de nejak poperete s tim automatickym rovnanim).

Osobne v tom ale vidim prinos jen pro toho,kdo nema pristup k autocadu.V nem lze totez udelat lepe (a mozna i rychleji).

Ono zjistite,ze vsechny prvky tam nenajdete, a polovicni rozvadec je nanic.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Já právě jiný program neznám, tak je tohle pro mne jako dar z nebes 🙂 A údajně tam jdou přidávat i cizí prvky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895

   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

V tom Schracku jde i kreslit jednopólová schémata ? Pokud do těch programů lze i doimportovat cizí knihovna, tak je to OK. Kdyby to byl jen program. kde se dají použít jen výrobky dané firmy, pak je to značně omezené...

Já třeba CAD nemám, takže pro mě by to byla vítaná alternativa 🙂 A v Eplanu už pracovat neumím, to jsem úspěšně od školy zapomněl, protože nepoužívám 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jednopólovky by v tom kreslit měli jít. Ale jak je to s importem netuším.

Osobně nepoužívám, takže jedině vyzkoušet...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Zkouším ten Schrack Design a zdá se mi o dost lepší než Eaton... Jednopólovky v tom jdou, průměrně inteligentní člověk je schopen s tím pracovat po pár hodinách, importovat vlastní výrobky jdou také, z formátů .dxf. Mám pocit že .dxf je nějaký autocad formát, neexistují náhodou nějaké hotové knihovny pro Loxone atd?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ten schrackdesign pouzivate pouze na nakres rozvadece? Objednávat pres to přimo rozvadec asi ne co ?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Knihovny Loxone prvků ke stažení v *.dwg (lze převést do *.dxf).

https://www.loxone.com/cscz/wp-content/uploads/sites/7/2016/12/Modely-pro-projektovou-dokumentaci-AutoCad.zip?x47893

 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Aha, to jsem nevěděl, nicméně jsem si nakreslil vlastní podobiznu v QCADu... Proč to dělat jednoduše když to jde složitě že 😀  http://www.imgup.cz/image/LCYJ

Používám ho na návrh rozvaděče a schema. Vzhledem k jednoduchosti si to nemůžu vynachválit 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Já mám porad problem, že jsem si jeste nevybral rozvadec.  Chci nějakej nástenej 128-200cm vysokej, 80-100cm širokej a 40cm hlubokej.

Poradil by mi nekdo? Neco za nejakej normalni peniz


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ty rozmery co pises tezko sezenes v nastenem provedeni.

To uz je normalni skrinovy rozvadec. Myslim ze nastenny tezko sezenes hlubco nez 30cm.


   
ReplyQuote
Page 11 / 95
Share: